fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Harman AVR 171

HarmanAVR171Harman Kardon opracował serię nowych amplitunerów do kina domowego. AVR 171 to urządzenie 7.2-kanałowe o niezłej funkcjonalności i niewielkim apetycie na prąd.


AVR 171 uzyskuje moc 100 W przy obciążeniu dwóch kanałów. W pełnej konfiguracji osiągi pewnie trochę spadną, ale i tak powinny się okazać wystarczające do zapewnienia realistycznego dźwięku kinowego. Zasilacz to efektywny układ impulsowy, dzięki któremu urządzenie jest znacznie szczuplejsze od konwencjonalnych konstrukcji o porównywalnych osiągach. Nowy Harman waży zaledwie 5,1 kg i pobiera minimalne ilości prądu na biegu jałowym.
Amplituner może odbierać sygnał przewodowo i współpracować ze źródłami przenośnymi. Sygnał z komputera, iPada, iPhone’a i iPoda touch firmy Apple prześlemy dzięki technologii AirPlay. Do połączenia z tabletem, smartfonem czy laptopem innego producenta przyda się Bluetooth i autorska technologia Harmana – TrueStream. Zapewnia ona optymalne wykorzystanie przesyłu bezprzewodowego, a co za tym idzie – najlepszy możliwy do uzyskania w ten sposób dźwięk.
AVR 171 jest też kompatybilny z DLNA 1.5, co daje możliwość swobodnego przesyłania zasobów w ramach sieci domowej. Na przedniej ściance umieszczono port USB, do którego wygodnie podłączymy źródło plikowe.
Kalibrację ułatwia automatyczny system EzSet/EQ III. Dołączony w wyposażeniu mikrofon odbiera sygnały testowe emitowane przez amplituner, a procesor dobiera na tej podstawie poziomy głośności, opóźnienia sygnału oraz charakterystyki częstotliwościowe dla poszczególnych głośników. W ten sposób dźwięk powinien być optymalnie dostrojony do kolumn i warunków pomieszczenia. Jeżeli coś nie zadziała, konfigurację można przeprowadzić ręcznie.
AVR 171 dekoduje wszystkie popularne formaty, w tym Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Sygnał podłączymy m.in. do sześciu wejść, a projektor i TV – do dwóch wyjść HDMI (rozdzielczość do 4K, obsługa 3D). Urządzenie odbiera radio analogowe AM/FM oraz internetowe – dzięki vTunerowi. Pasmo niskich częstotliwości można uzupełnić dwoma aktywnymi subwooferami.
Obsługę ułatwia programowalny pilot, który obsłuży także telewizor i inne urządzenia. Dzięki funkcji Multiroom można przypisać dwa wzmacniacze do nagłośnienia drugiej strefy i oglądać film z dźwiękiem 5.1 w jednym pokoju, w drugim zaś słuchać muzyki w stereo, nawet w tym samym czasie.
Harman AVR 171 jest dostępny w Polsce od listopada. Kosztuje 2599 zł.

Komentarze  

+1 #1 dm72 2015-01-22 23:16
harman naprawde sie postaral... jestem szczesliwym posiadaczem tego ampa i slowo '' szczesliwy '' jest tu jak najbardziej na miejscu.... wielosc funkcji, liczba wejsc, mozliwosci i co rownie wazne design, dla mnie rewelacja... no i dzwiek.... ten amp naprawde brzmi dobrze, nie meczy wysoka gora, ladnie schodzi w dol, ma wyrazna serdnice i klarowna gore... muzyka brzmi cieplo i przyjemnie, ze szczegolami ( slucham duzo starego rocka i elektroniki )... podlaczylem go pod bdt 30 mkII.... razem tworza naprawde udany duet, warty swojej ceny i warty polecenia... ten kto ma harmana wie o czym pisze... pozdrawiam :)
Cytować | Zgłoś administratorowi