HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 02:44 #442570

Obecnie mam podlaczone 7 kolumn 2 fronty duze stojące dwie frontowe wiszące dwie tylne wiszace i centralny, brakuje mi tylko subwoofera a frontowe kolumny podlaczone sa w systemie BI-AMP
Pytanie podstawowe jeśli w ustawieniach ustawie Neox cinema albo Dolby Digital tylne kolumny nie grają jak ustawie extended stereo wszystkie kolumny grają ale nie ma dźwięku przestrzennego telewizor jest podlaczony do amplitunera kablem optycznym i dużo oglądam filmow przez google chromecast .

Prosze o poradę czy cos mam zle podlaczone albo powinienem cos w ustawieniach pozmieniac

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 11:44 #442574

7 kolumn i biamp , niemożliwe amplituner by musiał mieć 9 końcówek mocy a ten ma 7 , masz zrobione BIWIRE , przy 5 kolumnach chyba było by możliwe bo dałbyś z wyjść na przednie wiszące , zobacz czy nie włącza się jakieś zabezpieczenie , przednie stojące podłącz tylko pod A front , w telewizorze masz dobrze ustawione ? co jest ustawione na wyjściu SPDIF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 12:31 #442575

Wydaje mi się, że extended stereo nie ma prawa mieć dźwięku przestrzennego bo wtedy wszystko jest miksowane do dwóch kanałów i tylko puszczone na wszystkie kolumny czyli kanał lewy gra we wszystkich kolumnach po lewej, prawy w kolumnach po prawej, nie wiem tylko co w tym momencie robi centralny, możliwe, że dostaje L+P albo nic. Rozwiązanie być może przydaje się przy oglądaniu koncertów, które są nagrane w stereo, ale sensu to w ogóle nie ma bo rozjeżdża się lokalizacja źródeł pozornych czyli de facto stereofonia (o ironio :evil: ), mamy natłok dźwięków i tyle. Ach te amplitunery do kina, tyle możliwości, tyle wszystkiego na wyciągnięcie ręki, tyle bezsensowności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 12:42 #442576

Raczej coś jest z ustawieniem telewizora , puszcza tylko stereo albo DD2.0 , ''rozciągaczami'' typu DPL 2 , lub tym EX stereo da się zrobić na wszystkie ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 13:00 #442577

A może optyk nie jest w stanie przesłać wszystkich standardów audio (czyli jak piszesz, tylko DD2.0). Trzeba by sprawdzić jak się cały zestaw zachowuje w komunikacji prze HDMI. W sumie nic w tym dziwnego skoro HDMI ma znacznie wyższą przepustowość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/26 13:27 #442578

musi sprawdzić jakie ten telewizor ma możliwości u mnie wychodzi po obsztyku , DD5.1

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/27 01:59 #442590

Dzieki za odpowiedzi

Nie jestem jakis mega kumaty jesli chodzi o podlaczenia audio wiec wszystko jade z instrukcji.

1. napewno mam podlaczone frontowe kolumny BI AMP jak w instrukcji ale moze to blad bo przy 5 kolumnach zanim dolozylem dwie przednie wiszace bylo ok a teraz moze powinienem podlaczyc je spowrotem normalnie?
2. telewizor to Samsung plazma 47 cali okolo 10 letni nie pamietam modelu (pisze z roboty)
3. no wydaje mi sie ze dzwiek z telewizora jest caly tylko stereo a nie mam pojecia jak ustawic zeby dzwiek szedl przez kabel hdmi a nie optyczny
4.extended stereo racja puszcza stereo na wszystkie kolumny wiec efekt przy ogladaniu filmow mizerny


Dodam ze pokoj w ktorym jest caly zestaw to 6m x6m i wysoki tez na 6m wiec 4 kolumny sa podwieszone na 2,5m
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/27 07:31 #442591

Tak sobie myślę, że dekodowaniem sygnału (całego) powinien się zająć tylko Pioneer natomiast TV powinien od niego dostać tylko sygnał wizji (najlepiej przez HDMI) tak aby być tylko urządzeniem odbiorczym i dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego TV jest podłączony z amplitunerem optycznie. Po co ?

Z czego idzie Chromecast ? Kabel internetowy jest podłączony do TV czy do Pionka ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/27 10:36 #442597

w telewizorze masz HDMI ARC, to drugie wejście , z niego wyślij do amplitunera po kablu HDMI , choć jak wszystko w porządku to optykiem terz poleci , jak pisałem przy 5 kolumnach bi amp jest możliwy po prostu zabierasz moc z kanałow efektowych , przepnij frontowe kable ,,normalnie" musisz poszukać w ustawieniach i wyłączyć tryb biamp , jak wół masz w instrukcji że bi amp tylko 5.1
www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default...4-K_manual_ENpdf.pdf strona 18

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/27 11:22 #442630

1. napewno mam podlaczone frontowe kolumny BI AMP jak w instrukcji ale moze to blad bo przy 5 kolumnach zanim dolozylem dwie przednie wiszace bylo ok a teraz moze powinienem podlaczyc je spowrotem normalnie?
Bi-amping możesz mieć tylko w 5.1 , sprawdź jeszcze raz instrukcję , str.21
www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default...4-K_manual_ENpdf.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pionier vsx-924 ustawienia 2018/03/29 00:15 #442717

Dzięki za podpowiedzi . Racja po podłączeniu dwóch przednich wiszących trzeba było zdjąć biamp i na nowo skalibrowac system. Teraz wszystko działa dobrze narazie korzystam z ustawienia neo x Music i wydaje się najlepsze Ale jeszcze muszę trochę posiedzieć bo myślę że powinno być lepiej. Hehe tyle tam jest opcji że zwariować można.
Dzięki jeszcze raz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator