fbpx

HFM

artykulylista3

 

Audio Video Show 2016

asv2016

Kiedy przed 20 laty startowała pierwsza edycja Audio Show, chyba nikt nie wróżył wydarzeniu spektakularnego sukcesu. Obecnie, już jako Audio Video Show, jest nie tylko największą w Polsce, ale także drugą co do wielkości imprezą tego typu w Europie.


Organizator nie spoczął na laurach i w ubiegłym roku postanowił mocniej zaakcentować, także w nazwie, segment wideo. Przy okazji zmianie uległa jedna z lokalizacji – z prestiżowego, ale oferującego niewiele pomieszczeń hotelu Bristol przeniesiono się na Stadion Narodowy. Nowoczesny obiekt sportowy, będący zarazem budynkiem wielofunkcyjnym, z biurami, salami konferencyjnymi i lożami prasowymi, znakomicie nadaje się na takie przedsięwzięcia.

 


 

Przez lata charakter imprezy ewoluował. Początkowo była ona adresowana do wąskiego grona zagorzałych audiofilów i koneserów dobrego dźwięku, by z czasem stać się bardziej popularną i uniwersalną. Cel się jednak nie zmienił: AVS daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z urządzeniami do odtwarzania dźwięku i obrazu, niekiedy wyjątkowymi i tak kosztownymi, że sprowadzonymi wyłącznie na tę okazję. Audio Video Show to też jedyne miejsce w Polsce, gdzie można przesłuchać i porównać wiele modeli sprzętu praktycznie ze wszystkich pułapów cenowych. Merytoryczną wartość imprezy podnoszą natomiast liczne prelekcje, wykłady i spotkania tematyczne, których nie zabraknie i tym razem.

0607102016 001


Organizacja
Na Stadionie Narodowym do dyspozycji będzie 68 sal. W Sobieskim, stanowiącym od 20 lat centrum imprezy – 89. W znajdującym się po sąsiedzku Golden Tulipie pomieszczeń będzie najmniej, bo tylko 8, ale za to właśnie tam skupią się prezentacje najdroższych systemów.
Odwiedzenie wszystkich stoisk już w ubiegłym roku stanowiło wyzwanie, a sal było „zaledwie” 150. W tym roku, ze względu na jeszcze większą liczbę pomieszczeń, impreza zostanie wydłużona o dodatkowe dwie godziny. Rozpocznie się w piątek, 4 listopada, o 14.00 i potrwa do 20.00. Sześć godzin na wstępne rozpoznanie przed sobotnim szaleństwem powinno wystarczyć.

 

0607102016 001

Każdy, kto choć raz stał w kolejce do wejścia na Audio Show, doceni możliwość kupienia biletów w przedsprzedaży. W tym roku będą one do nabycia przed imprezą na stronie organizatora.
Oczywiście, będzie je można kupić także w kasach przy wejściu. Bilet jednodniowy kosztuje 30 zł. Dopłacając 15 zł kupimy karnet na trzy dni. Podobnie jak w latach ubiegłych, osoby do lat 16 wchodzą za darmo.
Dodatkowym ukłonem w stronę zwiedzających będzie bezpłatna aplikacja na smartfony (iOS, Android, Windows Mobile), ułatwiająca poruszanie się w gąszczu atrakcji i będąca alternatywą dla papierowego przewodnika. Program można pobrać w sklepach App Store, Google Play i Windows Store. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Audio Video Show”. Aplikacja daje dostęp do mapy targów, wyszukiwarki, informacji o wystawcach, prezentacjach i seminariach oraz dostępnych rabatach, a także przypomina o zbliżających się interesujących wydarzeniach. Osoby, które ją ściągną, otrzymają możliwość zakupu kawy w restauracjach i kawiarniach Stadionu Narodowego oraz Sobieskiego w cenie 2 zł.

 

0607102016 001

Pomiędzy Sobieskim a Narodowym będzie kursować bezpłatna linia autobusowa. W tym roku autobusy będą jeździć co pół godziny w każdym kierunku, i będzie to chyba najlepszy sposób na zmianę lokalizacji. Alternatywnie można też skorzystać z komunikacji miejskiej. Dla osób zmotoryzowanych będzie dostępny podziemny parking na 2000 samochodów, ulokowany pod stadionem. Dzienna opłata wynosi 25 złotych, ale płacimy za każdy wjazd, więc lepiej tak rozplanować czas, żeby albo spędzić cały dzień na stadionie, albo porzucić auto na parkingu i przemieszczać się autobusem.
Dla osób spoza Warszawy, które będą chciały zostać na weekend, przygotowano specjalną ofertę noclegową w hotelach Campanile, Golden Tulip i Sobieski.

 

0607102016 001

Co na 20. urodziny?
Na 20. edycję Audio Video Show wystawcy zaplanowali liczne atrakcje. Pojawią się zarówno koncerny elektroniczne (Epson, JVC, Panasonic, Philips, Samsung czy Sony), jak i specjalistyczne wytwórnie, szanowane w audiofilskich kręgach za bezkompromisowe podejście do kwestii reprodukcji dźwięku.
Jeśli chodzi o urządzenia, na pewno zobaczymy szczytowy wzmacniacz Naim Statement. Trzy stukilogramowe wieże, których produkcja trwa około miesiąca, ze względu na cenę (800000 zł), jakość wykonania oraz prezentacji z pewnością przyciągną licznych zwiedzających.
Jednym z droższych na imprezie będzie również, kosztujący około milion złotych, zestaw złożony z kolumn Cabasse La Sphere oraz elektroniki brytyjskiej firmy Chord. La Sphere to kolumny z czterosekcyjnym przetwornikiem współosiowym. Kosmicznie wyglądające „kule” zasili system składający się z przetwornika Chord Dave, odtwarzacza Chord Red Reference Mk III oraz zdublowanych końcówek mocy serii SPM 1050, 1200 i 1500.
Miłośnicy dobrego dźwięku nie przegapią też zapewne najnowszej odsłony najbardziej analogowego wśród źródeł cyfrowych, czyli Metronome Kalista CD Transport/Kalista DAC. Będzie to światowa premiera kosztującego 79 tys. euro odtwarzacza CD. Pokaz poprowadzi Jean Marie Clauzel – dyrektor generalny Metronome Technologie.

 

0607102016 001

Będzie też okazja zapoznać się z bardzo ciekawymi, aktywnymi głośnikami Bang & Olufsen Beolab 90, opracowanymi z okazji 90. rocznicy działalności duńskiej firmy. Nie zabraknie najnowszych modeli kolumn Wilson Audio – stojących wysoko w hierarchii Alexxów oraz zastępujących Sophię 3 Yvette. D’Agostino pokaże swoje najnowsze monobloki M400, a kto wie, może nawet ekstremalne Progression Mono, ale w tym przypadku sprawy jeszcze się ważą.
W Golden Tulipie zostaną zaprezentowane m.in. kolumny niemieckiej firmy Goebel, połączone ze szwajcarską elektroniką CH Precision. Będzie też kompletny system FM Acoustics oraz jeden z najbardziej zaawansowanych gramofonów świata – TechDAS Air Force One.
Podobnie jak rok temu, swoją przestrzeń na Narodowym dostaną fani słuchawek. W jednym miejscu będą mogli obejrzeć i przesłuchać nauszniki ponad 50 producentów; od modeli najprostszych, kosztujących około 200 zł, po najbardziej zaawansowane, z wycenionymi na 250 tys. zł Sennheiserami Orpheus HE1 na czele. System ten (słuchawki i wzmacniacz) miał zamkniętą polską premierę w marcu 2016. Na wystawie każdy będzie mógł się przekonać, jak brzmi aktualnie najdroższy zestaw słuchawkowy świata.
Jubileuszowa, 20. edycja Audio Video Show zapowiada się ciekawie. Warto zarezerwować sobie czas 4, 5 i 6 listopada i odwiedzić ją osobiście.

0607102016 001Więcej informacji, w tym listę wystawców i plany wystawy, można znaleźć na stronie organizatora – www.audioshow.pl

Audio Video Show 2016
4-6 listopada 2016

Stadion Narodowy, Al. Ks. J. Poniatowskiego 1
Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Artura Zawiszy 1
Hotel Golden Tulip, ul. Towarowa 2

Godziny otwarcia:
Piątek, 4.11.2016, 14.00 – 20.00
Sobota, 5.11.2016, 10.00 – 20.00
Niedziela, 6.11.2016, 10.00 – 18.00

 

 

 

Źródło: HFM 10/2016

Pobierz ten artykuł jako PDF