HFM

artykulyskrot3

Cambridge Azur 851N

image-73Po nowościach serii CX Cambridge wprowadza kolejny odtwarzacz sieciowy. Model 851N uzupełnia linię Azur.

Azur 851N umożliwia streaming sygnału cyfrowego ze smartfonów, laptopów i komputerów stacjonarnych. Bazę dla jego konstrukcji stanowiły odtwarzacze NP-30 i Stream Magic 6, ale ich obwody usprawniono i zbudowano z lepszych komponentów. W efekcie powstał odtwarzacz sieciowy, który ma jeszcze wierniej przekazywać zapisaną w plikach muzykę. Nowy procesor sygnału Zander umożliwia nie tylko transmisję sygnału 24/192 przez Wi-Fi, ale też szybszą i bardziej intuicyjną obsługę. Sekcję cyfrową wyposażono w upsampler ATF2 24 bity/384 kHz. Unikatowy algorytm ATF2 (Adaptive Time Filtering) powstał z myślą o precyzyjnej reprodukcji szczegółów. Niejako przy okazji obniża też poziom jittera. Cambridge jest kompatybilny z aplikacjami Spotify Connect i Apple AirPlay, a także radiem internetowym i plikami: DSD (przez USB), FLAC, Apple Lossless Ogg Vorbis, AAC, WMA i MP3. Dekoduje sygnały do 24 bitów/ /192 kHz. Do konwersji c/a wykorzystano dwa przetworniki AD1955, pracujące w trybie mono. Przewidziano możliwość zmiany charakterystyki filtra cyfrowego. Pojawieniu się na wyjściu napięcia stałego zapobiega DC servo.

Liniowy zasilacz oparto na dużym transformatorze toroidalnym. Nowego Azura wyposażono w pięć wejść cyfrowych: dwa optyczne Toslinki, dwa elektryczne RCA, AES/EBU i USB. Do tego dochodzi Ethernet i Wi-Fi. Dzięki temu można odsłuchiwać muzykę z dowolnego źródła: odtwarzacza BD/CD, smartfonu, tabletu, laptopa czy konsoli gier. Sygnał wyprowadzają zarówno wyjścia cyfrowe: Toslink i koaksjalne RCA, jak i analogowe RCA i XLR. Do 851N można podłączyć opcjonalny odbiornik BT100, umożliwiający przesyłanie sygnału przez Bluetooth. Jeżeli producent napisze nowe oprogramowanie, można je będzie wgrać do odtwarzacza poprzez USB. Azur 851N jest bogato wyposażony i dobrze wygląda. Konstrukcja mechaniczna zmniejsza wpływ drgań zewnętrznych na dźwięk. Solidną obudowę z aluminiowym panelem przednim, górą i bokami zdobi nowy, kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 4,3 cala. Pokazuje okładkę aktualnie odtwarzanej płyty, jej tytuł i podstawowe informacje.

Do obsługi można wykorzystać pilot albo smartfon, po zainstalowaniu darmowej aplikacji. Sieciowy Cambridge Azur 851N jest już dostępny w Polsce.

Cenę ustalono na 6990 zł.