HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/17 22:07 #438311

Chcę zbudować potencjometr na bazie drabinki rezystor-owej ze zmienny bocznikiem i rezystorem szeregowym.
Czy jakość dźwięku pogorszy się po użyciu rezystorów z tego zestawu?
allegro.pl/pomiarowy-przelacznik-obrotow...cje-i6857761692.html
Czy ten przełącznik się nada na początek?
I co się stanie jak zamiast potencjometru 100k Ohm użyję 50k Ohm?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/17 23:32 #438313

A to nie powinno mieć 4-ech sekcji ?
Swego czasu w moim robionym wzmacniaczu miałem taki przełącznik (niebieski 4-ro sekcyjny). Drabinka rezystorów dobrana na 50kΩ.
Można je było dostać też na allegro razem z dobranymi rezystorami i jak się chciało zaszaleć to można było wybrać metalizowane z tolerancją 1%. Koszt chyba ok.80-100 zł. Przełącznik to tzw. "make before break" czyli zwiera następny styk zanim rozewrze poprzedni, dzięki temu nie ma trzasków, oczywiście o ile przełącza sygnał, a nie masę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/17 23:53 #438315

Powinno być 4 sekcje ale znalazłem tylko taki, więc kupił bym 2 po jednym na kanał.
Czyli po odłączeniu styków i ponownym przyłączeniu będzie efektowny trzask?
Już wiem jak zrobię, wezmę taki duży szeroki płaski klocek lego
pobierak.jeja.pl/images/2/5/b/208991_ele...czne-klocki-lego.gif
pod nim cały układ drabinki, styki wypuszczę na wierzch w miejsca tych wypustek, wezmę ten mały klocek z 4 wypustkami poprowadzę do nie go kabel, styki umieszczę pod spodem. Będę regulował głośność wpinając ten mały klocek w odpowiednie miejsce. Będę mógł w ten sposób łatwo testować różne kombinacje rezystorów. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/18 20:13 #438320

Ty chcesz coś zrobić czy się pobawić ?
Po cholerę kupować coś co się nie nadaje i obudowywać to jakimiś duperelami które mają przywróć właściwą funkcjonalność.
na ebaju - pełno tego jest i wiele z nich jest już tak naprawdę w europejskich magazynach celnych bo dostawa kosztuje jakiś śmieszne pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/18 22:21 #438322

Identyfikator przedmiotu eBay jest nieprawidłowy, nie wysłano wynikówwerwwwwwwwwwe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/18 22:32 #438324

co za szatan to wymyślił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Maksiu01.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/18 23:31 #438326

Wybrałem ten (4P 23 Step Rotary switch Attenuator Volume Control DIY) za 45zł. Ile czasu będzie szła paczka, w miesiąc się wyrobi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/19 10:00 #438328

Sznurki z "ibeja" trzeba niestety obudować takim dodatkiem tu "se" piszemy co tam chcemy
Kumpel czasem kupuje coś przez aliexpres i przesyłka dochodzi w tydzień co znaczy, że jest wysyłana z Hamburga, prosto ze składu celnego. Koszty wysyłki też są takie śmieszne jak 1$ i garść centów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/20 21:37 #438344

Na wiki przeczytałem że line out ma 10 000 Ohm. Jak jest w praktyce? Producenci trzymają się tej wartości czy są jakieś odstępstwa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Potencjometr z drabinki rezystor-owej. Jakie rezystory. 2017/06/21 20:11 #438350

Normalni - raczej tak, hi-endowi - rzadziej, ultra-garażo-hiendowi - wcale, maja wszak wyższe cele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator