HFM

artykulylista3

 

Grace Bumbry – odziana w kostium głosu

064 067 Hifi 06 2023 010Duma ze swojej rasy to szlachetna i godna szacunku postawa, lecz jeśli dokonałaś wyboru, że będziesz występować w takiej dziedzinie sztuki jak opera, musisz przede wszystkim poznać historię opery i zrozumieć związaną z operą potrzebę wiarygodności.

Grace Bumbry w apelu do Angel Blue

Czytaj więcej...

Artyści jednego przeboju, vol. 4

074 077 Hifi 05 2023 007Dzisiaj prezentujemy już czwarty odcinek cyklu o artystach jednego przeboju. Wybór niektórych może się wydawać dziwny, ale od początku zaznaczamy, że nie chodzi o wyścigi ani o wartościujące klasyfikacje.

Czytaj więcej...

Harrison Birtwistle – muzyka z kamienia

058 063 Hifi 04 2023 011W świecie – uważany za największego angielskiego kompozytora współczesnego. Czasem stawiany nawet na pierwszym miejscu po Purcellu, nie umniejszając dokonań Elgara czy Brittena. Wykonywany, nagrywany, fetowany (tytuł szlachecki nadany przez królową), do ostatnich lat życia piszący muzykę, która nie schlebiała popularnym gustom.

Czytaj więcej...

Artyści jednego przeboju, vol. 2

artist 3480274 1280Dziś prezentujemy drugi zestaw wykonawców, którzy mogą się pochwalić tylko jednym wielkim hitem – nierzadko początkiem, a zarazem końcem kariery. Czasem gwarantował on popularność i poczucie bezpieczeństwa na wiele lat. Kiedy indziej stanowił siłę napędową i inspirował do dalszej pracy. Wszak kiedy raz się osiągnie sukces, to łatwiej uwierzyć w jego powtórkę.

Czytaj więcej...

Artyści jednego przeboju, vol. 1

artist 3480274 1280Potraktujmy ten artykuł z lekkim przymrużeniem oka. Wchodzimy bowiem w perspektywę słuchacza mainstreamowego, który niekoniecznie jest świadomy niuansów świata muzyki. Podobnie, jak nie jest świadomy, że pomimo wielu wysiłków i skomplikowanych procesów, o losie artystów i tak może zdecydować przypadek.

Czytaj więcej...

Jerzy Połomski

068 073 Hifi 01 2023 015
Zaistnieć jest bardzo łatwo. O wiele trudniej natomiast utrzymać powodzenie. Śpiewanie zawsze sprawiało mi niesłychaną satysfakcję. Publiczność przyjmowała mnie tak gorąco, że nie mogłem zejść z estrady. Teraz wiem, że nie stanowię nowości dla publiczności, ale mam uskładany kapitał sympatii, który procentuje. Mnie nie odbiera się w związku z jednym szlagierem. Na mnie pracują lata. Jestem przypisany do swojego pokolenia i wobec niego czuję odpowiedzialność.
(z wywiadu Jerzego Połomskiego dla „Wiadomości Gminnych” Białej Podlaskiej, kwiecień 2015)

Czytaj więcej...