HFM

artykulylista3

 

Podróż w nieznane

7275012018 001W wywiadzie opowiada o fascynującej więzi, jaka łączy współczesnych kompozytorów z akordeonistami i o tym, jak niezwykłym i inspirującym przeżyciem jest wykonywanie utworów po raz pierwszy.

Z Klaudiuszem Baranem
rozmawia Aleksandra Chmielewska.

 

Czytaj więcej...

Wehikuł czasu

82 87 HIFI 09 2017 006W czerwcu 2017, nakładem Requiem Records, ukazał się nowy album Dariusza Przybylskiego – kompozytora i organisty. Na „Already It Is Dusk” autor prezentuje szereg dzieł muzyki poważnej, od średniowiecza aż po współczesność, a wszystko w nietypowym opracowaniu na organy Hammonda.

Czytaj więcej...

Bierz instrument i gramy!

86 91 Hifi 07 2017 001

„Palm-istry” – trzeci album w dorobku Adama Palmy – miał niedawno swoją premierę. Artysta promował go w Polsce, a wcześniej dał u nas dwa koncerty ze światowym wirtuozem gitary, Alem Di Meolą. W Katowicach otwierał występ mistrza, a w Toruniu zagrał z nim na bis.
Z Adamem Palmą rozmawia Grzegorz Walenda.

Czytaj więcej...

Błąd paralaksy - Leszek HeFi Wiśniowski

70 75 Hifi 06 2017013
Leszek HeFi Wiśniowski to niespokojna dusza. Poszukuje inspiracji w muzyce współczesnej, japońskim honkyoku i tradycyjnych hinduskich ragach. To także pedagog: prowadzi klasę fletu jazzowego w krakowskiej Akademii Muzycznej. Przede wszystkim zaś jest jazzmanem z krwi i kości.

W rozmowie z Markiem Romańskim opowiada o swojej nowej płycie, inspiracjach, tajnikach alchemii jazzowego flecisty, a także o fascynacjach fizyką i naukami ścisłymi.


Zdjęcia powstały w Preisner Studio w Niepołomicach oraz w StaYnia Studio w Zielonkach (flet kontrabasowy).
Fot. Edyta Mąsior, Mikołaj Blajda, Leszek Wiśniowski

Czytaj więcej...

Płyta jak obraz

7477052017 001
Album „Something Personal”, nagrany w 2015 roku przez Audiofeeling Trio Pawła Kaczmarczyka i wydany wówczas na kompakcie, w tym roku ukazał się na winylu z dwoma nagraniami bonusowymi. Przeprowadziliśmy z liderem rozmowę na temat tego wydawnictwa. Przewinęły się również wątki dotyczące początków, twórczych inspiracji i ulubionych płyt.

Czytaj więcej...

Łukasz Pawlik - Lonely Journey

6065032016 003Jest synem znakomitego pianisty jazzowego Włodka Pawlika, ale pracuje nad własną tożsamością artystyczną. Kolejnym etapem na tej drodze jest jego najnowszy album „Lonely Journey”, stylistyką nawiązujący do elektrycznego jazzu lat 80.
  

Czytaj więcej...