HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w budowie pasywnych basow do istniejacych kolumn 2017/08/25 17:47 #439099

Witam i pozdrawiam, wraz z pierwszym wpisem :-)

Chcial bym zasiegnac rady i pomocy w zbudowaniu pasywnych kolumn basowych do zestawu kolumn 5.1 ktore juz posiadam, aby wzmocnic dol w przednich glosnikach. Nosilem sie z mysla o zmianie calego zestawu kolumn, ale po przesluchaniu paru kompletow w budzecie ktory posiadam (4000zl) doszedlem do wniosku ze nie znajde chyba nic lepszego. Pomyslalem wiec ze moze po prostu dolozyc glosniki basowe do calego zestawu, jako ze brakuje mi dynamiki i "uderzenia" pomiedzy subem a tym co daja przednie kolumny.

Wiec po kolei, moj zestaw i pomieszczenie to:
- dedykowane 25m2 (4,5x5,5x3)
- zrodlo: Xiaomi Mi Box
- amplituner: Arcam AVR500 ktory posiada opcje bi-ampingu, wiec dysponuje ewentualnymi 2 x 120W do osobnych basow
- przod: Avance Omega 509 MKII
- centralny: Avance Omega 504 MKII
- tyl: Avance Omega 506 MKII
- sub: Avance SUB 500

Moje doswiadczenie w temacie jest takie ze wiele lat temu przez 3 lata zajmowalem sie zawodowo naglasnianiem aut i dosc czesto z moim ojcem ktory od wielu wielu lat ma zaklad stolarski budowalismy obudowy do subow pod wymiar. Zrobienie porzadnej obudowy i montaz glosnikow/okablowania nie jest wiec dla mnie problemem, problemem jest dobranie odpowiednich glosnikow i wykonanie zwrotnic aby to odpowiednio zgrac.

Tak wiec szukam opinii czy ma to w ogole sens, oraz jesli tak to rekomendacji glosnikow basowych (i ewentualnie rozmiaru/rodzaju obudowy) aby przejely funkcje basu od Avance 509. Oraz kogos wartego polecenia kto odplatnie zaprojektowal by zwrotnice (bez wykonania) aby to wszystko zgrac w calosc, czyli odciac nieco dolu w 509tkach i dac caly dol na osobne basy. Moj budzet na glosniki i zwrotnice to okolo 1000zl, przeznacznie to tylko i wylacznie kino domowe jako ze do stereo mam osobny system.

Pozdrawiam :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomw.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator