HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/15 19:27 #438292

Kable z palladu, cena nowych w USA to 12300USD, uzywki zadko pojawiaja sie na rynku w USA po 3500USD. Po raz pierwszy na polskim rynku. Cena bardzo okazyjna 20% nowych, dla szybkiej sprzedazy. Receznie wiecej informacji na kable.orlowscy.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/16 12:02 #438296

Mogę prosić o wyjaśnienie co mogą wnieść do brzmienia kable, które są zrobione z metalu którego konduktywność jest ponad 6,5 raza mniejsza od konduktywności srebra czy ponad 6 od zwykłej miedzi ?

Pallad - 9,5 MS/m
Srebro - 63 MS/m
Miedź - 59,6 MS/m

Pytanie drugie - czy do kabli dołączony jest jakiś dokument potwierdzający, że to pallad oraz jego czystość ? Dodam że nie interesuje mnie jakiś tam certyfikat wystawiony przez producenta tylko wyniki z akredytowanego laboratorium gdzie badanie wykonano na odpowiednim spektrometrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/16 12:15 #438297

To jacyś krętacze są. Takie ogłoszenia powinny być natychmiast usuwane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/16 21:23 #438298

Tam zaraz krętacze, z taką profesjonalną stroną ? To mi tylko wygląda na dawno już zapomniany import walizkowy. Ech te lata '90te.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/16 22:02 #438301

Się śmiej... a Ty wiesz ile taka walizka RAM była warta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/19 16:58 #438334

Tellurium Q robily kable wykorzystując grafit 6,1×104 S/m
Synergistic Research Wolfram 18,4·106 S/m

Co moga wniesc kable Silversmith -> odsyłam do recenzji z Possitive Feedback.
Firma nie daje certyfikatow o czystości, jest to stop palladu (szczegoly objęte tajemnica handlowa), ale o wysokiej jego zawartości bo koncowki po 8-latach sa wciąż blyszczace bez zadnego nalotu, a kable srebrne Silversmith Silver kupione w tym samym czasie już sa czarne.

Odnośnie pytania drugiego, nie interesowaly mnie nigdy pomiary zadnych kabli,
ja kabli słucham nie mierze ich. Albo graja albo nie graja w moim systemie.

Kable Silversmith jak mało które sluza do słuchania muzyki a nie badania na spektometrach i mogą wnieść bardzo dużo, porownywalem je top of the line VdH (koc na glosnikach), Cello (koc na glosnikach), TaraLabs Omega (bardzo dobry kabel inna szkola niz Palladium).

Oferta jest unikatowa i skierowana dla kogos kto zna firme Silversmith.
Jeśli kogos interesuje firma a jej nie zna, proszę poczytać więcej na amerykańskich formach gdzie jest ona dobrze znana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/19 17:09 #438335

nikaudio napisał: Oferta jest unikatowa i skierowana dla kogos kto zna firme Silversmith.
Jeśli kogos interesuje firma a jej nie zna, proszę poczytać więcej na amerykańskich formach gdzie jest ona dobrze znana.


Silversmith Audio is located in

San Diego, California

You may contact us via telephone

Mon - Fri 9AM - 5PM

(619) 460-1129

or E-mail us at info@silversmithaudio.com


ROTFL :)


www.silversmithaudio.com/sandiegonight.jpg

ROTFL²


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:RE: Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/19 23:31 #438338

Ba, można nawet z tytanu (jest taki kabel) pytanie tylko ile to ma sensu w temacie pogoni za szczegółami skoro stosujemy materiał który te szczegóły ... będzie zagadka ... no co robi z nimi ? Szereg firm wyciska nanowolty, cuduje z umieszczaniem atomów złota w lukach oktaedrycznych sieci krystalicznej srebra (Silitech) co przynajmniej ma jakiś techniczny sens a tu pyk, pallad, metal nadający się do przewodzenia jak kozia żyć na mikroskop i to panie działa, że aż "pozitiw fidbak" napisał. A tak zapytam - ktoś jeszcze ? enyłon ?

Oczywiście, że kable mają służyć do przewodzenia sygnału, chodzi jednak o dwie rzeczy - po pierwsze mają to robić najlepiej jak się da, a tu niestety producent sam sobie strzela w stopę. Druga sprawa jak się pisze, że to PALLAD to należy podać zawartość bo może się okazać, że w tym tajemnym stopie jego go ledwo ledwo, a nazwa mówi, że to pallad a nie jakiś jego stop gdzie może być tylko marginalnym dodatkiem. Brak korozji o niczym nie świadczy bo jak do zwykłej stali dodamy ledwo 12% chromu to też przestanie rdzewieć, poza tym skąd pewność, że powierzchnia nie została czymś pokryta, żeby daleko nie szukać, jak srebro rodem.

Nie piszę tego, żeby psuć interes ale ... musicie podciągnąć marketing i tzw. otoczkę bo na razie to ... no choćby ta Wasza strona, wiem, że jest moda na prostotę ale to jakiś żart.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/20 01:06 #438339

A pod jakiej klasy sprzęt się to wszystko masteruje? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/20 11:54 #438340

Nie wiem ale jedno jest pewne - cała pogoń świata nauki za nadprzewodnikami wysokotemperaturowymi robi się blada przy blasku drutów z palladu. Przebić je może chyba tylko kabel ze stali Valyriańskiej które w USA-stanie z pewnością ktoś już ukręca, prasa fachowa już zapewne czeka.

Ale jest pozytywna informacja - całe to onanistyczno-kablofetyszowo-festyniarskie towarzystwo zostanie zaorane przez transmisję WiFiulkową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/06/20 20:22 #438341

To i tak trzeba będzie kupić jakiś eliminator zakłóceń ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Silversmith Palladium - glosnikowy Ultra High End 2017/10/04 21:08 #439585

Kabel sprzedany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator