fbpx

HFM

artykulylista3

 

Pięciu wykonawców z kręgu synthwave, od których warto zacząć

072 075 Hifi 01 2021 006„Kiedyś to było, teraz to nie ma”. Tak brzmi skompresowana i sparodiowana wersja narzekactwa bardziej leciwych pokoleń, krążąca jako viral. Pewnie dlatego chętnie wracamy do starej muzyki, w tym tej z lat 80. XX wieku. Jako słuchacze robimy to jednak niezbyt twórczo. Ile bowiem można słuchać radia nadającego szlagiery z tamtej dekady? Wracać do teledysków z początków MTV lub wspominać nieliczne koncerty zachodnich gwiazd, które odbyły się w Polsce?

Na rockowo do piekła

076 079 Hifi 01 2021 017Dla AC/DC czas okazał się nad wyraz łaskawy. Ich muzyka nie przestaje tętnić energią, a 65-letni Angus Young – jeden z liderów i współzałożycieli grupy – wciąż występuje w szkolnym mundurku i podskakuje na scenie niczym niesforny dzieciak.

*Materiały promocyjne Sony Music

Bruce Springsteen – artysta jakich mało

074 077 Hifi 12 2020 010Kto ma jeden z najlepiej rozpoznawalnych głosów w rockowej czołówce? Kto zarobił miliony na solowych występach? Kto gra najdłuższe koncerty? Odpowiedź na te pytania jest jedna: Bruce Springsteen.

Tricky i Polka

088 091 Hifi 11 2020 011
Polscy przedstawiciele muzyki popularnej rzadko odnosili sukcesy za granicą. Swego czasu cieszyliśmy się z dokonań Basi Trzetrzelewskiej, która po współpracy z Alibabkami i Perfectem wystartowała na Zachodzie w formacji Matt Bianco, a następnie nagrała kilka dobrze przyjętych albumów jako solistka.
W ubiegłym roku wydała krążek „Butterflies” – piąty w dorobku.

Keith Jarrett - Noc w operze

082 087 Hifi 11 2020 009Do Kolonii dotarł w kiepskim stanie. Był wyczerpany i rozbity psychicznie. Kilka nocy z rzędu nie zmrużył oka. Koszmarnie bolały go plecy, a gorset ortopedyczny niewiele pomagał. W hotelu próbował się zdrzemnąć – daremnie. Wieczorem poczuł ssanie w żołądku. Na szczęście Vera zarezerwowała miejsce we włoskiej restauracji.

Pojechał limuzyną podstawioną przez organizatorów. Kelnerzy snuli się niemrawo, jakby rozmyślnie omijali jego stolik. Kiedy w końcu podali danie, musiał się zbierać. Dosłownie w locie połknął kilka kęsów. Koncert zaczynał się przed północą. Do Opera Haus zaczęli ściągać pierwsi fani.

Stonesi nie próżnują

076 079 Hifi 10 2020 001The Rolling Stones to najdłużej aktywny zespół o statusie rockowej supergwiazdy. Jego energii nie osłabiła nawet tegoroczna epidemia. A przecież średnia wieku muzyków tworzących grupę to 76 lat!