HFM

artykulylista3

 

Nagrody roku 2018

2151012018 001
Drodzy Czytelnicy.


Jak co roku, z niekłamaną radością, przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych – naszym zdaniem – urządzeń hi-fi i hi-end. Zetknęliśmy się z nimi w ciągu minionych dwunastu miesięcy i opisywaliśmy w kolejnych wydaniach „Hi-Fi i Muzyki”. Bardzo nam się spodobały i mamy nadzieję, że podzielicie ten entuzjazm. Dajcie im szansę w odsłuchu. Z pewnością na to zasługują.

Czytaj więcej...

FiiO E12

FiiOE12MontBlancNa sklepowe półki trafiło nowe dzieło inżynierów znanej z produkcji przenośnych wzmacniaczy marki FiiO. Model E12 Mont Blanc - bo tak brzmi jego pełna nazwa - to majstersztyk wśród przenośnych wzmacniaczy. FiiO E12 to model dla bardzo wymagających użytkowników chcących wykorzystać w pełni możliwości swoich high-endowych słuchawek w dowolnym miejscu i czasie. Dla zapewnienia świetnego brzmienia FiiO zastosowało w swoim nowym urządzeniu dwa najwyższej jakości wzmacniacze operacyjne od cenionego amerykańskiego producenta - firmy Texas Instruments. Jeden z nich (LME49710) odpowiada za podstawowe wzmocnienie, natomiast drugi (LME49600) pełni rolę bufora. Takie połączenie pozwala uzyskać bardzo niski poziom zniekształceń wynoszący 0,00003%. Wykorzystanie doskonałych podzespołów takich jak wzmacniacze operacyjne, wysokiej klasy potencjometru Alps oraz kondensatora Wima w połączeniu z wysokiej pojemności baterią, zapewnia doskonałe brzmienie i świetne walory użytkowe.

Czytaj więcej...

Sennheiser w Formule 1

SennheiserMomentumRedBullRacingPozostały ledwie godziny do pierwszego w tym roku wyścigu Formuły 1 w Europie. To doskonała okazja, by poinformować o wyjątkowej współpracy. Firma Sennheiser została pierwszym Oficjalnym Dostawcą Audio - dostarcza profesjonalne rozwiązanie dźwiękowe najmocniejszej aktualnie ekipie F1. Infiniti Red Bull Racing dominuje w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 przez ostatnie trzy lata. Ich niedościgniony samochód prowadzą najlepsi z najlepszych - Niemiec Sebastian Vettel i Australijczyk Mark Webber. Innowacja, precyzyjna inżynieria i determinacja, by być najlepszym - to wartości tego zespołu. Podobnie jak firmy Sennheiser - wyznacznika doskonałego brzmienia od ponad 65 lat. Podczas gdy team Infiniti Red Bull Racing będzie wygrywało na torach, Sennheiser dostarczy mu doskonały dźwięk jako pierwszy Oficjalny Dostawca Audio tego zespołu. Słuchawek i mikrofonów marki Sennheiser będą używać członkowie teamu, w tym jego szef, Christian Horner, podczas spotkań oraz wyścigów.

Czytaj więcej...

55-calowy OLED LG

LGCurvedOLEDTVFirma LG Electronics jako pierwszy producent na świecie rozpoczęła właśnie przedsprzedaż 55-calowych telewizorów OLED TV (Model 55 EA9800) z zakrzywionym ekranem, których dostawa rozpocznie się w przyszłym miesiącu w Korei Południowej. Od dziś, ponad 1400 sklepów LG w Korei Płd. rozpoczyna przyjmowanie zamówień na ten model, oferowany w cenie 15 milionów KRW (w przybliżeniu 13 500 USD). Tym samym LG Electronics jest pierwszym i jedynym producentem, który wprowadził na rynek koreański telewizor OLED oraz telewizor OLED z zakrzywionym ekranem. W swojej strategii LG planuje zająć czołową pozycję w segmencie OLED, w którym, według przewidywań firmy DisplaySearch, do roku 2016 sprzedaż osiągnie nawet 7 milionów sztuk. „Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem nie tylko potwierdza pozycję firmy LG, jako lidera w dziedzinie wyświetlaczy nowej generacji, lecz także wyraża jej dążenie do dostarczania konsumentom najbardziej ekscytujących technologii telewizyjnych, jakie są obecnie dostępne” - powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Electronics Home Entertainment.

Czytaj więcej...

Harman Kardon Go&Play Wireless

HarmanKardonGoPlayWirelessSoczyste, bogate brzmienie o szerokim wachlarzu dźwięków, z grzmiącym basem, wprawiającym powietrze w wibracje – tego oczekują melomani od rasowych kolumn głośnikowych. Ale to samo z poręcznej, kompaktowej kolumny głośnikowej, którą można zabrać nawet na piknik przy ognisku? Najnowsza, bezprzewodowa wersja przenośnej kolumny i stacji dokującej HK Go&Play stanowi stylową alternatywę dla tych amatorów muzyki, którzy oczekują pełnej kompatybilności z ich cyfrowymi gadżetami, świetnego brzmienia i bezprzewodowej komunikacji. Urządzenie wykorzystuje opracowaną przez Harmana technologię TrueStream, która optymalizuje odtwarzanie dźwięku, przesyłanego za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki niej urządzenie automatycznie wybiera najlepszy dostępny kodek a następnie przetwarza sygnał dźwiękowy, eliminując straty jakości spowodowane kompresją. Technologia ta ma też inną zaletę – dzięki temu, że „pamięta” osiem urządzeń, z którymi Go&Play Wireless choć raz współpracował, może się błyskawicznie połączyć z każdym z nich, ilekroć znajdzie się ono w zasięgu.

Czytaj więcej...

Phiaton MS200 Moderna

PhiatonMS200ModernaCiekawy, nowoczesny wygląd i doskonała jakość to cechy wyróżniające MS200, nowy model słuchawek marki Phiaton. Design MS200 Moderna nawiązuje do stylistyki Ferrari lub Lamborghini – włókna węglowe i czerwono-czarna kolorystyka jak w rasowym wyścigowym bolidzie. Wiadomo, że nie sam wygląd się liczy, najważniejsze są osiągi czyli jakość brzmienia. Phiatony mają bez problemu radzić sobie z bardzo niskimi częstotliwościami i to nawet na bardzo wysokim poziomie głośności, na którym inne słuchawki zaczynają charczeć i zniekształcać dźwięk. To układ Multi-Tune Acoustic Design, w który wyposażone są MS200, umożliwia uzyskanie tak bogatego i czystego brzmienia przy dużych poziomach głośności. Jak w wielu modelach Phiatona, tak i tutaj do budowy użyte zostały włókna węglowe. Komponenty wykorzystane przy budowie MS200 zapewniają doskonała wygodę, styl i przede wszystkim trwałość. Odważna stylistyka i połączenie kolorów czarnego i czerwonego pozwolą użytkownikowi wyróżnić się w tłumie bezbarwnych konstrukcji, a doskonałe brzmienie zadowoli każdego melomana.

Czytaj więcej...