HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 08:25 #85436

Witam serdecznie wszystkich na forum.
Mam problem :shock: . Mój 6-letni synek wcisnął wysokotonowca w B&W 603 S3.Nie da się ukryc,przejechał mi po układzie nerwowym do tego stopnia, ze nie miałem siły porządnie go za to skarcic. Odjęło mi mowę, usiadłem i przez jakiś czs nie wiedziałem co powiedziec. Dziwiło mnie jak to możliwe aby po mimo maskownic osiągnąc taaaki efekt. okazało się, że maskownice powstrzymały go na początku ale postanowił je zdjąc i po wciśnięciu spowrotem założył i przeszedł do porządku dziennego nic nikomu nie mowiąc. Dzieci, dzieci...Już trochę ochłonąłem i mam kilka pytań:

1 Jak doraźnie naprawic głośnik :?:
2 Ile kosztuje wymiana na nowy :?:
3 Czy córki wgniatają delikatniej :?: :)
Interesują mnie przedewszystkim opinie ludzi, którzy przeżyli podobny kataklizm i znają temat. Liczę na wskazówki i mam nadzieję zrobic to tanio i sprawnie. Kolumny już nie są obięte gwarancją, ale to i tak z mojej(syna) winy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

YAMAHA RX-V3067 , B&W DM 603 S3 , ASW 600 , LCR 60 S3, DM 601 S3, BenQ W500 , LCD SAMSUNG 32' , BLU-RAY YAMAHA BD-S1067, X-BOX 360, LOGITECH HARMONY 555 !!!

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 08:50 #85438

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Tutaj był był podobny problem:
wgnieciony głosnik
www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/vie ... php?t=3002

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 10:58 #85462

Hmm, łatwo nie będzie... :( Na razie proponuję zamknąć dzieciaka do kojca, niech wie że źle zrobił.... :twisted: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 11:04 #85464

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Okrutne 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 11:08 #85467

Wielkie dzięki za odpowiedź!!! Kiedyś czytałem ten wątek ale z uwagą przeczytałem kolejny raz. Z uwagi na to, że nie ma to wgniecenie większego znaczenia na pogorszenie dzwięku zamierzam nic nie kombinowac z igłami. Myślę nad zastosowaniem dkurzacza. Procedura ssąco-prostująca ma tez aspekt higieniczny :)
Może wymienię na nowy...Nie wiem czy mnie stac? Jeśli ktoś posiada używany na przykład z uszkodzonych kolumn lub ponosił koszty wymiany takiego głośnika na nowy w ostatnim czasie to proszę o podanie danych opcja-cena.

P.S. W świetle dziennym wygląda to jeszcze bardziej do tyła!!! Help :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

YAMAHA RX-V3067 , B&W DM 603 S3 , ASW 600 , LCR 60 S3, DM 601 S3, BenQ W500 , LCD SAMSUNG 32' , BLU-RAY YAMAHA BD-S1067, X-BOX 360, LOGITECH HARMONY 555 !!!

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 11:24 #85470

Wymienić zawsze możesz, ale pewnie w Audio Klanie słono sobie policzą....za karę można zaaplikować synowi miesiąc robót domowych 8) Oczywiście kojec swoją drogą ;)
P.S. córki czasami gorsze od synów ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 12:10 #85478

Odkurzacz nie pomaga :cry:
Nie mogę znieśc widoku więc apeluję:Proszę uświadamiac dzieci pomimo, że mój syn nie słuchał. Kieszonkowego mu nie wypłacę napewno a i rozmowa na temat polityki cenowej Audio Klanu go nie ominie :)
Teraz zostaje mi tylko założyc maskownice i chomikowac kasę na naprawę :roll:

P.S. Byc moz córki ostrzą pazurki,bądzcie ostrożni,obserwujcie je :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

YAMAHA RX-V3067 , B&W DM 603 S3 , ASW 600 , LCR 60 S3, DM 601 S3, BenQ W500 , LCD SAMSUNG 32' , BLU-RAY YAMAHA BD-S1067, X-BOX 360, LOGITECH HARMONY 555 !!!

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 12:21 #85479

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

szpadelman napisał: Kieszonkowego mu nie wypłacę napewno a i rozmowa na temat polityki cenowej Audio Klanu go nie ominie :)

Oby tylko zrozumiał te całe zawiłości marketingowe :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 15:16 #85523

=> szpadelman
Doskonale Ciebie rozumiem, też bym nie mógł spać, płaciłbym i wymieniał :idea: :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 22:43 #85720

hmmm. skóra mi cierpnie na samą mysl. Raz juz podnosiłem Bowersa jak syn wjechał w niego rowerkiem. On jużz wie, ile dla mnie znaczą kolumny.

Gorzej... młodszy ( 4 i pół roku) dzisiaj cos kombinował koło Ampa i DV, pytam co robi, a on, że swoja płytke z dzieciencymi piosenkami chce sobie puścić. W prawdzie DVD dla nich żadna tajemnica, od lat, ale żeby kopleksowo cały sprzet tatusiowi....... .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 22:49 #85729

Natomiast starszy syn - 6 lat - znalał inne zastosowanie dla głosników.
Na szczęscie oszczedził Bowersy i wyjął z rozwalonej zabawki głosnik, odciał przewody i przyszedł do mnie pokazac mi, że w głosniku jest magnes. I on z tym magnesem pójdzie do sklepu, i jak będziemy kupowali chrupki, to on sprawdzi w których sa pokemony ( takie blaszki metalowe ). I mówi, że te z pokemonami przykleją sie do głośika, a te bez nie...... . Szkoda gadać te dzieciaki....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/12 23:35 #85753

Witam. Twój problem z wysokotonowcem przy moich dwóch wgmiecionych
przez syna, ale niestety mojej pani sprzątającej. Nie wiedziałem kogo zabić. Skończyło się na współpracy z nią. Obecna ma zakaz przyprowadzania dzieci i ogólnego wstępu do pokoju kinowego.
Jeśli chodzi o naprawę to jeden wyskoczył sam, gdy w złości pociągnąłem
gałką głosu blisko maksa. Drugi niestety uszkodziłem właśnie
odkurzaczem. Użyłem za mocnego ssania i urwałem druciki łączące
membranę z cewką. Po rozebraniu jakoś to podlutowałem, ale niestety dzwięk z pękniętej aluminiowej membrany jest marny.Dzwięk jest taki
jakbyś stukał w poklejoną szklankę.
Ostatecznie ten co sam wyskoczył siedzi teraz w efektowych 601S3, a drugi kupiłem nowy. Dwa lata temu kosztował 280 zł. Teraz dzwiniłem
w sprawie drugiego gdyż nie daje mi on spokoju. Tutaj niespodzianka
bo obecna cena to 200 zł.
Jeśli nadal chcesz wypchnąć membranę to wyjmij głośnik, rozkręć i wypchniesz ją od środka.
Jak się zdecydujesz na wyjęcie lub samodzielną wymianę kopułki to
daj znać to napiszę Ci jak ją wyjąć bo nie jest przykręcana.
Sory, że taki długi tekst ale temat ten do dziś wzbudza we mnie emocje.
A najgorsze było to ,że sprawa wgniecenia moich głośników wyszła
na jaw parę minut przed wyjściem do znajomych na balangę.
Co przeżyłem możesz sobie wyobrazić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciężko jest lekko żyć!

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/13 19:57 #85948

do Audiorek--->
Mój syn też coś ochrupkach i czipsach wszelakich ciągle nadaje. Jak go pytam czy ma ochotę na coś słodkiego to sobie zażycza serowo-cebulowe :) Na wszelki wypadek załatwię jemu jakiś magnesik do szukania jak im tam...tazo śmazo i innych pokemońców za popmocą których firmy typu spalony ziemniak całkiem nieźle nasze naiwne dzieciaki chcą nafaszerowac solą i tłuszczem. Twu! Aby nie było zbyt kulinarnie wspomnę, że łączę się szczerze w bólu zkolegą a rowerkom mówię stanowcze <<nie!>>

do Umka--->
kolegi przypadek w istocie powaznej dawki emocji mi dostarczył, aż mnie ciarki przeszły w tę i na powrót. Pragnę jednak wyrazic podziękowanie za praktyczne wskazówki zawarte w wypowiedzi. Czekałem na tego właśnie typu sekrety. Planuję niezwłocznie spróbowac prostowania głośniczka od środka. zapytuję więc Kolegę i nie tylko,wszelakich zaznajomionych z tematem bezkolizyjnego rozmontowania zgnieciucha o rady, wskazówki.

Wczoraj posłałem wiadomośc do Audio Klanu i narazie nic im się odpisac nie chciało... :shock: piszcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

YAMAHA RX-V3067 , B&W DM 603 S3 , ASW 600 , LCR 60 S3, DM 601 S3, BenQ W500 , LCD SAMSUNG 32' , BLU-RAY YAMAHA BD-S1067, X-BOX 360, LOGITECH HARMONY 555 !!!

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/13 20:02 #85950

=> szpadelman
W przypadku AK to normalne, najlepiej zadzwoń i molestuj ich... 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wysokotonowy w B&W 603 S3 2006/02/13 21:25 #85980

Ludzie,ludziska!!!Biję się w pierś a raczej w tors się naparzam...odpisali z Audio Klanu. Tak oto nie pozwalam ich od audio klown'ów wyzywac :D nawet mojej żoneczce.Napisali abym odesłał kolumnę na ichni adres i że koszt głośnika wynosi 250 złociszczy,ale nie wiem czy to z robocizną??? Tak czy siak trzeba zadzwonic i gawędzic bo nie chcę się z zestawem nawet połowicznie rozstawac. Pytałem o czas naprawy ale chyba robią tak wolno,że tego wątku nie opisali :lol: Poczekam,pomyślę...
Wiem :idea: sam go wypchnę zanim się z serwisem doukładam
Czy uda mi się dobrac do membrany?? Jak wyjąc głośnik??Wiem tylko tyle,że nie kontówką :shock:
:arrow: Umka,proszę,insrukcje zapodawaj. Tylko szczerze i po kolei please

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

YAMAHA RX-V3067 , B&W DM 603 S3 , ASW 600 , LCR 60 S3, DM 601 S3, BenQ W500 , LCD SAMSUNG 32' , BLU-RAY YAMAHA BD-S1067, X-BOX 360, LOGITECH HARMONY 555 !!!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator