HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Kalendarz postępowca 2008/02/27 20:42 #225521

Kto nie poświętował w lutym, niech żałuje bo kolejny miesiąc nie zapowiada się już tak szampańsko. Ale 1 marca mozna jeszcze ustrzelić triplet. Z okazji Dnia Puszystych życze smacznego licznym kolegom, którzy jakiś czas temu chwalili sie swoimi kilogramami lub sumitowali mięśniem piwnym. Tego samego dnia przeżyjemy zapewne deja vu dzięki Miedzynarodowemu Dniu Walki Przeciwko Zbrojeniom Atomowym (vide 28 stycznia). Zwłaszcza prowadzonym przez państwa leżace blisko pewnego pionowego kraju nad Morzem Śródziemnym, które swoją broń nuklearną jeżli wykorzysta to jedynie w celach pokojowych. Trzecie święto stanowi rodzaj zadośćuczynienia za reakcyjne święta lutowe i przywarca nieco właściwy porządek rzeczy. 1 marca to Międzynarodowy Dzień Zniesienia Kary Śmierci. Tylko jak może rzucić palenie niepalący. Ale jest pretekst, żeby pojechać do jakiegoś kraju, w którym morderca otrzymuje to co otrzymywał przez kilka tysięcy lat. I pobchodzić.

Jako się rzekło, w marcu często pościmy. Kolejne święto wypada dopiero po 4 dniach - jest to Dzień Teściowej. Cóż mogę powiedzieć .. sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało. The Day After - Dzień Olimpijczyka. Coś mi się wydaje, że trzeba będzie wrócić do szlachetnych idei barona C. i powtarzać: liczy się udział, liczy się udział. Ewentualnie do dobrych czasów przedwojennych, upamiętnionych trzema złotymi medalami w czterech startach. Za to 7 marca szykuje się tęga wyżerka dla komunistów, satanistów i zielonoświątkowców już zapewne ostrzących zęby na Dzień Skruchy Kościoła Rzymskokatolickiego Wobec Innych Kościołów. Rot front.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/03/04 21:04 #226976

Święta, święta ale jeszcze nie po. 8 marca obchodzimy wiadomo co: rocznicę Wydarzeń Marcowych. W konflikt Puławian z Natolińczykami włączyli się Bogu ducha winni studenci i teraz jest co obchodzić, bo gdyby nie pały MO i ORMO i relegowania ze studiów, to nie byłoby się czym chwalić. A tak można tamtejsze ofiary zrównywać z tymi z Czerwca i Grudniów. W tym dniu wypada także święto oficjalnie nazwane Dniem Praw Kobiet i Pokoju na Świecie. Wypadałoby wydelegować kogoś z naszego forum na warszawską Manifę: proponuje tego, który w stringach z koronką Paradował Równościowo jakieś trzy lata temu. Jakże skromnie wypada Dzień Mężczyzn 10 marca - żadnych obchodów. A pomiedzy nimi jest Dzień Diżeja. Ponieważ nikt sie nie przyznał do uprawiania tego zawodu, to proponuję żeby koledzy analogowcy wyrychtowali swoje Duale z Benz Mikro i wintadżowe winyle i troche poskreczowali Harnoncourtem czy Coltranem.

Cztery dni postu i znowu deja vu: poczatek Tygodnia Walki z Rasizmem i Dyskryminacja Rasową. A w Zimbabwe Murzyni biją. 14 marca to także Światowy Dzień Liczby Pi (po amerykańsku: paj). Przejrzałem kalendarz i nie znalazłem dnia liczby e, więc trzeba będzie wystosować jakis protest. U nas tez był e ale nie spodobał sie naczalstwo. Ale przynajmniej był. Żeby godnie uhonorować solenizanta proszę nauczyć się "Kuć i orać w dzień zawzięcie ..." lub czegoś podobnego. Kto zapamieta najwięcej cyfr po przecinku otrzyma w nagrodę pi z daszkiem (mój ulubiony symbol).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/03/16 19:31 #229700

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Brutalnością Policji. Nie pisałem o nim, bo nie widzę sensu w obchodzeniu takiego dnia. Zresztą mój dzielnicowy powiedział mi to samo i dodał, że jeżeli napiszę o tym święcie wczoraj, to zatęsknię za pałami ZOMO. Umie psychologicznie podejść człowieka. Siłą rzeczy nie napisałem również o obchodzonym wczoraj Światowym Dniu Konsumenta ale to chyba niewielka strata. Są jacyć konsumenci na tym forum? Nie sądzę.

16 marca to Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych.. Oszczędnie, mogliby te dwa zupełnie różne święta rozdzielić zamiast sknerzyć i mieszać niepełnosprawnych z inwalidami. 18 marca mamy Europejski Dzień Mózgu czyli organu jakim każdy został obdarzony wyjatkowo hojnie według własnego mniemania a reszta ludzkości wyjatkowo oszczędnie. Kowale będę musieli się zaopatrzyć w malutkie gwoździki i podkówki (w sam raz na żabią nóżkę) w ogromnych ilościach. Tego samego dnia wypada Międzynarodowy Dzień Słońca. Czyżby i jemu zagrażała działalność człowieka? Nobel z Ocieplenie już jest więc raczej z górki. Ale na wygasanie (lub zwiększenie) aktywności słońca i walke z tymże chyba nikt jeszcze nie wpadł.

Nastepnego dnia odetchniemy, bo wypada w nim tylko jedno święto. Co wrażliwsi moga nawet go nie obchodzić, bo i nie każdy ma ku temu kwalifikacje, choć wydawać by się mogło, że nic prostszego. 19 marca to Ogólnopolski Dzień Sterylizacji Zwierząt. Wreszcie jakieś święto rodzime. Zatem nie wybrzydzać.

Zanim nadejdzie najbardziej oczekiwany dzień w roku kolejny tripletu. 20 marca obchodzimy dwa Międzynarodowe Dni: Astrologii oraz Teatru Dzieci i Młodzieży. O godne celebrowanie tego pierwszego zadbał Kolega Zwoliński:
www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/vie ... c&start=60
Z okazji drugiego zabierzmy nasze dwudziestokilkuletnie pociechy na przedstawienie o Kopciuszku czy Czerwonym Kapturku, wypełniając im jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży - trzecie święto z 20 marca.

"Lecz to co było to wstęp tylko, to przygrywka" jak śpiewał śpiewak co także był sam. Najlepiej chyba wziąć urlaub 21 marca oraz, na wszelki wypadek, w dniu następnym, bo do obejścia jest 9 świąt, nie licząc Święta Wiosny igorowego. Dni zwykłe to:
Dzień Dzieci Ulicy
Dzień Ochrony Bałtyku
Dzień Wagarowicza
Dzień Wierzby
Dzień Wiosny w Europie
Dzień Ziemi

Wiosnę niech wagarowicze uczczą na ulicy pod jakąś wierzbą, popijając żytko i wyobrażając sobie, że to zapomniany i chyba już nieistniejący Bałtyk. I niech nie opuszczają Ziemi.

Dwa dni są Międzynarodowe:
Dzień Poezji
Dzień Zaburzeń Snu

Miast liczyć barany układajmy wiersze.

"Zamiast uciec w buddyzm, chronię się do lasu" jak śpiewał inny poeta. Tam spotykamy się z gajowym Maruchą, z którym obchodzi Światowy Dzień Leśnika. I to już niestety ostatnie święto w tym dniu, choć dopiero zaczęliśmy sie rozkręcać.

Narzekaliśmy tutaj na przypadkowo dobrane lub wręcz kolidujące ze sobą prazdniki. Na szczęście spodziewaną w dniu 22 marca gigantyczną suszę złagodzi Światowy Dzień Wody, choć lepszy byłby Dzień Jogurtu Naturalnego.

Pozdrawiam
[/b]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/03/29 13:56 #234138

Kilka świąt minęło bezpozwrotnie ale trochę bałem się, że ktoś zechce uczcić Światowy Dzień Pamięci Pracowników, którzy Utracili Życie lub Zdrowie czynem.

To było wczoraj. Dzisiaj mamy dwa święta:
Pierwsze to Dzień Metalowca. Święto piękne ale żeby młodzi nie myśleli, że wzięło się ot tak znikąd proponuję powrót do korzeni:

... re=related
To już 40 lat, dzieci, może tylko pod inną nazwą.

Drugie święto jest smutne. Mimo to (nie wiem jak Wy) już od rana celebruję Międzynarodowy Dzień Trzeźwości, choć nie jest łatwo. Ale to tylko jeden dzień i do 1 kwietnia wszystko moze się zmienić. To m. in. Międzynarodowy Dzień Ptaków. Jeżeli ktoś więził jakiegoś, np. pawia, to może mu wtedy darować wolność. Choć z drugiej strony, jeżeli takich osób znjdzie sie bardzo dużo, to trudniej będzie rozpocząć w tym samym dniu Tydzień Czystości Wód. 1 kwietnia to również Światowy Dzień Humoru i Satyry. Apeluję, żeby w tym dniu zostawić w spokoju watek "Trochę Humoru". Nie twierdzę, że wszystko co tam się znajdzuje jest do rzyci, ale szansa że coś dobrego trafi się akurat 1 kwietnia jest nikła.

Do 4 kwietnia jest jeszcze trochę czasu, żeby się podszkolić. Obchodzimy wtedy Dzień Wiedzy o Minach i Działań Zapobiegających Minom (Miętus vs Syfon?). Chyba nie przypadkiem 4 kwietnia to również Święto Wojskowej Służby Zdrowia. W końcu kto ma większe szanse wejśc na minę - żołnierz czy cywil? Za Jaruzelskiego pewien lekarz wojskowy wystawił mi zaświadczenie w Książeczce Zdrowia Żołnierza: nieżyt (nieortograficznie ale w końcu kończył medycynę a nie polonistykę). Trochę się zdziwiłem (po co to komu?), bo w 1968 r. nie był chyba nawet studentem ale widocznie szkolenia się nie zmieniły przez 15 lat. A teraz widzę, że przez tę adnotację ominie mnie uczestnictwo w podziale 60 mld USD co to niedawno Donek obiecał w Nowym Jorku. Trudno (uha, ha).

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Kalendarz postępowca 2008/04/09 18:34 #237371

Czwarty kwietnia-kawał czasu temu, czemu tu taka cisza? :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/04/09 19:41 #237383

Ciii ... 12 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/04/23 08:48 #239769

23.IV - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24.IV - Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży
25.IV - Dzień Sekretarki, Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
26.IV - Dzień Drogowca i Transportowca
28.IV - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Przy Pracy
29.IV - Międzynarodowy Dzień Tańca

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/04/29 21:40 #240964

Taram, pominąłęś jedno z najważniejszych świąt w roku. 27 kwietnia był Dniem Fotografii Otworkowej, a także Światowym Dniem Miast Bliźniaczych. Nic to jednak w porównaniu z najdłuższym świętem w roku, do którego zostały już tylko niecałe dwa dni. Na razie tylko w Kanadzie maj ogłoszono Miesiącem Masturbacji ale oczywiście nie ma przeszkód aby to piękne święto przenieść i na grunt Unii Europejskiej - porozmawiajcie ze swoimi europosłami (mój się nie dostał do PE). A gdyby komuś doskwierała mimo wszystko samotność to można połączyć siły z wielka rodziną internetową:
community.livejournal.com/mmom/

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2008/04/30 19:50 #241122

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

Adam Szulc napisał: Nic to jednak w porównaniu z najdłuższym świętem w roku, do którego zostały już tylko niecałe dwa dni. Na razie tylko w Kanadzie maj ogłoszono Miesiącem Masturbacji

O jejku! Miesiąc z muszelką i fujarką. :o

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Kalendarz postępowca 2010/02/26 20:07 #330950

Przyszły ciężkie czasu i o nowe święto nie jest łatwo. Ale i w kryzysie niedamysie bo na bezrybiu i rak ryba, jak powiedzial pewien onkolog. A co dopiero taki uczciwy kawał brzany (kto ze starego Krakowa, ten wie o co chodzi):
Dzień Pozdrawiania Blondynek
ludzie.onet.pl/740706,detal.html

Blondyny, oby Wam się. I jako to zwykle w Koncercie Życzeń - piosenka (w kolorze blond):
... re=related

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2010/03/10 18:06 #333849

Wydaje mi się, że można już ogłosić zakończenie kryzysu. Przynajmniej kryzysu polegającego na braku nowych, świeckich świąt. Po Dniu Statystyki Polskiej, który zapewne hucznie celebrowaliście wczoraj nadchodzą wielkimi (nomen omen) krokami ni mniej ni więcej tylko Dni Cipki:
Po niedzielnej Manifie organizacje feministyczne idą za ciosem. W kwietniu zapraszają na pierwsze oficjalne Dni Cipki! - Chodzi o odczarowanie tego słowa - mówią.
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95 ... etniu.html

Ciekawe kto będzie honorową patronką uroczystości. Czy Pierwsza Bufetowa zgodzi się? A może bardziej nadawałaby się ta dama, która podobno pobiła rekord świata obsługując w ciągu doby 759 dżentelmenów, pod czujnym okiem podstawowej organizacji partyjnej Unii Wolności:
pl.wikipedia.org/wiki/Paulina_Kaczanow

Mam przy okazji do szanownych kolegów pytanie: dzień czyich urodzin nadawałby się na analogiczne święto w wersji mężczyźnianej? Wśród autorów propozycji rozlosowane zostaną karty wstępu na Dni Cipki w Warszawie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2010/03/10 19:52 #333865

Tak brak naprawdę popularnych świeckich świąt jest dotkliwy i powoduje trzęsiączkę spowodowaną istnieniem niestety jeszcze tych starych przeżytkowych świąd- co to wciąż nie chcą zejść naturalnie.

Jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy obrzydzenie przez Boże Narodzenie a tu Wielkanoc podstępnie się skrada.

Adam_0 starał się rozkręcić starą sprawę Petza, ale jakoś słaby był odzew. Czas chyba na nowe "kulturalne" agnostyczne "wątki religijne", aby uśmierzyć świąd agnostyków (to taki ateista, który mówi prozą jak Pan Jourdain).

Jak to życzyć? Wesołych świąd- żeby jednak nie swędziały tak naszych postępowców 2 razy do roku. Dziewczyny to przynajmniej mogą się podrapać po...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kalendarz postępowca 2010/03/10 20:18 #333874

Horst napisał: (...)
Adam_0 starał się rozkręcić starą sprawę Petza, (...)


Mimo, ze ostatnie wpisy dotycza cipek to Tobie Horst przydal by sie Dzien Jajek ktorych chyba nie masz ;)
Niedlugo otworze lodowke a tam Horst bedzie znowu do mnie pil. Nieladnie o kims mowic, kiedy on akurat nie wypowiada sie w jakims watku :(

p.s. 05 Mar 2010 22:28 POLITYKA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Kalendarz postępowca 2010/03/10 20:25 #333877

Adam Szulc napisał: pl.wikipedia.org/wiki/Paulina_Kaczanow


Wszechstronna i zdolna ;)
- Byla (...) rzecznikiem kampanii do Senatu prof. Zbigniewa Religi
(no ladnie)
Ciekawy zyciorys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

Kalendarz postępowca 2010/03/10 20:48 #333888

A bufetowa to zapierniczała swego czasu do Częstochowy, że ją z Matką Boską mylili.

No ładnie, niu niu Maryjo, niu niu Częstochowo, cacy HGWo.

Ależ Religa to agnostyk był, tak jak ty Adamie_0 oczywiście, no ale gorszy nieco od Adama_0 bo spisiały.

Adam_0 co sądzisz o polskim kościele katolickim, m?

No podrap się po KK ;-)

Musi cię swędzieć, oj swędzieć, jak to przed tymi okropnymi
nieświeckimi świętami u was.. Agnostykóff

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator