HFM

Cary Audio SLI-80HS - Nagroda roku 2022

16Produkcję lampowej integry SLI-80 Cary Audio rozpoczęło jeszcze w XX wieku.


 


Cary Audio SLI-80HS   
test: 10/2021, cena: 22900 zł

Zdajemy sobie sprawę, jak to może zabrzmieć: że pewnie nagroda wymęczona lub przyznana „za całokształt i wytrwałość”. Ale nie. To nagroda za wzmacniacz kolejnej już generacji, z dopiskiem HS, oznaczającym „Heritage Series”.
Zmieniono zwłaszcza układ zasilacza, w którym zastosowano prostowniki tranzystorowe. Tor sygnałowy zachował cechy pierwowzoru. Lampy mocy to para KT88 na kanał; pracują w push-pullu, w klasie AB1. W każdym kanale znajduje się także podwójna trioda 6922 (jako bufor wejściowy/przedwzmacniacz) oraz 6SN7 (sterowanie i odwracanie fazy). Wszystkie dostarcza Electro-Harmonix. Ręczna regulacja prądu spoczynkowego lamp mocy zapewnia im odpowiednie warunki pracy. Wzmacniacz może pracować w subtelnym trybie triodowym (2 x 40 W) lub mocnym ultraliniowym (2 x 80 W). Bez zadyszki poradzi sobie z większością kolumn z podobnego zakresu cenowego.
Wejścia są tylko liniowe, za to wśród wyjść znalazło się także regulowane do subwoofera lub dodatkowej końcówki mocy oraz słuchawkowe o bardzo dobrym brzmieniu.
Układ z płytkim sprzężeniem zwrotnym (4 dB) i nowe zasilanie zapewniają dźwiękowi lepszą przejrzystość oraz kontrolę i rozciągnięcie basu. Brzmienie nowej generacji zyskuje na klarowności. Stereofonia pozostaje wyśmienita, a trudną do pominięcia muzykalność dopełnia większa ilość szczegółów. Cary Audio SLI-80HS to zbiór brzmieniowych oraz użytkowych zalet, przemawiających za wyborem zintegrowanego wzmacniacza lampowego.


Źródło: HFM 01/2022