HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2005/10/30 04:50 #59595

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Milion razy obiecywałem sobie, że nie będe pisać i dyskutować o polityce. Ale może warto się odciąć od rzeczywistości i tutaj pisać o innych rzeczach niż kable (:)) i płyty..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

POLITYKA 2005/10/30 10:21 #59615

Bravo andrew ! dziala blyskawicznie , on chce rzadzic ! dajcie mu wladze.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

POLITYKA 2005/10/30 12:35 #59629

wybryki Kaczynskich przysporza lepperowi procentow, byc moze dadza w przyszlosci realna wladze, to nei zwierzatkow ktorym si emozna posluzyc, zreszta dobrze o tym wiedza. Lepper teraz pogrywa, to propozycja w stylu tej Marka Jurka, ze jak trza to nie bedzie marszalkiem lol. teatrzyk dla plebsu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/10/30 12:50 #59633

Panie Maćku o zamiarze Andrzeja czytałem kilka dni temu, i stwierdzam że musi mieć bardzo dobrych doradców, bo po konferencji Tuska będziemy mieli nowe roszady w koalicji, która chyba powstanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nic nie jest proste

POLITYKA 2005/10/30 17:36 #59666

tu sie pewnie zgadzamy, Geremek to szuja :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/10/30 19:33 #59681

"(...)
2. Ten ruch oznacza chęć skompromitowania PO w oczach obywateli i jest uzgodniony z PIS.

He, he, kolejny poszukiwacz schizofrenii bezobjawowej."

Adamie, wiesz jakim szacunkiem cię darzę. Czy mogę cię w takim razie zapytać, czy skomentujesz również pozostałe sześć wariantów Maćka, czy poprzestaniesz na konkluzji z jednego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/10/30 19:41 #59682

od pewnego czasu (szczególnie od wyniku wyborów) kiedy patrzę na naszą scenę polityczna w mwj głowie kołacze się refren piosenki Bregovicza: Kłasznikow,Kłasznikow,.... :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/

POLITYKA 2005/10/30 20:02 #59691

"e", mój brylancie, ja jednak poczekam na odpowiedź kolegi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/10/30 20:31 #59700

Dla mnie najciekawszy jest wariant 6:

"6. W świetle mętnych wypowiedzi premiera i weto PO, Lepper proponuje jedyne konstruktywne rozwiązanie, które może przekonać zwolenników zarówno PO jak i PIS. Bez względu na to, czy jest to możliwe. Liczy się idea."

Otóż jest to niespodziewanie przenikliwy pomysł na rozwikładnie pata rządowego. PiS nie jest w stanie sformować koalicji mającej większość w sejmie (tak jak kiedyś Pawlak, o ile pamiętam). Zamiast zrzec w tej sytuacji się misji tworzenia rządu, Marcinkiewicz będzie próbował stworzyć rząd mniejszościowy. Jeśli mu się to nie uda z braku poparcia w parlamencie (co Lepper zdaje się sugerować w sytuacji, gdy PiS odrzucił propozycję jawnej koalicji z Samoobroną - na popieranie PiS w zamian za "dług wdzięczności" Lepper widocznie nie ma ochoty), a więc w takiej sytuacji konieczne byłyby wybory, a w międzyczasie rządy Belki. Zamiast tego Lepper proponuje powierzenie misji tworzenia rządu PO. PO w tej sytuacji jest wprawdzie nadal pozbawiona kierowania Parlamentem, jednak wystawia premiera i zaprasza PiS do tworzenia rządu. PiS, nie chcąc znów utracić tego, co zdobył, zgadza się. I oto PO ma szansę wykazać się wiekszą elastycznością niż PiS przy podziale tek ministerialnych... Bardzo ciekawa koncepcja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/10/30 20:37 #59701

jozwa maryn napisał: ... czy skomentujesz również pozostałe sześć wariantów Maćka, czy poprzestaniesz na konkluzji z jednego?


Wiesz, że Tobie nigdy nie odmówię. A ponieważ samopoczucie zawsze miałem dobre, to zakładam nawet że te komentarze przeczytasz. Nie wiem czy zgodzisz się choć z przecinkiem, ale co mi szkodzi. Jest niedziela to nie wypada zajmować się poważną pracą za poważne srebrniki.
ad 1. Nierealne. Wyborca PO prędzej zagłosuje na PiS, nawet SLD, ale nie na "S" (czy LPR). I oczywiście Lepper o tym wie.
ad 2. Nie wiem dlaczego PO ma się w ten sposób skompromitować. Jeżeli przyjmie propozycje, to oczywiście rządu nie utworzy, ale będzie mogła rozłożyć ręce i i powiedzieć "zrobiliśmy wszystko". Co do porozumienia "S" z PiS - równie dobrze można je wywnioskować ze zmiany czasu na zimowy.
ad 3. Gdyby propozycja Leppera była poważna, to kto wie. Ale prawdopodobnie rację ma E.
ad 4. Koalicja bez PiS lub bez PO jest niemożliwa. Obie partie wiedzą ile by straciły na koalicji z kimkolwiek spoza wielkiej dwójki. Może jeszcze PiS mógłby porozumieć się z LPR bez utraty krwi, ale mieliby za mało głosów.
ad 5. Dlaczego "wszyscy"? List napisał tylko Lepper. Zaangażowanyw to był pewnie jego doradca, choć nie wykluczam że AL wymyślił wszystko sam. To naprawdę szczwany lis. Zgadzam się że posunięcie było mistrzowskie, choć nie wiem z jakiej dziedziny to mistrzostwo. Chyba nie tylko epitolografii.
ad 6. Na konstruktywnych rozwiązaniach Lepperowi zależy tak samo jak SLD. Te dwie partie najbardziej chciałyby nowych wyborów i być może rzeczywiście zyskałyby na nich (i tu raczej należy doszukiwać się, nomen omen, sojuszu). A trzeba się spieszyć, bo nowy prezydent u progu. Z pośpiechu Leppera należy raczej sądzić, że uważa że z LK numer by nie przeszedł (więc akcja jest wymierzona raczej również przeciwko PiS; piszę "akcja", bo sądzę, że na liście się nie skończy). W końcu to Kwaśniewski (w wcześniej Wałęsa) wprowadził go na salony. Bez nich pewnie trafiłby raczej do więzienia niż parlamentu.
ad 7. Programem Leppera jest dojście do władzy. A trudno byłoby mu wyrzec się tego na czym zyskał sławę czyli wizerunku szlachetnego zbójcy. Raczej będzie dalej go rozwijać. Pozując na Nie Takiego Strasznego Diabła może kupić część tzw. inteligencji, ale program będzie adresować jednak do niezadowolonych i uważających, że im się należy.

Nie pisałbym tego wszystkiego gdyby moja przepowiednia sprzed paru dni nie zaczynała sie sprawdzać. PO wznowi negocjacje, raczej nie po to żeby znowu się upierać przy TW "Leopoldzie". Chyba wiedzą, że na nowych wyborach by nie zyskali, lepiej żeby rząd PiS upadł za rok czy dwa.

Pozdrawiam,

Adam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/10/30 20:50 #59705

No to Lepper zmusił PoPis do rozmów i chyba dzisiaj będzie koalicja wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 93070.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nic nie jest proste

POLITYKA 2005/10/30 22:21 #59732

>Adam Szulc ze tez Ci sie chce ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLITYKA 2005/10/30 23:21 #59745

Że też wszystkim Wam się chce :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

POLITYKA 2005/10/31 11:02 #59774

Andrzej szykuje się do ewentualnych przedterminowych wyborów, wtedy w kampanii zarzuci poprzednim zwycięzcom, że tym razem znowu nie potrafili zadąć w złoty róg, bo trzeba przyznać, że go dostali, no i wiadomo co im się ostało... A On jest już cywilizowany ( PIS go uwiarygadnia) i godny i nadwyraz rozsądny, ale jest też zwyczajnie po chłopsku przebiegły i pazerny na władzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -

POLITYKA 2005/10/31 11:26 #59776

Dzięki. Nota bene, kto to taki ?:

"PO wznowi negocjacje, raczej nie po to żeby znowu się upierać przy TW "Leopoldzie".

Nawiasem mówiąc, widzę że "e" odczuwa brak pieszczot. Ciekawe. Było sobie nie grabić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator