HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Liszt Poematy Symfoniczne NOSPR Antoni Wit MC 2015/07/23 08:54 #425644

Witajcie Koledzy!

Poszukuję nieco juz zabytkowej kasety Polskich Nagrań (z 1987r) - Ferenc Liszt - Poematy Symfoniczne Antoni Wit, NOSPR.
Taka w różowej okładce.

Wydane na winylu i kasecie, winyl jest względnie dostępny, ale nie mam i nie planuję zakupu gramofonu dla jednej płyty :(
Gdyby ktoś z Was miał kasetę w niezłym stanie - chętnie odkupię. Moja niestety jest już katastrofalna :(

pmwas@op.pl

Dzięki!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł

Liszt Poematy Symfoniczne NOSPR Antoni Wit MC 2015/07/24 22:19 #425653

W razie czego jest jeszcze opcja przegrania winyla na kasetę. Sam skopiowałem w ten sposób nieco wiekowych i ciekawych winyli, niestety w tej chwili mam już tylko magnetofony (przyzwoite) i trochę zafoliowanych jeszcze kaset (też przyzwoitych), więc mogę wykonać tylko drugą cześć zadania, czyli mogę przegrać przesłane do mnie pliki zgrane do komputera i nagrać na kasetę.

Podejrzewam też, że przynajmniej dwie stale pojawiające się osoby z tego forum mają gramofon i magnetofon wciąż na półce ze sprzętem.

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden trop - przy bibliotekach (raczej większe wojewódzkie oddziały) często funkcjonowały kiedyś wypożyczalnie muzyczne gdzie oprócz nut można było wypożyczyć też kasety z różnymi nagraniami z mało popularnym repertuarem czyli właśnie klasyka, poezja śpiewana - poszukaj, zadzwoń - może akurat leżą i kurzą się w archiwum.

No i koniecznie szukaj kontaktu z samym wydawcą, choć tu może być problem bo Polskie Nagrania kupił niedawno Warner.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Liszt Poematy Symfoniczne NOSPR Antoni Wit MC 2015/07/25 20:37 #425663

Dzięki - będę szukał dalej...
Niestety to nagranie nigdy nie zostało wydane na CD, a szkoda, bo interpretacja poematu Tasso - Lamento e Trionfo Antoniego Wita jest kapitalna. Nie wiem wprawdzie co Liszt miał na mysli, bo umiem tylko słuchać (ani czytać, ani pisać ;) ), ale po prostu kapitalnie to brzmi, w odróżnieniu od wydanej przez Naxos interpretacji Halasza (z tą samą orkiestrą), której brakuje tego "czegoś". Podobnie świetna interpretacja Preludiów, choć akurat ten poemat był wydany w tak wielu interpretacjach, że tu akurat można przebierać jak w ulęgałkach ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator