fbpx

HFM

artykulylista3

 

7 piosenek dobrych na rozstanie

082 085 Hifi 10 2021 009
Ile powstało miłosnych składanek, ckliwych miksów i muzycznych zestawów randkowych? Łatwo tworzyć takie kompilacje, wszak większość piosenek krąży wokół tematów damsko-męskich.

Regamey & Regamey Pasiecznik & Pasiecznik

076 077 Hifi 10 2021 002
Jerzy Stankiewicz nazywa siebie tropicielem legend – legend związanych z twórcami i dziełami, takimi jak choćby „Kwartet na koniec czasu” Oliviera Messiaena. Z wykształcenia muzykolog i historyk sztuki, Stankiewicz poświęcił życie badaniu muzyki współczesnej, a także organizacji festiwali (Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich) i konferencji naukowych.

Jesienna muzyka – nowości 2018

autumn leaves 3813775 1280
Jesień to nie tylko czas koncertów, festiwali i przeglądów. To również dobry moment, by zaszyć się w pokoju odsłuchowym, sam na sam z ulubionymi dźwiękami albo… nowościami płytowymi, które warto poznać.

Pięć płyt na pogodową chandrę

worried girl 413690 1280Z tą pogodą w Polsce można zwariować. Od listopada do kwietnia aura potrafi być po prostu okropna. Podobnie jak nasze humory. Na nic kabriolety i koszulki polo. Producenci aluminiowych tacek do grilla mają przestój, a dzieci wolą grać na konsoli, zamiast fikać na trzepaku.


Kiedy święta i sylwester już za nami, w perspektywie mamy trzy najgorsze miesiące; poza listopadem, bo ten to już w ogóle powinien być zabroniony. Niby karnawał, niby dzień coraz dłuższy, ale i tak mogłoby ich nie być w kalendarzu. Najciemniej jest jednak tuż przed świtem. Marzec bywa tak piękny, jak i zdradliwy. Dlatego – nim wiosna wystrzeli kolorowymi działami – pocieszajmy się dobrą muzyką.
Kluczem doboru sugerowanych albumów nie jest ani kryterium „miłego jazziku”, ani „pozytywnych wibracji”. Chodzi raczej o zestrojenie się z paskudną aurą za oknem i uczynienie z niej gruntu pod piękne i dobrze nastrajające dźwięki. Później będzie już tylko lepiej.

10 znakomitych utworów na wakacje – lato w mieście

96 98 Hifi 07 2017 001

To już nie czasy szkolne i latem trzeba popracować. I choć niewiele da się załatwić, bo albo „sezon ogórkowy”, albo „urlop kontrahentów”, to na posterunku meldować się trzeba. A skoro nie ma wyjścia, to trzeba też jakoś sobie radzić. Z pomocą przyjdzie nie tylko chłodny napój, klimatyzacja i wieczorne kino, ale również wspaniała muzyka, która świetnie pasuje do lata w mieście.

10 znakomitych utworów na wakacje – plener

92 95 Hifi 07 2017 001

Kiedy znajdziemy się w plenerze, od razu przypominamy sobie sens i zasadność lata. Nieistotne, czy będzie to plaża nad Bałtykiem, czy na Karaibach. Nie ma znaczenia, czy chodzi o weekend nad jeziorem, tydzień na działce czy miesiąc w mglistych górach. Ten czas należy do nas i musimy go wykorzystać w 100 %. Najlepiej z dobrą muzyką.