fbpx

HFM

artykulylista3

 

JBL-e dla Androida

JBLJ55aKiedy okazało się, że w pierwszym kwartale bieżącego roku sprzedano na świecie więcej smartfonów niż telefonów komórkowych, projektanci marki JBL, kojarzonej głównie z nagłaśnianiem kin i wielkich koncertów, zatarli ręce. Właśnie pokazali linię słuchawek, dedykowanych dla smartfonów z Androidem. Maleńki pilot z mikrofonem zamontowany na przewodzie modeli J33i, J55i oraz J88i sprawia, że ze stosunkowo prostego urządzenia odsłuchowego przeobrażają się one w ogniwo systemu do komunikacji i rozrywki, współpracujące z najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń przenośnych. Pilot pozwala włączać i wyłączać muzykę oraz odbierać połączenia telefoniczne, a mikrofon

– prowadzić rozmowy bez zdejmowania słuchawek. Ich wyróżnikiem jest nie tylko wysmakowane wzornictwo czy technologia JBL Pure Bass. Pałąk słuchawek nausznych J55i i wokółusznych J88i skonstruowano jak dla DJ’a – na stalowym zawiasie, umożliwiającym odchylenie muszli o 180 stopni. Pozwala to na prowadzenie rozmowy lub kontakt z dźwiękami z ulicy bez odrywania się od ulubionej muzyki. W podstawowym położeniu słuchawki te stanowią konstrukcję akustycznie zamkniętą, odcinającą użytkownika od odgłosów zewnętrznych. Ich muszle wyściełano miękką skórą, a na zewnątrz, podobnie jak pałąk, wykończono szczotkowaną stalą w kolorze białym lub czarnym.
Model J55a otrzymał przetworniki o średnicy 40 mm, które świetnie sobie radzą z wytwarzaniem klarownego, głębokiego i przestrzennego dźwięku w paśmie częstotliwości 10 Hz – 24 kHz. Większe przetworniki modeli J88a (50 mm) dysponują pasmem 8 Hz – 24 kHz. Przewód obu modeli jest płaski, wykonany z elastomeru i wyposażony w złocony wtyk. Można go odłączyć, dzięki czemu się nie plącze, a po włączeniu zablokować przez obrót, co gwarantuje odbiór bez zakłóceń. Douszny model J33a niewiele ustępuje swoim masywniejszym siostrom. Gładkie przenoszenie pasma częstotliwości w zakresie 10 Hz – 24 kHz pozwala wyciągnąć z muzyki każdy detal. Na wyposażeniu są trzy pary silikonowych wkładek (w rozmiarach S, M, L) oraz piankowe wkładki Comply, które dopasowując się do kształtu ucha zapewniają nieporównywalnie wyższy komfort.
Wszystkie modele słuchawek JBL-a dla Androida będą dostępne na polskim rynku od czerwca.

Źródło: RB