HFM

artykulyskrot3

Momentum M2

image-5Na wystawie CES w Las Vegas Sennheiser zaprezentował nowe modele z serii Momentum. Pierwszy raz pojawiły się w niej także słuchawki bezprzewodowe.

Warto przypomnieć, że pierwszą odsłonę Momentum Sennheiser pokazał w roku 2012. Wokółuszne modele w kolorach brązowym i czarnym spodobały się melomanom na całym świecie. Później wprowadzono model nauszny w siedmiu kolorach, od niebieskiego po różowy. Teraz, na początku roku 2015, niemiecka wytwórnia wprowadza drugą generację popularnej serii. Nowe modele są ponoć jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu i transporcie. M2 zostały zaprojektowane tak, by jeszcze lepiej leżały na głowie i efektywniej izolowały od hałasów zewnętrznych. Senn- heiser nie obniża lotów i nadal do budowy stosuje materiały wysokiej jakości – stal nierdzewną, skórę i alcantarę. Dostępne są wersje z pilotem przystosowanym do pracy z urządzeniami Apple iOS albo Samsung Galaxy, a także tymi pod kontrolą systemu Android. Wszystkie są składane, co ułatwia ich przewożenie. Wykorzystano tu nowy pałąk z wytrzymałymi zawiasami ze stali nierdzewnej. Zastosowane w nowych Momentum 18-omowe przetworniki to autorskie opracowanie Sennheisera. Produkcja odbywa się w Niemczech. Bezprzewodowe Momentum to Wireless i On-Ear Wireless.

Sygnał jest przesyłany zgodnie z najnowszym protokołem Bluetooth 4.0, a szybkie sparowanie ze źródłem ułatwia technologia NFC. Ponadto Sennheisery mają wbudowany system aktywnej redukcji szumów NoiseGard, który pozwala słuchać muzyki nawet w dość głośnym otoczeniu. Nowoczesne akumulatory wystarczają maksymalnie na 22 godziny pracy na jednym ładowaniu. W komplecie pro- ducent dodaje akcesoria w postaci adaptera lotniczego i przewodu USB do ładowania. Sennheiser deklaruje, że komfort użytkowania M2 uległ znaczącej poprawie w porównaniu z dotychczasowymi modelami. Pałąk jest bardziej obły, a zmodyfikowany kształt poduszek w modelach wokółusznych przekłada się na lepsze dopasowanie do głowy i poprawia izolację od hałasu. Jako pokrycie nauszników w wersjach nausznych stosowana jest alcantara. Do zakończenia przewodów używa się niskoprofilowych wtyków 3,5 mm.

W zależności od modelu dostępne są różne wersje kolorystyczne. Najczęściej jest to czerń, ale występują też kość słoniowa i brąz. Momentum Wireless M2 to wokółuszna konstrukcja zamknięta z Bluetoothem i systemem aktywnej redukcji szumów NoiseGard. Pałąk i nauszniki pokryto skórą. W komplecie znajduje się przewód, na wypadek gdyby połączenie bezprzewodowe nie było możliwe. Momentum On-Ear Wireless M2 to bezprzewodowa nauszna konstrukcja zamk- nięta, z pałąkiem i nausznikami wyłożonymi alcantarą. Dwa przewodowe modele Momen- tum M2 są już dostępne w sprzedaży. Pozostałe, w tym bezprzewodowe, pojawią się w lutym i marcu 2015. Przewodo- we Momentum M2 kosztują 1349 zł; w wersji nausznej (OEi) – 849 zł. Za bezprzewodowe M2 Wireless zapłacimy 1899 zł, a za Wireless On-Ear (nauszne) – 1479 zł.