HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2015/08/09 10:37 #426027

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
1. zapowiedź nietypowa:

Dziś tj. w niedzielę o godz 21 (z minutami) PR Trójka - PREMIERA w TEATRZYKU ZIELONE OKO !!!
(autor (Iro ;) ) Iredyński, tym razem pod pseudo - nie pamiętam)

2. zapowiedź "typowa" (dla wątku)

!!! :woohoo: !!!
www.teatr-rozrywki.pl/repertuar/135.html?view=event

Czy zamieszkując 10 minut spacerkiem od tego miejsca mogłem...?
Nie mogłem!!! rezerwacja onlajnowa zrobiona - jutro po bilety osobiście do kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2015/09/03 17:43 #426771

I mam dylemat: iść czy nie iść? Bronisław Suchanek i wszystko jasne ale dlaczego za 120 zł gdy Vandermark koszował połowę a Rypdal z Mikkelborgiem nic?

Przy okazji odkryłem płytę Suchanka nagraną z Dominikiem Wanią, którego z niewiadomych mi względów nie słyszałem jeszcze na żywo. Ten utwór jest nie tylko w Koszowych klimatach ale ma także Koszowy tytuł "Reminiscence", choć jest zupełnie nową kompozycją. W końcu Suchanek wraz z Januszem Stefańskim na tej słynnej płycie Maestro Mieczysława zagrał i to jak. Żeby tylko cena "Sketch in Blue" nie była taka jak za koncert Maestro Bronisława.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2015/09/29 10:39 #427310

Klaus Schulze w Szczecinie!!!!!!
A dokładniej to w Szczecińskiej Filharmonii, 9 czerwca 2016 roku. Sporo czasu na zakup biletów?
Wcale nie, połowa miejsc już jest prawie wykupiona!
Ja już swój bilet mam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2015/09/29 11:21 #427311

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Klaus sam?

Szkoda, i jeszcze w takim (choć brzydkim z zewnątrz) ciekawym wewnątrz i chyba dobrym akustycznie miejscu.
Szkoda że to na "końcu świata" (z mojego punktu widzenia)


Ze swojej strony przypominam o Cassandrze Wilson, która to w Zabrzu 4 XI wystąpi przeważnie w repertuarze BillieHolidayowym z ostatniej płyty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2015/11/05 20:38 #428032

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Słów kilka o koncercie Cassandry (motywacja by emboy).

O Artystce - wygląda ekstraklasowo (jak na swój wiek ...ciiiii), głos bez zmian, na żywo robi piorunujące wrażenie.
Wyszła ...w wyyyyysokich szpilkach, elegancka długa, czarna suknia...po 10 minutach (na szczęście) już była boso.
Czaruje, czaruje ta kobieta i głosem i wyglądem i zachowaniem.

Repertuar - tak jak miało być - z ostatniej płyty wyłącznie, z utworami, które niegdyś śpiewała Billie Holliday.
Jednak często inaczej niż na płycie - improwizacje i odloty, do których wyraźnie zachęcała młody w sumie skład (ten z którym płyta nagrywana była), wydłużały znacznie te znane z produkcji studyjnej.
A te odloty były szczególnie, brzmiały mi trochę jak spojrzenie wstecz Cassandry i to aż do M-Base (i to było dla Iro najsmaczniejsze muzycznie).
Wyróżnienie (od Iro) dla młodego, białego saksofonisty (baryton, tenor i flet) to Robby Marshal
Aha skład pozostały - skrzypek (robił dużo dobrej roboty), drummer, basman (el. kontrabas), pianista.
Brak gitarrry - co mnie nieco zdziwiło - na płycie gra nawet dwóch gitarmenów.

Czas trwania jednak jak dla mnie ciut, ciut za krótki - 85 minut łącznie z bisem ("Strange Fruit" jako bis, chyba z 15 minut - rewelacyjny!!!)

Nagłośnienie - bardzo dobre. Nie za głośno! (Grało prawie tak dobrze jak u Iro w domku B) )
Miejsce - przyjazne akustycznie (tylko te fotele!!!!) - pamiętają chyba czas wizyty gen. De Gaulle'a w Zabrzu (!), nomen omen - Dom Muzyki i Tańca postawion jest na ulicy De Gaulle'a właśnie.

Widownia - tu smutne spostrzeżenie - średnia wieku ponad 40 i to pewnie bliżej 50.
Brak, zdecydowany brak młodziaków (no ale to przeca nie Rjianna jakaś).

W sumie baaaaardzo miły wieczór, warto było tam być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/02/04 15:07 #431065

Szykuje się kilka ciekawych koncertów tej zimy i wiosny w Warszawie, z tym na czele:

jazzpress.pl/koncerty/1297-dave-douglas-...t-joys/event_details

Data 26 luty
Miejsce Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego,
Dave Douglas & Uri Cane "Present Joys"


I ten:

jazzpress.pl/koncerty/1258-tomasz-stanko...uartet/event_details

Good Taste Production ma zaszczyt zaprosić na koncert Tomasz Stańko New York Quartet, który odbędzie się 11 kwietnia 2016 o godzinie 19:00 w warszawskim Teatrze Roma.


Wcześniej Tomasz S. wystąpi w Krakowie:

jazzforum.com.pl/main/news/tomasz-stako-band-w-teatrze-stu

Międzynarodowy kwartet zagra 21 lutego z okazji 50. jubileuszu krakowskiego teatru. Koncert wybitnego trębacza będzie głównym punktem uroczystości 50. jubileuszu Teatru STU. Wcześniej, w dzień urodzin Teatru 20 lutego, Tomasz Stańko wystąpi na zamkniętym przedstawieniu dla „Rodziny STU”


A w stołecznym mieście Poznaniu:

jazzpress.pl/koncerty/1276-sbb-michal-urbaniak/event_details

Data 28 luty 20:00
Miejsce Blue Note Jazz Club | Miasto Poznań, Polska
Michał Urbaniak - skrzypce, Józef Skrzek - instrumenty klawiszowe, bas, śpiew, Jerzy Piotrowski - perkusja, Apostolis Anthimos - gitara, perkusja


Jeżeli poszedłbym, to przez sentyment, bo pierwsze dwie płyty jakie sobie sprawiłem zostały nagrane właśnie przez SBB i Urbaniaka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/05/24 12:05 #433708

Tym razem tylko zapowiedź zapisu koncertu w internecie, bo o realnym nie wiedziałem. Motyla noga, Teatr Studio jest w Warszawie (koncertu w Szczecinie czy Bydgoszczu bym tak nie żałował) ale wiadomo - informacja też kosztuje. Za to tym razem ten tekst wraz z zapisem miał zajawkę na pierwszej stronie Onetu (sic!). Gdyby komuś nie chciało się zajrzeć do linku: jest tam kwintet Wojciecha Mazolewskiego ze Zbigniewem Namysłowskim.

muzyka.onet.pl/koncerty/red-bull-music-a...-i-tu-i-teraz/vm9k7r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/07/09 18:26 #434483

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/07/15 15:11 #434548

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
! :) ! :) ! :) !

Finałowy koncert tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka, Katowice, NOSPR, 21.08, godz. 19:30

www.festiwalnowamuzyka.pl/kamasi_washington/


...chyba nie muszę dodawać, że...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/07/15 21:42 #434549

Kurde balans, żebym zryżał, toż to prawie w moje urodziny, może by tak ... ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/07/16 09:14 #434558

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...) może by tak ... ?


Zachęcam, jednak "mało casu, kurde balans, mało casu"!
Na koncert Kamasiego widoczne są jeszcze tylko jakieś pojedyncze miejscówki.

O wcześniejszych dniach festiwalu ja nie mogłem nawet myśleć (Tarwater, Battles - to znam, lubię) - jestem w tym czasie "wyjechany" ale z powodu K. W. ciut, ciut jeden wyjazd nieco skrócę ... a w poniedziałek znowu opuszczam "miejsce zakwaterowania" w kierunku ...Smoka ;)
Mam nadzieję, że Krakówek wróci już jakoś do normy po "Dniach".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/07/19 21:36 #434630

Iro napisał: Mam nadzieję, że Krakówek wróci już jakoś do normy po "Dniach".

Nooo ... episkopat twierdzi na ten temat takie rzeczy, że nawet największym specjalistom od logistyki i imprez masowych się nie śniły. W Rio ludzie z imprezy pod tym samym tytułem rozchodzili się jakoś tak dwa dni ale u nas panie z pomocą boską to będzie myk myk. Zrobi się mszę o gradobicie czy coś i pójdzie wyjątkowo sprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/09/24 09:33 #435406

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Tym razem koncert w TV.

TVP Kultura, sobota (dzisiaj), godz. 22:50 - The Who - Live At The Isle Of Wight

Naprawdę warto!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2016/10/03 17:34 #435491

Dokładnie za miesiąc w warszawskiej "Romie" (między spektaklami "Mamma Mia") wystąpi Charles Lloyd wraz z trio Marcina Wasilewskiego.

www.teatrroma.pl/spektakl/dobry-wieczor-...-trio-charles-lloyd/

Bilety nie są tanie, więc sporo jeszcze zostało ale najlepsze miejsca zostały już wykupione. Zostały niezłe, średnie i kiepskie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zapowiedzi koncertów - samopomoc chłopska (i babska) 2017/06/22 20:56 #438364

Tegoroczny Warsaw Summer Jazz Days zapowiada się całkiem ciekawie:

warsawsummerjazzdays.pl/program/

Ściślej, ciekawie zapowiadają się na pewno:
SBB + Chris Potter
Kamasi Washington
Bill Frisell Trio
Branford Marsalis Quartet with Kurt Elling
i pewnie niektóre inne nazwiska, przed którymi obroniła mnie ignorancja. Nie wiem tylko czy Kamasi wystąpi solo (wtedy odpuszczam) czy z zespołem - nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator