HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:POLITYKA 2018/04/13 19:48 #442993

Earlier on Friday it emerged that Russia could ban Scotch whisky in retaliation for sanctions imposed in the wake of the Salisbury chemical attack and any Western military action in Syria. 
www.telegraph.co.uk/news/2018/04/13/russ...s-package-targeting/

:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/14 00:50 #442994

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2018/04/14 01:35 #442995

To się k... w pale nie mieści.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/14 08:21 #442996

Rob Roy napisał: "To się k... w pale nie mieści. "
Suweren , wpłaci, a jak coś nie wyjdzie to prokuratura umorzy.
Od dwóch i pół roku mam wrażenie , że żyję w jakimś prywatnym folwarku i jestem po części ubezwłasnowolniony, bez prawa głosu, bo nie utożsamiam się z rządem mojego kraju a wg. tegoż rządu ,jak się nie utożsamiam to nie jestem Polakiem. To tak jakby ktoś mi pluł w twarz. Mam trochę lat i żyłem w czasach komuny i zrywu Solidarności , rozmawiałem na spotkaniach z Geremkiem, Panami śp. Kuroniami , Michnikiem, Mazowieckim. Obecni nasi "włodarze"biorąc pod uwagę poziom mogliby tym Panom co najwyżej buty czyścić lub otwierać drzwi. Marzę nie o wielkiej Polsce, ale o normalnej , mającej międzynarodowe zaplecze, zapraszanej na konsultacje, gdy dzieją się ważne sprawy dla bytu świata i Europy, gdzie ambasador nie musi się wstydzić poczynań rządu Państwa które reprezentuje, gdzie w decyzjach dominuje pragmatyzm a nie populizm i demagogia ( nadal nie mogę uwierzyć , że za 500 zł można kupić 30% społeczeństwa), gdzie podejmuje się dalekowzroczne decyzje na lat czterdzieści, a nie do następnego sondażu. Rozmawiałem ostatnio z kumplem pracującym w polskim oddziale amerykańskiej firmy informatycznej , piszą programy dla Lufthansy i Samsunga , minimalna pensja 25k. Dużo , mówię , a on mi na to , że kiedyś pisali programy dla ministerstwa rolnictwa i one do dzisiaj działają, w odróżnieniu od tych, które obecnie piszą dla rządu informatycy z łapanki, którzy nigdzie nie mogą się załapać, i na przeczekanie coś tam sklecą za 5k. brutto miesięcznie.Jakość kosztuje , tak w audio jak i innych segmentach życia. Nie da się już iść do stolarza, by za pół litra zrobił porządny regał pod sprzęt , a taki był mój pierwszy i służy następnym pokoleniom do dzisiaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/14 16:41 #442999

Tak dokładnie, to raptem 19%. Opozycję zabiła niska 50% frekwencja.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlament...w_Polsce_w_2015_roku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/14 16:45 #443000

"Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko" – zapowiada Beata Szydło

natemat.pl/235603,beata-szydlo-zapowiedz...bko-urodza-2-dziecko


Tzn jak szybko, jakieś przyśpieszone ciąże? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2018/04/14 18:12 #443002

"Paszoł won, prawa patentowe!

Wyjątkowym kuriozum w projekcie liderów Dumy jest przepis, który pozwalałby rządowi Rosji znieść wyłączność na wykorzystywanie znaków towarowych, których właścicielami są Amerykanie lub firmy spoza USA, w których amerykański kapitał ma ponad 25 proc.

Michaił Jemielianow, który jest wiceszefem komisji Dumy ds. prawodawstwa, wyjaśnił agencji Interfax, że dzięki temu w Rosji można by produkować towary bez zgody właścicieli patentów i licencji, jeśli tylko rosyjskie firmy będą posiadać odpowiednią technologię do takiej produkcji.

– Damy prztyczek w nos Amerykanom. Bo wszystkie sukcesy, a przede wszystkim dominacja anglosaskiego, zachodniego świata gwarantuje właśnie prawo własności intelektualnej. I my wymierzamy cios w to prawo – powiedział Jemielianow.

Strzał Rosji w stopę

Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow stwierdził, że Kreml jeszcze nie zapoznał się z projektem liderów Dumy. Dodał jednak, że wszelkie retorsje wynikające z amerykańskich sankcji będą zgodne z interesem narodowym Rosji. A na pytanie, czy nie będzie rozbieżności między interesami Rosji i interesami rosyjskich konsumentów, Pieskow odparł: – Interesy obywateli i interesy kraju to jedna substancja.

Jednak eksperci nie kryją wątpliwości co do planów liderów Dumy. Politolog Jewgienij Minczenko powiedział dziennikowi „Wiedomosti”, że część propozycji w projekcie ustawy o sankcjach wobec USA oznaczać będzie dla Rosji strzał w stopę.

Ekspert branży kosmicznej Iwan Moisiejew uznał, że jest wątpliwe, by Rosja zgodnie z projektem wstrzymała eksport do USA silników do kosmicznych rakiet nośnych – bo Rosji na to nie stać. Jego zdaniem już zapisany w projekcie pomysł takiego zakazu popsuje reputację rosyjskich firm z branży kosmicznej i może im utrudnić zawieranie nowych kontraktów w przyszłości.

W panikę wpadła firma VSMPO-Avisma, która sprzedaje tytan Boeingowi. W komunikacie firma ta przypomniała, że wytwarza jedną trzecią tytanu dla przemysłu lotniczego świata i eksportuje 70 proc. swojej produkcji. 

"Naruszenie więzi kooperacyjnych i niewypełnienie zobowiązań biznesowych mogą na długo, jeśli nie na zawsze, wyrwać naszą firmę z dynamicznie rozwijającego się rynku tytanu. Ponadto w regionie Uralu ponad 20 tys. naszych pracowników znajdzie się w sytuacji kryzysowej" - napisano w komunikacie VSMPO-Avisma, komentując pomysły liderów Dumy. Firma ta wyraziła też nadzieję, że rosyjscy parlamentarzyści nie podejmą decyzji szkodliwych dla tamtejszej branży tytanowej i całej gospodarki Rosji. 

Nerwowo zrobiło się także w rosyjskiej korporacji nuklearnej Rosatom. Jej przedstawiciele poinformowali agencję Interfax, że planowany odwet na USA zagraża planom sprzedaży na świecie nowego typu paliwa do elektrowni atomowych, dostosowanego do amerykańskich reaktorów. Szykowany w Dumie odwet może też położyć kres wieloletniej współpracy rosyjskiej korporacji z francuską firmą nuklearną Areva, 

Rosyjskie przedstawicielstwa EY, PwC, Deloitte i KPMG przekazały agencji Tass, że nie dotknie ich szykowany w Dumie odwet. Bo te przedstawicielstwa należą do rosyjskich podmiotów i formalnie nie są w ogóle związane z amerykańskim kapitałem. 

– Niestety, jesteśmy [Rosja] dużo bardziej zależni od USA niż one od nas – ocenił Jewgienij Minczenko."

wyborcza.pl/7,155287,23267534,rosja-szyk...-kalifornijskie.html


Będzie wojna :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2018/04/14 21:06 #443004

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/16 03:02 #443008

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/18 19:12 #443041

Posłowie Nowoczesnej wnioskują o kontrolę skarbową prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego w sprawie doniesień o korzystaniu przez niego z usług ochrony.

Poseł Piotr Misiło zapowiedział podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie złożenie w imieniu klubu poselskiego Nowoczesnej do Pierwszego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście wniosku o podjęcie działań kontrolnych i rozpatrzenie podatkowych aspektów sprawy ochrony prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego.

Prywatna ochrona

"Pan Jarosław Kaczyński korzysta z prywatnej ochrony. Według informacji medialnych ta ochrona kosztuje 135.000 złotych miesięcznie, czyli 1.620.000 złotych rocznie. Za tę ochronę nie płaci on sam - prawdopodobnie płaci za nią partia Prawo i Sprawiedliwość" - czytamy we wniosku.

W związku z tym, podkreśla Nowoczesna, "kwotę tę należy uznać za przychód i dochód Jarosława Kaczyńskiego z tytułu nieodpłatnych świadczeń". W tym miejscu Nowoczesna powołuje się na ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych z 1991 r.

Jak podkreślił Misiło, w tej ustawie "przychodami są także wartości otrzymanych świadczeń w naturze i inne nieodpłatne świadczenia". Zaznaczył, że przychodem powinna być kwota 1,620 mln zł. Wobec tego przy takich kosztach uzyskania przychodu podatek dochodowy, który powinien zapłacić prezes PiS wynosiłby - według wyliczeń Misiło - 514 tys. 400 zł.

Poseł dodał, że głęboko wierzy, iż Jarosław Kaczyński nie będzie się zasłaniał w tej sprawie immunitetem, jeżeli będzie wobec niego wszczęte postępowanie.

tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowoczesna-wniosk...ynskiego,830537.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/25 16:06 #443095

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:POLITYKA 2018/04/25 16:11 #443096

RobRoy ty preparujesz te fotki czy to prawdziwe ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/25 16:12 #443097

Życie przerasta kabaret.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/25 20:43 #443101

I po ptokach - nieczynne z powodu, że zamknięte :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:POLITYKA 2018/04/25 20:53 #443102

Rob jesteś paparazzo ? kręcącym się przy Elytach że wyciągasz takie fotki z rękawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator