HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co nowego na półce 2014/01/30 19:46 #414795

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804

John 1.5 V napisał: Jakiś czas temu pisałem, że przeszła mi "prawie" całkiem ochota na słuchanie jazzowych i jazzującyh wokalistek. Ale wszystko do czasu. Może po prostu musiałem trafić na tą której głos naprawdę mi się podoba a nie tylko taką która jest znana.
Jej płyty kupuję i będę kupować w ciemno.


dziękować - już mam :) - właśnie słucham

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Co nowego na półce 2014/02/05 13:06 #414962

Jak by co, to jest nowy Tord Gustavsen Quartet – Extended Circle
Nic odkrywczego, ale jak zwykle wysoki poziom...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Ostatnia edycja: przez Cez@ry.

Co nowego na półce 2014/02/05 13:58 #414963

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Cez@ry napisał: Jak by co, to jest nowy Tord Gustavsen Quartet – Extended Circle
Nic odkrywczego, ale jak zwykle wysoki poziom...


Nie mam jeszcze na półce ale znam i też uważam, że bardzo wysoki poziom i jak zwykle dużo ciepłych, pozytywnych wibracji.
Nawet jak dla mnie lepsza niż poprzednia w kwartecie "The Well".
Pierwsze podkreślenie na liście płyt wydanych w 2014 r.

Swoją drogą to nieczęste i zasługuje na słowo podziwu, kiedy lider tria, główny melodysta (piano), oddaje dobrowolnie sporą część swojej domeny na rzecz czwartego (sax)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2014/03/17 21:43 #415588

Dla amatorów brzmień elektronicznych wzbogaconych o trąbkę Molvaera polecam
Nils Petter Molvaer & Moritz Von Oswald: 1/1
Muza na wieczorowe odprężenie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Ostatnia edycja: przez Cez@ry. Powód: pisownia

Co nowego na półce 2014/03/22 18:28 #415617

Chyba się skuszę na nową płytę Klausa - Shadowlands

''Klaus Schulze z premierowym materiałem, ale nie bynajmniej remanentami z przeszłości. Wydany w 2013 roku album Shadowlands zawiera absolutnie nową muzyką. Rozwija też ciekawą ścieżkę tego weterana sceny elektronicznej, na której łączy sekwencyjne tekstury i kobiece głosy.''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2014/03/22 18:48 #415618

No własnie... Też się nad nią zastanawiałem, ale jak na razie zbieram serię "La Vie Electronique" Klausa. Myślałem, że się skończy na numerze 10, a tu już jest 14! A ja mam dopiero 12...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2014/03/22 19:06 #415619

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Czy znacie to?
Klaus Schulze & Pete Namlook - "dark side of the moog"
Jest tego 11 lub nawet więcej CD, chciałbym już od lat wielu rzucić na to uchem ale oprócz wielu różnych opowieści nie udało mi się posłuchać. Nawet kiedyś w przypływie desperacji próbowałem ściągnąć z sieci ale te strony jakoś podejrzanie wyglądały, zawsze się "bojałem".


PS. "Shadowlands" znam, bardzo mi się podoba, warta grzechu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Co nowego na półce 2014/03/22 21:46 #415620

Koszty zakupu całej serii są dosyć spore... Na Amazonie i Discogs niektóre części są po 100$ a nawet więcej.
Ale na jutubie można sobie czasem czegoś posłuchać:

www.youtube.com/results?search_query=dar...of%20the%20moog&sm=3

;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2014/03/23 13:24 #415627

Iro, ja się nie bojałem i wszystkie słuchałem B)
Swego czasu miałem wielki zapał na B. Laswella i słuchałem wiele różnych projektów (cokolwiek by miały z nim wspólnego) między innymi albumów z cyklu Dark Side of the Moog.
Mnie osobiście niczym specjalnym ta seria nie zainteresowała (za dużo nudnego ambientu) ale najlepiej jak przekonasz się osobiście.
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2014/03/23 13:59 #415628

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A jeszcze jedno, tytuły całości i poszczególnych płyt to parafrazy z twórczości jak by nie było dość znanego zespołu - czy sama muzyka jakoś nawiązuje: cytuje, coveruje, pastiszuje, przetwarza?
Czy to tylko żarciki słowne bez większego (muzycznie) związku?

Znalazłem oczywiście takie strony z których można to nawet ściągnąć (oby tylko muzykę, bez jakiegoś syfa w pakiecie) i to za darmochę ale jak takie coś chce ode mnie adres mailowy lub co gorsza, widzę rosyjskie bukwy - spierniczam z takich podejrzanych zaułków szybciej niż tam wszedłem.
Samemu trzeba posłuchać, to jasne, jednak np. widząc brak entuzjazmu u Ciebie Cez@ry - coś, cokolwiek już mi to rozjaśnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Co nowego na półce 2014/03/23 18:21 #415629

Iro, wysłałem Ci dwie wiadomości na priva.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Ostatnia edycja: przez Cez@ry.

Co nowego na półce 2014/03/28 22:32 #415707

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2014/03/30 09:05 #415719

Słuchaliście już nowego Pata, tym razem w kwintecie - Pat Metheny Unity Group—Chris Potter, Antonio Sanchez, Ben Williams and Giulio Carmassi
Nie jestem szczególnym amatorem rodzaju muzyki jaką tworzy Metheny (przynajmniej po części) ale ten album dzięki świeżości Pottera i Carmassiego zbiera dobre recenzje...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2014/03/30 11:01 #415721

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
To już druga płyta Unity Band z dęciakami, też słyszałem i czytałem zachwyty - jak dla mnie, po wysłuchaniu cierpliwym i uważnym, jednak mielizny , wciąż ta sama PATologia.
Ostatnia rzecz (prawie) Pata, która mnie sponiewierała i przysłowiową szczękę rzuciła o glebę to Zornowska "Tap: Book of Angels vol. 20"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2014/03/30 14:03 #415722

PATologia powiadasz Iro, he dobre określenie jego przewidywalności i zamknięcia w kokonie z którego już od dawna nic nowego się nie wykluwa. Chyba, że gra np. do muzyki Zorna w 20 Księdze Aniołów, gdzie pokazuje całkiem inne oblicze.
W ogóle autor i kompozytor tak wielu oryginalnych dzieł i różnorodnych stylów, zasługuje na osobny wątek, który zatytułowałbym: JOHN ZORN - GENIUSZ czy SZARLATAN
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator