HFM

artykulyskrot3

Gramofony Music Hall

news102016 011Amerykańska marka Music Hall odświeża ofertę gramofonów. Oprócz wprowadzonych nieco wcześniej nowszych wersji podstawowego modelu 2 – mmf2.3 i mmf2.3 LE – modyfikacjom poddano urządzenia ze środka i góry cennika.

Główna zmiana konstrukcyjna dotyczy napędu. We wszystkich nowych modelach zastosowano silniki synchroniczne prądu stałego. Istotną zmianą jest także zastąpienie dołączanych w standardzie ramion aluminiowych karbonowymi. Wyjątkiem jest mmf5.3 SE z ramieniem aluminiowym, które jednak tym razem wykonano w formie jednolitego elementu. Warto dodać, że podstawę tego gramofonu wykończono fornirem o barwie drewna różanego. Podobne rozwiązanie estetyczne zastosowano w sporo tańszym mmf2.3 SE. Oprócz silników i ramion zmieniły się też propozycje wkładek. Obecnie w budżetowych modelach 2 Music Hall montuje przetwornik Spirit, sygnowany własnym logo, a wykonany przez Audio Technikę. W seriach 5 i 7 znajdziemy konstrukcje Ortofona, zaś w linii 9 – Goldringa.

Ceny odświeżonych Music Halli zaczynają się od 2190 zł za mmf2.3 i kończą na 8990 zł za mmf9.3 z wkładką Goldring Eroica (lub 7690 zł bez niej).