HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Audio Voodoo 2017/07/01 13:52 #438481

Jeśli to ma być hi-end to cena tego drewnianego "cosia" musi być podobna do ceny smartfona ... i coś mi mówi że jest :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2017/07/01 15:49 #438482

Obawiam się, że cena smartfona może być wręcz pomijalna :)

Bardziej mnie intryguje ile będą sobie winszowali za właśnie "wynalezione" połączenie deski z pieńkiem :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2017/07/01 16:14 #438485

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Oj to sa grube sumy.
Polecam wątek w w którym produkuje się imć wpszoniak na forum Audio...
forum.audio.com.pl/topic/43721-verictum-...fila/#comment-151286

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2017/07/01 17:06 #438486

Mnie się podoba, jeden gość słucha prawego kanału,drugi lewego potem sobie opowiadają i tak "budują scenę"
www.highfidelity.pl/foto_testy/1706/magia/02.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Granit poprawia kontrolę basu i szeroko rozumiane aspekty dynamiczne. Dźwięk robi się taki wyczynowy."

Re:Audio Voodoo 2017/07/01 17:07 #438487

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Rob Roy napisał: (...)
Bardziej mnie intryguje ile będą sobie winszowali za właśnie "wynalezione" połączenie deski z pieńkiem :P


Kobieta "z pieńkiem", zamieszkała w Twin Peaks, powinna zgłosić roszczenia o prawa autorskie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Audio Voodoo 2018/04/16 22:08 #443013

Przegląd prasy audio-stereo

Życie jest piękne tylko w reklamach. Dlatego właśnie magazyny audio prezentują się tak optymistycznie, bo są reklamami. Biorąc te czasopisma poważnie, bezkrytycznie i naiwnie, czyli właśnie tak jak powinno się odbierać reklamy, życie użytkownika sprzętu grającego jest najlepsze ze wszystkich.

Co miesiąc jakaś sensacja, nowe możliwości zorganizowania sobie jeszcze lepszego odbioru. I tak z miesiąca na miesiąc piszą nam w tych magazynach przez prawie już 50 lat, że jest lepiej i lepiej. Bo wystarczy kupić to i tamto i właśnie tak będzie, lepiej.

Na jakież to wyżyny musiała się wznieść jakość dźwięku skoro przez prawie 50 lat z miesiąca na miesiąc pojawiają się coraz to nowe, lepsze możliwości.

Kiedy się te magazyny czyta uważnie i pamięta, co było jakiś czas wcześniej, można zauważyć ciekawą właściwość. Czytelnik magazynów audio musi mieć pamięć taką jak złota rybka, która nie pamięta co było po drugiej stronie akwarium, albo się te wydawnictwa kupuje raz na wiele lat.

zrozumiecaudio.blogspot.com/2017/12/na-m...lad-prasy-audio.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:Audio Voodoo 2018/05/10 19:55 #443126

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/11 08:11 #443129

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
Cóż. Widocznie to „lubiom” ;)
To nie tylko pisma. Cała masa internetowych „testerów” tworzy świat równoległy ;)
Jestem fanem opowiadań o pałeczkach akiki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2018/05/11 12:49 #443133

Mnie zawsze bawi, dziwi i z lekka niepokoi fakt, że w ogromnej liczbie tzw. "testów" zamieszczanych na rozmaitych portalach branży głównie komputerowej i lifestylowej (ostatnio głównie słuchawki i jakieś przenośne samograje) w pierwszych zdaniach dotyczących brzmienia pada stwierdzenie "nie jestem audiofilem, ale brzmienie ... coś tam, coś tam". Jak nie jesteś i nie masz rozeznania to po jaką cholerę w ogóle zabierasz się za ocenę brzmienia ? Skup się "literacie" na obudowie i funkcjach, bo reszta nie lezy w twoich kompetencjach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/15 17:49 #443145

Oni chyba w zamian za jakieś zniżki na te cuda piszą :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/15 19:53 #443146

na pewno jakieś ,,gifty'' dostają nie możliwe żeby zdrowy człowiek coś takiego napisał za darmo , chory na dekiel też by za frajer tego nie hymnu pochwalnego nie napisał , tego nawet nie da się wytłumaczyć udarem słonecznym bo na moim przykładzie będąc bliski udaru skóra złazi gdzie chce od smażenia na słońcu :cheer: , widzę to jako idiotyzm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/15 20:25 #443147

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

Rob Roy napisał: Oni chyba w zamian za jakieś zniżki na te cuda piszą :P

Poczytaj wpszoniaka ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2018/05/15 21:45 #443149

a ten wpszoniak to takie same laurki maluje, czy raczej zdroworozsądkowy ?
tylko wyczekiwać pierwszego który będzie słuchał samych kabli bez reszty sprzętu , już słyszę protesty ''niemożliwe" a jednak kable grają ! przykład druty telefoniczne słyszałem nausznie gdy jeszcze nie było sieci komórkowej
dno i czarna rozpacz metr kabla więcej wart niż wszystkie głośniki użyte w kolumnie ''recenzenta''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Audio Voodoo 2018/05/16 11:12 #443150

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
wystarczy wpisać wpszoniak w google :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Audio Voodoo 2018/05/17 15:57 #443158

Chyba się to kwalifikuje do tematu, zwłaszcza wzmianka o pewnych produktach z pewnej manufaktury z pewnego miasta, które pewien John w pewnym innym miejscu w innym dużym mieście miał okazję słyszeć dwa albo i trzy razy bo nie był pewien czy to on się myli czy też może ma coś z uszami (albo w nich) czy też konstruktor udaje "gupa" twierdząc, że wszystko jest w najlepszym porządku bo ludzie chwalą i kupują na pniu (podobno).

audiolifestyle.pl/nowosci/fizyka-wielkich-cen/

Sąż'li podobni mi i równie zdrowi ? Krzepiąca myśl by to była.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator