HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw 5.1 + amplituner w cenie 8 - 12 tysięcy 2017/11/01 13:27 #439908

Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu kina domowego do pomieszczenia o wymiarach 4 metry na 5 metrów. Pomieszczenie jest wysokie, w najwyższym punkcie 5 metrów, a w najniższym 3 metry. Telewizor (55 cali) będzie umieszczony na krótszej ścianie.

Mam kilka ograniczeń:
- głośniki z przodu (prawy i lewy) muszą być niewielkie i najlepiej żeby wisiały na ścianie zaraz obok telewizora
- głośnik centralny może leżeć pod telewizorem lub wisieć na ścianie
- głośniki z tyłu nie mogą wisieć na ścianie, najlepiej jak będą stały na stojakach i zajmowały niewiele miejsca

Moje wymagania co do zestawu:
- głównie będą używane do filmów i czasem do muzyki
- amplituner powinien pozwalać na podłączenie dwóch zestawów głośników i odtwarzanie dwóch ścieżek równocześnie w dwóch pomieszczeniach, fajnie gdyby drugi zestaw głośników dało się podłączyć bezprzewodowo
- amplituner powinien pozwalać na stream'owanie muzyki z laptopa i telefonu
- amplituner mógłby wspierać Dolby Atmos, może w przyszłości dołożyłbym 2 głośniki na suficie (jeśli ma to sens?)

Wybrałem kilka propozycji zestawów 5.1:
- KEF T205 lub KEF T305 (nie wiem czy warto dopłacać do wyższego modelu)
- Definitive Technology ProCinema 1000 lub ProCinema 800 (podobnie jak wyżej, nie wiem czy warto dopłacić do wyższego modelu)
- FOCAL DOME FLAX 5.1 (SUB AIR)
- BOSE Acoustimass 10 series V
- FOCAL DOME 5.1 (SUB AIR)
- Canton MOVIE 2005.2

Nie słyszałem niestety jak grają powyższe głośniki dlatego ciężko mi jest je porównać.
Nie jestem audiofilem i zadowoli mnie czysty dźwięk, brak szumów, dobre efekty w filmach i głośno grający zestaw.

Jeśli chodzi o amplituner to nie mam niestety żadnego kandydata.

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu głośników z amplitunerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez belon.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator