HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/18 19:26 #93269

Super , ale już nie produkują

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ab

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/18 23:29 #93306

Z jasnych pijam głównie Tyskie ze względów cenowodostępnosciowych. Bardzo lubię za to wszelkie odmiany ciemne łącznie z uważaną przez wielu za największego sikacza FORTUNĄ CIEMNĄ....Nie ma nic lepszego przed ważną partią darta :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/19 17:00 #93389

tylko mi Ciebie BROK!
;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Choc przecietny film i niby proste slowa... jednak jesli by tak pofilozofowac...
* -Ale mimo to nie wiem. Nie mogę miec absolutnej pewnosci. * -Chwileczke Jack, wymien choc jedna rzecz, której jestes absolutnie pewien. * - ... Miłosc mojej corki.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/19 18:10 #93404

Zdecydowanie czeski Budweiser !! :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/19 22:22 #93518

Z polskich lubię Koźlaka, gdy brak, to Okocim Palone. Urquel czeski faktycznie smakuje inaczej, pełniej.
Z puszkowanych piw, lubię tylko angielskie, w wyższej zielonej puszce, w której pływa plastykowa kulka. Ma ono charakterystyczną bviałą pianę, przypominające spienione mleko, Nazwy nie pomne.
Lubię piwa przeniczne, niefiltrowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuchy akustyk.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/20 22:56 #93651

Polecam Wam Panowie mój ukochany napój - czeski Bernard - piana jak bita śmietana :lol:

Od niedawna importuje go "siuper market KERFUR" :) 5,99 za butelkę z zamykadełkiem 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/21 11:32 #93690

Ogólnie jestem fanem piw belgijskich. Szczególnie z małych, klasztornych browarów. Kiedyś w Antwerpii piłem takie ciemne piwko o nazwie Corsendonk - rewelacja!
Niezłe też są piwka alzackie - nie pamiętam już nazwy ale dostałem coś takiego w alzackiej knajpie w Paryżu, że pamiętam do dzisiaj. A było to już z 8 lat temu. Z polskich ostatnio króluje u mnie Ciechan - może nie jest łatwo go zdobyć, ale zapewniam, że warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/21 12:16 #93698

Romański napisał: Ogólnie jestem fanem piw belgijskich. Szczególnie z małych, klasztornych browarów. Kiedyś w Antwerpii piłem takie ciemne piwko o nazwie Corsendonk - rewelacja!


Też kiedyś prowadziłem zakrojone na szeroką skalę badania tych piw, chociaż Corsendonk chyba nie było mi dane zakosztować. Same nazwy też są rewelacyjne: Delirium, Gilotyna, Judasz, Jedenaste Przykazanie, Zakazany Owoc, Stare Czasy. A większość miała co najmniej 8 voltów i 20% piwa w piwie (potrójna fermentacja).

Pozdrawiam,

Adam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/21 14:39 #93726

Adam Szulc napisał: Też kiedyś prowadziłem zakrojone na szeroką skalę badania tych piw, chociaż Corsendonk chyba nie było mi dane zakosztować. Same nazwy też są rewelacyjne: Delirium, Gilotyna, Judasz, Jedenaste Przykazanie, Zakazany Owoc, Stare Czasy. A większość miała co najmniej 8 voltów i 20% piwa w piwie (potrójna fermentacja).


To prawda. Nie muszę dodawać, że takie badania są bardzo wyczerpujące. kiedyś miałem okazję zostać zaproszonym przez ambasadę belgijską na koncert pewnego tria jazzowego. Koncert był taki sobie, natomiast urozmaiceniem była darmowa degustacja bodaj 6 czy 7 gatunków lokalnego piwa. Już przy 4 gatunku mój naukowy zapał nieco osłabł. Przy 6 przestałem słyszeć muzykę i zacząłem rozumieć flamandzki - może to jakieś skutki uboczne, czy co?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/21 22:03 #93777

Trappist rochefort 10:

froogle.google.com/froogle_clust ... =mrd&hl=en

Ciemne, mocne piwo belgijskie, ale bardzo gladkie :)

W sklepie tutaj $7 za butelke 1/3 :x

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/22 14:42 #93872

  • tadeo
  • tadeo Avatar
  • Gość
  • Gość
Z piw pszennych "białych" ERDINGER - pity w bardzo dużym upale /We Włoszech/ z plasterkiem cytryny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/26 12:00 #94427

Mimo, że nie jestem fanem piwa to jednak kiedyś zasmakowało mi jak ambrozja. Wracałem z braciszkiem do "hotelu" po całym dniu zwiedzania ruin w Copan w Hondurasie. Gorąco było jak cholera, sprzęt foto i sporo biegania. Po drodze zakupiliśmy po jednym miejscowym browarku uwalilismy się w parku przy sklepie i gul gul gul. Co za smak!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/03/27 11:10 #94566

Piwko dobre Okocim palone ale mocno schłodzone a i dębowe Mocne też wchodzi. Co do specjala to żeczywiście różnie smakuje, choć raz udało mi się wypijć je ze smakiem. A pierwsze piwko jakie piłem to już niedostepny raczej Okocim Zagłoba- też weszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*wypowiedź nadawana w systemie << STEREO>>

Miusic Angel XD800 mkII na KT88, Yamaha CD-S700, Sieciówki 2x DIY LappKabel, Phonar Volume 2, Monitor Atmos Air 195 Silver,KLOTZ LAGRANGE Sennheiser HD555, Koss Porta Pro

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/20 09:41 #98262

No proszę na lukarnet mamy ten sam wątek. Słoneczko przygrzewa, to i myśli biegną do wspólnego samego celu :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepsze piwo jakie piłem (kiedy dlaczego itd.) 2006/04/20 19:51 #98402

Lubię ten gorzki smak!

Pozdrawiam.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator