fbpx

HFM

artykulylista3

 

Europa Mk 2

AudiomicaEuropaUltraReferenceMK2

 

W ofercie Audiomiki pojawiła się nowa łączówka. Europa Ultra Reference Mk 2 jest bezpośrednią kontynuacją modelu Europa, dostępnego do niedawna w edycji limitowanej.
Prace nad nową wersją Europy rozpoczęły się na przełomie kwietnia i maja 2011, niedługo po premierze wersji limitowanej. Producent informuje, że zainteresowanie ze strony odbiorców zachęciło go do rozwijania projektu.


Nowa Europa różni się od poprzedniczki kilkoma podstawowymi cechami. Ilość żył przewodzących wzrosła z jednej do siedmiu. Przed polami elektromagnetycznymi chronią teraz dwa plecione ekrany. Zostały nałożone w układzie multi-shield, czyli skręcone przeciwnie, dzięki czemu pokrywają 99 % przewodu i efektywniej chronią przed wpływem zakłóceń.
Dielektryk w postaci nawijanej taśmy teflonowej zastąpiono litym rdzeniem PTFE, co poprawiło elastyczność konstrukcji.
Wtyki, tak jak poprzednio, są posrebrzane w dwukrotnym procesie galwanizacji. Srebrna powłoka jest trzykrotnie grubsza niż przy standardowym posrebrzaniu i wynosi 5-7 mikronów (standard przy pozłacaniu to 1-2 mikrony).
Ceny nowej wersji nie uległy zmianie i wynoszą: 4800 zł za konfekcjonowany odcinek półmetrowy, 5600 zł za 1 m i 6400 zł za 1,5 m.