HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

nowy album Corde Oblique! 2011/07/06 20:20 #374922

Najpierw zapytaj ile trwa sprowadzenie i czy w ogóle sprowadzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 16:05 #377315

Udało się dziś posłuchać.

Pierwsze wrażenie, cholera, Riccardo grzebał przy suwakach. Płyta najsłabiej nagrana (za to najgłośniej, może taki był zamysł), z wszystkich CO. Muzycznie? Ciężko coś powiedzieć po pierwszym odsłuchaniu. Momentami idzie w stronę popu, nie podoba mi się takie coś.

Panie Riccardo, momencik, nie tędy droga.

Płyta trzyma poziom poniżej którego nie schodzi, ale zaczyna balansować na krawędzi.

Wracam do Lupercalii, co ty na to Riccardo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 19:04 #377332

smykus napisał: Panie Riccardo, momencik, nie tędy droga.

Płyta trzyma poziom poniżej którego nie schodzi, ale zaczyna balansować na krawędzi.

Zwłaszcza za kawałek Together... i tytułowy Hail of...

Za to w Gioia di Vivere i np Le Pietre di Napoli słychać starsze brzmienie CO, i charakter kompozycji. Ale to tylko moje zdanie i tak warto posłuchać, chociaż ja po przesłuchaniu zatęskniłem do Cantastorie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 19:21 #377335

Tak sobie słucham...
Gioia Di Vivere, a tam na mandolinie "wymiata" niejaki Duncan Patterson, czyli podpora Anathemy z daaawnych czasów.

Widać chłopak miał inne pomysły i po "przejściowym" Antimatter, założył rewelacyjny Ion.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 19:44 #377337

Mnie po przejrzeniu okładki zaciekawił gość z Daemonia Nymphe , nigdy tego nie słyszałem, ale to chyba niezbyt dobry strzał. A ION'a ostatniej (trzeciej jak dobrze pamiętam) to wstyd przyznać nie mam i nie słuchałem
Tak a propos to rozmawiamy tu o muzyce i o problemach w polskich sklepach, na przykładzie CO a piękne jest to, że po wysłaniu meila pod zakładką kup płytę na stronie oficjalnej zespołu, odpisuje sam Ricardo (przynajmniej taką mam nadzieję) i pozdrawia fanów z Polski. To znaczy, że sporo osób musiało już do niego napisać. Tak mi się od kilkunastu dni we łbie knuje taka myśl, żeby sklep z płytami otworzyć :lol:
A słyszał ktoś może o jakimś wydaniu CO na vinylu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 20:12 #377338

Ion to na razie dwie pozycje (obie świetne). A CO na vinylu? Musiałbyś z Riccardo pogadać, bo z tego co wiem to wszystkie płyty wyszły tylko na CD.

Sklep z płytami? Jesteś samobójcą? ;)


Daemonia Nymphe? Nie znam, ale po tym co usłyszałem na YT brzmi to obiecująco. Trzeba będzie uruchomić kanał u Francuzów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 20:27 #377342

Ion - super, polecam.

Jesli chodzi o innych muzykow, ktorzy pojawili sie na nowej plycie Corde Oblique, to mnie zaciekawila formacja Officina Zoe - bardzo fajne.

A co do nowej plyty CO - te popowe kawalki mi nie odpowiadaja. Te w starym stylu sa swietne. Ta mieszanka stylow sprawia, ze trudno ocenic plyte....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 20:34 #377345

Anomander napisał: a piękne jest to, że po wysłaniu meila pod zakładką kup płytę na stronie oficjalnej zespołu, odpisuje sam Ricardo (przynajmniej taką mam nadzieję) i pozdrawia fanów z Polski. To znaczy, że sporo osób musiało już do niego napisać.


z pewnoscia odpisuje Riccardo. Od czasu do czasu rozmawiam z nim poprzez Facebooka.

słuchanie niszowej muzyki ma tez (dla fanow) dobre strony - mozna normalnie z muzykiem pogadac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 20:36 #377346

I czasem mogą być w szoku bo np wydali 50 egzemplarzy swojej płyty a jeden dotarł do Polski (a autor mieszka i nagrywa np w Australii) :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 21:02 #377350

Z Officina Zoe się zetknąłem przy okazji jednego z odsłuchów, nie pamiętam jaka to była płyta. Człowiek testował na jednym kawałku głośniki bardzo szybka melodia z mocnymi bębnami przez kilkanaście pierwszych sekund potem wchodził akordeon dosyć żwawo.
Z tym sklepem to niezła zachęta :lol: chyba, że to się przyszła konkurencja odezwała :wink:
Wiem, że to inne realia i moje wywody są tu nie na miejscu, ale kiedy patrzę na niewielkie sklepy w UK czy Danii (zwłaszcza) w których często mogę dostać tytuły, o które w kraju muszę sie b postarać to trochę zazdroszczę i podziwiam jednocześnie, tyle, że nie biorę tu praw ekonomii pod rozwagę.

A z ciekawych rzeczy kolejny smaczek z wytwórni shelsa:
w554.wrzuta.pl/audio/1qir6ajJaXx ... g_of_their

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 21:18 #377351

Przyszła? Raczej przeszła, jeszcze przed-empikowa :) . Ludzie nie kupują płyt, a ta garstka, która został ma pewnie swoje kanały :)

Do tego problemy, bo np trzeba zamówić powiedzmy 10 sztuk z tytułu, albo zamówienie na minimum 200 ojro. Paczka zginie, poczta się nią zaopiekuje, albo przyjdzie gówno prosto od dystrybutora. Reklamacje, opłaty, podatki... no way, never again! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 21:40 #377352

No właśnie prawa ekonomii i Murphyego Czyli pozostaje kopać i jeszcze raz kopać i kombinować jak tu coś ściągnąć

PS a przedstawiony przeze mnie "The Ascent of Everest" ktoś słyszał ? bo jestem bardzo ciekawy ile płytek wydali a informacji dużo o tej kapeli nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 22:03 #377353

The Ascent of Everest nie znam, ale mają swoją stronę :) Bardzo biedną, ale jednak :)

Znalazłem dwie płyty i jeden split.
www.ascentofeverest.com/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

nowy album Corde Oblique! 2011/08/28 22:07 #377354

Też tu byłem, i tak zamówię jeśli sie uda, ale zapytać nigdy nie zaszkodzi bo gdzieś sie spotkałem na jakimś forum, że płytek mają więcej. I strasznie mi się podobają więc dlatego tak przynudzam z zapytaniami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lp12/Dendac50/b440xs/uphorik/b250/b350/b350/C4P

nowy album Corde Oblique! 2011/09/08 19:05 #377980

zentaur napisał:
A co do nowej plyty CO - te popowe kawalki mi nie odpowiadaja.


A mi wprost przeciwnie!

zentaur napisał: Te w starym stylu sa swietne. Ta mieszanka stylow sprawia, ze trudno ocenic plyte....


Może trudno ocenić ale warto posłuchać - wielokrotnie! :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator