HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wimbledon - ktoś ogląda? 2017/10/24 21:24 #439812

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jest dość słabo, zgadzam się.
Mimo wszystko, mimo tego co dziś pokazała, ciągle kibicuję Garbinji.
Wygra i tak zapewne Karolina (patyczak).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/16 13:43 #441319

Obejrzałem drugi i trzeci set Agnieszki w Australian Open (pierwszy pewnie był słaby, więc nie żałuję). Uparcie twierdzę, że AR ma ciągle potencjał żeby wygrywać z najlepszymi, jeżeli tylko utrzyma dyspozycję z dużych fragmentów wygranych setów. Siła już jest - pierwszy serwis regularnie przekraczał 160 km/h, drugi ciągle farfoclowaty ale już mniej i rzadko kończył się zwycięskim returnem. Mocno uderzająca siostra P. nie oddała zbyt wielu punktów za darmo, choć jeden był bardzo ważny - zepsuty banalny smecz przy stanie 0:2 i 30:0 w drugim secie (ale przed chwilą sama dostała prezent). Bilans setów mocarnych sióstr w pojedynkach z Radwańską wzbogacił się o jeden wygrany. Do dzisiaj wynosił 0:16

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/20 13:45 #441363

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Oglądam właśnie spektakularną porażkę tenisistki R.
Drugiej podobnie archaicznie grającej przeciwniczki jak Tajlandka Hsieh już chyba nigdy nie trafi.
Też słaba siłowo, też tylko przebijająca na drugą stronę a jednak - ciężko było to przegrać a jednak, udało się! Brawo!
Chwilami miałem wrażenie, że oglądam archiwalny mecz tenisowy kobiet z lat 60? 50? lub współczesną rozgrzewkę przedmeczową.
Kerberowa odeśle tą Hsieh w 40 minut dwa razy do zera. Chyba że będzie znowu jak w przypadku meczu Hsieh z Muguruzą prawie 40C to może potrwa to trochę dłużej.
P.S. Nie rozgrywanie tiebreaku w trzecim secie - przypadek Halep i wynik 14:12, czyli de facto prawie trzy dodatkowe sety, prowadzi do 4 godzin gry w upale i jest to prosta droga do uczynienia tego sportu ekstremalnym. Po co to komu?

P.S.2 jak dla mnie w AO2018 jak dotąd najlepszy (nie po raz pierwszy) jest Samozwańczy Komisarz Tenisowy John McE. i jego komentarze. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/01/23 18:21 #441382

Iro napisał: (...) Kerberowa odeśle tą Hsieh w 40 minut dwa razy do zera. Chyba że będzie znowu jak w przypadku meczu Hsieh z Muguruzą prawie 40C to może potrwa to trochę dłużej.


Tenis ma to do siebie, że to co widzi niewprawne oko nie musi być rzeczywistością. Meczu Hsiech - Radwańska nie widziałem ale obejrzałem pojedynki Dimitrow - Kyrgios i Chung - Dżokowicz (skoro stosuje się polskie transkrypcje do rosyjskich nazwisk, to trzeba być konsekwentnym). W obydwu przepadkach lepsze wrażenie sprawiali przegrani, podobnie jak Bohun w pojedynku z Wołodyjowskim (ale nie tym beznadziejnym filmowym). Jeżeli Radwańskiej wróci kondycja i motywacja, to powrót do pierwszej 10 jest realny. Na razie sił wystarcza na dwa mecze turniejowe. Archaiczny tenis (oprócz Radwańskiej przyszła mi jeszcze do głowy Martinez, a nawet Hingis) może być skuteczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/06/11 21:10 #443337

Mężczyźniany Roland nudny jak flaki z olejem - przy Nadalu wszyscy chyba dostają dygotki. Może trafi się jakiś zawodnik znikąd, który nie będzie wiedzieć, że Nadala w RG nie da się pokonać? Hubert Hurkacz (pisałem o nim jakieś trzy strony wstecz)?

U pań było więcej emocji z uwagi na nieprzewidywalność. A poziom jak poziom - chyba dopiero w finale był tenis godny turnieju wielkoszlemowego. Magda nr 1 zgasła zanim na dobre zaczęła świecić ale Magda nr 2 stwarza pewne nadzieje. Największe jednak można wiązać z Igą Świątek, która wprawdzie turnieju juniorskiego nie wygrała ale była bardzo blisko i gdyby nie blokada na kostce (jednego dnia musiała rozegrać trzy mecze), to kto wie. Wreszcie trafiła się rosła dziewucha, nie to co te inne chudziny. Czy u nas do sekcji tenisowej biorą te, które wyrzucono z sekcji jeździeckiej?

Tak z ciekawości, sprawdzam czy rzeczywiście to taka wielka sztuka opanować edytkę.
Można? Można. Tylko nazwę koloru trzeba wpisywać słowami i oczywiście nie w języku Jana ze Schwarzwaldu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/06/28 14:05 #443623

Agnieszka w Eastbourne grzmoci coraz lepsze rywalki. Jak tak dalej pójdzie, to zabraknie przeciwniczek do wygrywania, chyba że niezniszczalna Syrena dojdzie do formy. W półfinale zapewne czeka ją spotkanie z Karoliną Pliskovą (czyli lepszą z sióstr), z którą wygrywała bez straty seta nawet gdy była w słabej formie (bilans meczów 7:0; inna sprawa, że Czeszka mocno poprawiła się od tamtych czasów). Może lepiej byłoby taktycznie przegrać, żeby wypocząć przed Wimbledonem? Teraz tylko niech Hubert Hurkacz awansuje do turnieju głównego i tam wygra przynajmniej ze dwa pojedynki.

A TVP Sport nie zajmuje się takimi bzdetami. Ważniejsze jest onanizowanie się Mundialem, mimo że żadne mecze nie są rozgrywane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2018/07/13 20:35 #444104

John Isner chyba lubi grać w tenisa ile fabryka dała. Do swojego rekordu (70:68) na razie się nie zbliżył ale Kevin Anderson ani myśli się poddać, choć pięć setów i 13:11 w ostatnim musiało nadwyrężyć jego siły. Na razie jest 23:23.

Obejrzałem aż dwa mecze Igi Świątek (ten dzisiejszy niby też ale z jednej kamery niewiele można zobaczyć). Rozwija się prawidłowo, gra mocno (jeden serwis, celny, przekroczył 185 km/h) ale dokładnie i z głową. Nie ma porównania z tym co było rok temu. Jeżeli miałbym porównać ją z kimś z czołówki, to mam skojarzenia z Mauresmo i Kuzniecową. Chociaż chyba większe z Dżokowiczem. Jeżeli będzie się jeszcze lepiej poruszać po korcie i poprawi nadgarstek, to pewnie będzie się z czego cieszyć już niedługo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/01/21 13:47 #446095

Emocje w turniejach już nie te co kiedyś, z wiadomych powodów. Iga Świątek wykonała plan minimum ale ile brakuje do czołówki pokazała 28 rakieta świata. Niepokoją te drobne urazy, oby nie było tak jak z Janowiczem. Na szczęście głowa Idze pomaga a nie przeszkadza, jak było w przypadku Jurka.

Po przegranej Federera moim faworytem jest Kei Nishikori, który rozegrał już trzecią pięciosetówkę. Faworytem, w sensie kibicowania mu, bo z uwagi na ubytek sił (jego, nie moich) wątpię czy sprosta w kolejnej rundzie Dżokowiczowi (najprawdopodobniej, bo kto wie czy nie wygra Miedwiediew - do trzeciego seta idą równo). Kei w ostatnim secie w supertiebreaku wyciągnął wynik z 5:8, nie bez sędziowskich kontrowersji (jak na mój gust nieuzasadnionych).

Wśród pań obawiam się, że znowu Syrena dojdzie przynajmniej do finału, chociaż właściwie życzę jej dobrze. Może dlatego, że nie widziałem jej awantur w US Open. Zastanawiam się tylko jak bardzo musi się starać, żeby nie przewrócić się na plecy. Kiedyś z obydwu stron miała mniej więcej równe przeciwwagi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/01/23 09:10 #446102

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Brawo Karolina!
Choć nie lubię jej oglądać, (w KOBIECYM tenisie i nie tylko) kobieta nie powinna wyglądać jak wychudzony, patykowaty i do tego z dziarami chłopak.
Jednak jeszcze bardziej nie lubię widzieć na światowych kortach tej parodii "kobiecego tenisa"- babona S. Williamsówny.

Pojawiła się na szczęście Daniella...


i jej oczywiście kibicuję.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/03/12 22:24 #446349

Tak se myślę, że za rok możemy mieć dwójkę tenisistów w szerokiej czołówce - kto choć trochę interesuje się tematem, wie kogo mam an myśli. Z drugiej strony, poza Agnieszką Radwańską w pierwszej 30 lub około pojawiło się jeszcze kilka polskich nazwisk ale zniknęły z niej równie szybko.

Oglądałem dwa pojedynki Huberta Hurkacza w Indian Wells - z Youngiem i Nishikorim. Po prawdzie to nie byłem zachwycony jego grą - czasami grał zbyt ostrożnie, a mimo to robił sporo niewymuszonych błędów. I pierwszy serwis trafiał za rzadko (a potrafi przyłożyć:
en.wikipedia.org/wiki/Fastest_recorded_tennis_serves ). Jeżeli to poprawi, to przynajmniej pierwszą 50 może osiągnąć już niedługo. Ba, może to nawet zrobić bez poprawy ale w tym przypadku ciężko będzie awansować wyżej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/05/31 08:28 #446734

Trochę się wydarzyło przez te niecałe trzy miesiące. Hubert stoczył kilka pojedynków, grając na poziomie nawet pierwszej dziesiątki ale i kilka na poziomie drugiej setki. Obejrzałem wczoraj mecz Igi i momentami nie mogłem uwierzyć. Po pierwsze w to, że jej przeciwniczka jest rozstawiona z numerem 16, po drugie w to co z nią Iga zrobiła. Nawet powiedzenie, że rozstawiła po katach nie oddaje różnicy klas, bo Wang wielokrotnie zamiast biec za piłką (do kąta) tylko z niedowierzaniem patrzyła, że ta poleciała w zupełnie inne miejsce niż się spodziewała. Następna rywalka (Puig) jest jak najbardziej do pokonania, a wtedy zapewne na naszą nadzieję będzie czekać Simona Halep. Po tym co pokazała w meczu z Magda Linette (całego nie widziałem ale Magda grała miejscami znakomicie) można do niego podejść ze sporymi nadziejami. Gdyby i ten mecz udało się wygrać, to ćwierćfinałowa rywalka byłaby, przynajmniej teoretycznie, dużo łatwiejsza. Pomarzyć wolno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/06/01 18:22 #446738

Obejrzałem cały mecz Igi. Kiedy było 0:6 pomyślałem w chwili słabości, że w drugim będzie 3:6 i nowa świecka tradycja (6:3 6:0) zostanie podtrzymana, choć może nie tak jak bym chciał. Ale jako stary wyjadacz kortów ziemnych (rano rozegrałem na takich mecz, choć obecnie głównym punktem programu tak naprawdę jest uzupełnianie płynów w organizmie) pomyślałem, że przecież (kuźwa) nie da się cały czas grać na takim poziomie (to o Monice), a celownik (to o Idze) w końcu się nastawi. I zostałem wysłuchany. Za dwa dni na kort wyjdą siostry Sisters, bo firma sponsorująca na N. ubrała chyba wszystkie swoje podopieczne tak samo. Starsza nie zawsze wygrywa, zaznaczę na wszelki wypadek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/06/03 18:21 #446745

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Widziałem jeden mecz Magdy, z Halep.
Nie widziałem wcześniejszych gier Igi ...dzisiaj obejrzałem wreszcie Igę... przez 45 minut...za to cały mecz.
Na tym poziomie (4 runda) w cyklu szlema to chyba rekord szybkości wygranej.
Halep miała dziś niezbyt forsowny, krótki trening. Szkoda, że z naszą nadzieją tenisa.
To może jej zostać w głowie na bardzo długo, oby nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/06/03 19:37 #446747

Iro napisał: ... Nie widziałem wcześniejszych gier Igi ...dzisiaj obejrzałem wreszcie Igę... przez 45 minut...za to cały mecz.


To se wybrałeś :) Tak jak zawsze staram się doszukać pozytywów w grze polskich zawodników, tak tutaj, niczym żołnierz z Reduty Ordona, szukałem długo i głęboko i nie znalazłem. Cóż, trzeba czekać aż Iga nabierze doświadczenia i sprytu. Bo własnie brak tych cech zadecydował o klęsce. Oczywiście awans do czwartej rundy na początku kariery to wielki sukces, a i 240 punktów WTA pozwoli awansować w okolice 70 miejsca. Ale jak ktoś mądry zauważył wiele lat temu, w tenisie nie liczą się ciułane punkty tylko skalpy. Radwańska w tym wieku oskalpowała już mistrzynię Roland Garros Myszkinę (choć złośliwi mówią, że najsłabszą) czy Dementiewą. Co nie znaczy, że się czepiam. Zacznę ewentualnie po kilu miesiącach. Podobnie jak Huberta, który chwilowo wytracił prędkość. Może korty ziemne to nie jego bajka. A może powinien zapuścić włosy jak Tsitsipas czy Zwieriew?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wimbledon - ktoś ogląda? 2019/07/04 18:27 #446964

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Te moje "wybory", co do oglądania.
Hurkacz i Linette do tej pory radzili sobie...(nie miałem okazji oglądać)
Dziś z rosyjską hamerykanką (mimo, ze oglądam) Magda daje rade, oby tak dalej w drugim secie.
Tak na marginesie (moim ulubionym "marginesie" dotyczącym WTA) - Magda jest NAJZGRABNIEJSZĄ zawodniczką współczesnego "stadka" WTA.
Dodatkowo bardzo fajnie i z klasą dobiera sobie te sukieneczki. :P
...jest przełamanie i w drugim secie - BRAWO! Super serwowanie ma dziś Magda.
Ewentualna potyczka z Kwitową z następnej rundzie i wszystko jest możliwe.
...jutro Hurkacza z Dżoko też (oby nie niestety) oglądać będę... może na trawie będzie mu łatwiej, może poprzedni paraliż z powodu gry z NR1
będzie umiał zapomnieć i po prostu grać na swoje 150% ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator