HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/09/08 11:33 #377960

Już pisałem o tym w wątku Srebrnegodzwona, ale warto chyba dodać nowy, zwłaszcza, że akcja zatacza coraz szersze kręgi.

Wymyśliłem sobie taką nową, świecką tradycję:
www.musiconthehead.pl/2011/09/mt ... hania.html
Podchwycił to Graforoman
graforoman.wordpress.com/2011/09 ... ofonowych/
i zaczęło się...
Do tej pory dołączyli się:
Szary Burek
szaryburek.blox.pl/2011/09/Akcja-Edgara.html
Nacho
swiatnacho.tumblr.com/post/98826 ... ial-action
Piotr K.
musicblog-piotrk.blogspot.com/20 ... -cz24.html
Galeriasmakow
galeriasmakow.wordpress.com/2011 ... ofonowych/
i Piotyr2
dla-ciebie-gramy.blogspot.com/20 ... ka-ii.html

Niech żyje MTSKM!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/09/11 00:39 #378062

Miło się dowiedzieć, że człowiek nie jest takim odosobnionym dziwakiem za jakiego się uważał i że są też inni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/09/11 00:47 #378064

John!!!! Rany, właśnie na Ciebie czekałem!!!! Nikt inny się nie odezwał!!!!
Zajrzyj jutro na Music on the head, będzie pełna lista blogów, które przyłączyły się do akcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/09/11 11:32 #378082

Byłem dziś ok. 2 w nocy, było już kilka. Fajna akcja, szkoda tylko, że wielu osobom kaseta kojarzy się z badziewnym jamnikiem ale w sumie nawet taki jamnik też jakiś tam swój klimat ma, zwłaszcza jeżeli ktoś siedział przy nim nocami i nagrywał z radia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/18 22:25 #381927

W związku z zawodem dotyczącym tegorocznego AudioShow ogłaszam drugą edycję, ... przynajmniej u mnie w domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/18 22:55 #381930

Druga edycja będzie na początku września 2012 :-)
Kupiłem sobie Akai GX-75 MKII -czekam aż dojdzie paczuszka :-) Ale na Music On The Head muzyka z kaset leci cały czas!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 11:05 #381946

Mam nadzieję, że dostaniesz egzemplarz bez wad bo wiele modeli miało problem z synchronizacją automatycznego zamykania kieszeni z podnoszeniem bloku głowic. Chodzi o to, że kieszeń jeszcze nie był całkowicie domknięta a głowice już startowały do góry. Szkliwo na czole głowicy troszkę na tym cierpiało i po jakimś czasie potrafiło się odklejać. Sporo egzemplarzy było też grzebanych (ustawienia PR-ek od playback i record, oraz nie rzadko głowice), a to bez serwisówki i taśm testowych jest dosyć trudne do ustawienia. Ale nie kraczmy na zapas, GX75 jest świetny, choć są lepsze i bynajmniej nie mam na myśli Dragona, trzymam kciuki, żeby wszystko było w porządku. Ile za niego dałeś ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 18:49 #381962

Cztery stówki wraz z przesyłką. Mam obecnie Akai GXC-710D:

www.musiconthehead.pl/2011/10/akai-gxc-710d.html

I jest wg mnie świetny, zobaczymy jak wypadnie porównanie z GX-75 MKII.
A jakie decki są wg Ciebie lepsze od Akai?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 22:42 #381972

Rany, tego jest tak wiele, że nie wiadomo od czego zacząć. Muszę sobie poprzypominać.

Jest kilka wersji decków z firm takich jak Luxman czy Apline, Do tego niektóre Revoxy no i król, a raczej Cesarz - Tandberg. Po drodze mamy jeszcze Tascama i jeden może dwa modele Onkyo które w swoim czasie były uznane za najlepsze i jeszcze jakieś inne firmy o których na pewno zapomniałem.
Poszperam trochę w swoim archiwum i podam Ci konkretne modele którymi warto się zainteresować. Tanio nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 22:54 #381974

Tego Akai z linku kupiłem za 20 zeta...
Mam jeszcze Yamahę KX-580 też lubię tego decka, ale posłużył mi do eksperymentów. Pozmieniałem to i owo, ale i tak wg mnie ten Akai jest lepszy.
Widziałem na Allegro ostatnio Tascama, o tu:

allegro.pl/tascam-130-nowy-i1930073086.html

Ale tyle jeszcze nie mogę wysupłać na klamota...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 23:18 #381975

Alpine AL-85
Alpine AL-90

Braun C 4

Eumig FL-1000uP
Eumig FL-900

Luxman 5K50
Luxman K-03
Luxman K-04
Luxman K-05

Onkyo TA-2090
Onkyo TA-2080

Revox B 215
Revox B 710

Tandberg TCD 3004
Tandberg TCD 3014
Tandberg TCD 3034

A z AKAI najbardziej podoba mi się Akai GX-F91, zwłaszcza jak się otworzy panel.

Chyba wystarczy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/19 23:25 #381976

Piękna lista :-)
Alpine zawsze kojarzyło mi się z radiami do BMW. A tu proszę, niespodzianka!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/20 09:54 #381985

Kiedyś robili niesamowite decki w kooperacji z Luxmanem bo chyba miały ten sam lub bardzo podobny mechanizm. dodajmy ,że jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek powstał. No i kalibracja - bardzo przyzwoita.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/21 11:02 #382027

John, a co z Sony? Kiedyś (jakieś 20 la temu) moim marzeniem było posiadanie decka Sony TC-K850ES... Oczywiście drewniane boczki najbardziej działały na wyobraźnię, hehe!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Międzynarodowy Tydzień Słuchania Kaset Magnetofonowych 2011/11/21 12:56 #382030

Sony ? hmm, sony, sony .. nie znam.

Dobra, było kilka wartych uwagi modeli. Znajdzie się też grono które uważa Sony za absolut, również w tym segmencie ale prawda leży gdzieś pośrodku.

Sony TC-KA6ES

Poza tym wysokie modele z serii ES 808, 909, 970 itp.

Wielu sporo by dało za poniższe modele w idealnym stanie:
Sony TC-K7II
Sony TC-K8
Sony TC-K80

Ale ponoć najfajniej brzmi niepozorny Sony TC-K555ES

Stare modele z oznaczeniem SD wielu bardzo sobie ceni za świetne brzmienie, ale nie wiem czy przypadkiem sekret nie tkwi w nieco wyższym napięciu na wyjściu.

Ale uwaga, decki Sonego uchodzą za trudno naprawialne, a przynajmniej niektóre serie.

Nie da się jednoznacznie powiedzieć który deck jest lepszy, owszem parametry, wyposażenie, dokładność napędu itp. można zweryfikować, ale wiele rankingów czasem wyklucza się nawzajem. Najlepsze testy robili amerykanie bo nie uwzględniali ceny ani stosunku jakości do niej, brali pod uwagę wyłącznie parametry i efekt brzmieniowy. Inaczej Niemcy, oni zawsze uwzględniali cenę i bywało że świetny magnetofon lądował gdzieś niżej w rankingach bo był po prostu drogi.

Przy wyborze kierowałbym się wyłącznie brzmieniem, funkcjami (kalibracja), wyglądem i awaryjnością, dlatego nie polecam Dual-i, nawet genialnego 844, bo są fatalne w naprawie. Podobnie jak cudny Grundig 5500-2 który ma felerne kółko przeniesienia napędu przy idlerze i zawsze wcześniej lub później musi się rozlecieć, a z zamiennikiem jest bardziej niż trudno.

A drewniane boczki mam, ale przy srebrnym Denonie DR-M34HR. Na wysokich nogach wygląda wręcz majestatycznie.

Jest na AS człowiek (stolarz z zawodu, magnetofoniarz z zamiłowania), który potrafi dorobić piękne boczki do magnetofonów, mógłbyś sobie zrobić ekskluzywną wersję AKAI-a. Kiedyś brał 5 dych ale to było trochę temu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator