HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2016/11/10 20:40 #435926

Niedawno w Polsce wystąpił muzyk, który pojawił się gościnnie m. in. na płytach The Doors, The Beach Boys i Canned Heat. Któż to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/10 22:10 #435927

Strzelam - Lawrence William ‘Larry’ Knechtel ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/11 09:06 #435932

John 1.5 V napisał: Strzelam - Lawrence William ‘Larry’ Knechtel ?


Niet. Zacząłem sprawdzać z kim rzeczony występował, na liście z wyżej wymienionych znalazłem tylko The Doors ale to równie dobrze mogło świadczyć o słabym szukaniu. Bardziej przekonała mnie data jego śmierci: 20-08-2009. W tej sytuacji trudno przypuszczać, że występował w Polsce niedawno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/11 12:31 #435934

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Zagadka jest bardzo perfidna! ;)

Bo Gość Gigant zagrał w swojej karierze, no łatwiej by wyliczyć z kim nie.
Co gorsza - wyjście od teoretycznie najłatwiejszej strony, czyli The Doors (w końcu tych sajdmenów tak wielu nie mieli) - może prowadzić na manowce ...lub na ostatnią z dwóch studyjnych, tych najmniej znanych i poważanych bo przecież już bez Jimma.


P.S. jak usłyszałem niedawno, że będzie w Polsce - serducho mi się ścisło - bo nie mogłem nijak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zagadki muzyczne 2016/11/11 16:01 #435936

Ja trafiłem na listę na której oprócz tu wymienionych było jeszcze wielu innych ale przyznaję, że do tematu podszedłem ... jak bandzior co wskakuje do banku i najpierw strzela, a potem prosi o gotówkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/11 20:27 #435938

Iro napisał: ... P.S. jak usłyszałem niedawno, że będzie w Polsce - serducho mi się ścisło - bo nie mogłem nijak.


Ja oczywiście byłem i (przepraszam ale muszę to napisać) masz czego żałować. Z drugiej strony szkoda, że nie zagrali wcześniej jakiegoś koncertu rozruchowego. Słaba forma basisty to wypadek przy pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/13 08:32 #435957

Pierwsza podpowiedź. Muzyk ów był jednym z ulubionych jazzmanów amerykańskich hippisów, a jego zespół często gościł na festiwalach rockowych. Wystąpił w Polsce w latach 60-tych, a w jego zespole na fortepianie grał wtedy pewien młody muzyk, który potem zdobył wielką sławę pod własnym nazwiskiem. Od kilkudziesięciu lat wielu uważa go za największego żyjącego pianistę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/13 08:39 #435958

Nie wiem czy tylko ja zauważyłem, że "mistrz melancholii" Leonard Cohen miał duże poczucie humoru. Nie czekając więc na koniec żałoby zapytam: czy Mistrz mógłby, opierając się na swoim repertuarze, wystąpić w konkursie Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Kraśniku w latach 1969-1987 czyli według starej formuły (w 2012 r. festiwal został reaktywowany, zapewne z nowym regulaminem)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/14 16:44 #435968

Adam Szulc napisał: Niedawno w Polsce wystąpił muzyk, który pojawił się gościnnie m. in. na płytach The Doors, The Beach Boys i Canned Heat. Któż to?


Kolejna i ostatnia podpowiedź:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/16 18:23 #435994

Odpowiedzi do pierwszej zagadki:







Nie wiem natomiast jak dyskretnie naprowadzić na dobry trop w przypadku drugiej zagadki. Trudnej, bo trzeba znać nie tylko repertuar LC (to akurat nie jest trudne, bo chodzi o hicior) ale także regulamin wyżej wymienionego konkursu. W sieci chyba go nie ma, ja znam jego stosowny fragment z przekazu paszczowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/16 18:34 #435995

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: czy Mistrz mógłby, opierając się na swoim repertuarze, wystąpić w konkursie Festiwalu Piosenki Partyzanckiej w Kraśniku w latach 1969-1987 czyli według starej formuły (w 2012 r. festiwal został reaktywowany, zapewne z nowym regulaminem)?


Regulaminu festiwalu starej ani nowej formuły nie znam, ale skoro "Piosenki Partyzanckiej" - zalicytuję w ciemno - "The Partisan"

(coby ciszę w eterze czymś załatać)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2016/11/16 19:54 #435996

No dobrze, nie sądzę żeby znalazł się ktoś znający ten regulamin (choć kto wie, co najmniej dwukrotnie zgłosiły się na to forum osoby związane osobiście z tematem). Otóż Leonard nie mógłby wystąpić w Kraśniku z piosenką The Partisan, ponieważ regulamin wymagał aby piosenka była nie tylko partyzancka ale i nowa. Śpiewany przez Cohena utwór pochodził z czasów II wojny światowej (z Francji).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2016/11/16 21:15 #435997

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: (...) nie tylko partyzancka ale i nowa


Aha, no to w takim razie - sprawdzam!

"Nevermind" :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2016/12/01 18:43 #436104

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Iro napisał: "Nevermind"


... ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zagadki muzyczne 2016/12/01 21:27 #436106

Nieee. Nie odpisywałem, bo uznałem, że to tylko odpowiedź dlia paddierżanija razgawora. Leonard nie mógł w latach obwiazywania tamtego regulaminu (1969-1987) zaśpiewać piosenki z 2014 roku. Według mojej wiedzy żadna z napisanych do 1987 r. nie kwalifikowała się na festiwal.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator