HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha RX V683 pomoc w doborze zestawu 5.1 -> zdjęcie 2017/11/01 12:17 #439907

Witam serdecznie forumowiczów.
Piszę posta z nadzieją że mi pomożecie w doborze odpowiedniego sprzętu - nie jestem audiofilem ale lubie fajne brzmienie.
Szukam fajnego zestawu 5.1 do mojego amplitunera który zakupiłem wczoraj.
Amplituner YAMAHA RX-V683.
Poniżej dołączam zdjęcie pomieszczenia ( jest małe ) w którym mają grać głośniki, ale biorę pod uwagę opcję że za jakiś czas pomieszczenie będzie większe dlatego głośniki mogą być mocniejsze.
Jeśli chodzi o moje i żony preferencje to głównie będziemy na tym oglądać filmy, od czasu do czasu muzyka. Nastawiamy się na filmy.
jeśli chodzi o styl to lubimy dynamiczne czyste brzmienia, dobry bas.
Budżet 5-8 tys zł. na głośniki + subwoofer.
obecnie posiadamy już wmontowane 2 głośniki w suficie więc wykorzystamy je do systemu 7,1 -> na zdjęciu zaznaczone.
głośniczki są firmy Monitor Audio Pro IC65
zależy mi również na designie głośników - najlepiej matowe czarne proste. Bardzo spodobały mi się głośniki marki KLIPSCH
poniżej przykładowe zestawienie znalezione na allegro ale nie mam pojęcia czy by się nadawało u mnie.
allegro.pl/zestaw-kolumn-glosnikowych-5-...28f-i7013753161.html
czekam na opinię w tym temacie i pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha RX V683 pomoc w doborze zestawu 5.1 -> zdjęcie 2017/11/02 11:31 #439915

Dzień dobry.
Pomieszczenie nie jest duże, natomiast zakładając że w przyszłości będzie większe, możemy dobrać kolumny z większym zapasem mocy.
Wybór konfiguracji Klipsch R-28F Set sprawdzi się dobrze w kinie domowym. Zestaw taki, połączony z amplitunerem Yamaha zaoferuje bardzo mocny, szybki i dynamiczny dźwięk. Jest to jednak charakter brzmienia bardzo energiczny, wciągający, ale przy tym także jasny, trochę techniczny, ostry. To zestaw dla osób, które ewidentnie coś takiego szukają. To kolumny, które wyraźnie eksponują skraje pasma.
Jeśli szukamy trochę równiejszego dźwięku z lepszym wypełnieniem (co jest ważne w połączeniu z amplitunerem Yamaha), spójrz proszę na zestaw Dali Zensor 7 Set 5.1 , Q Acoustics QA 3050 Set 5.1 lub Tannoy Mercury 7.4 Set 5.1 . Każdy z powyższych zestawów bez problemu nagłośni salon wielkości do 30m2, zapewniając spójny, szybki, dynamiczny, ale także dobrze wypełniony, plastyczny dźwięk. Moim zdaniem będą to lepsze propozycje do stworzenia dobrego systemu kina domowego.
Zapraszam serdecznie jeśli masz taką możliwość do naszego salonu na odsłuchy, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha RX V683 pomoc w doborze zestawu 5.1 -> zdjęcie 2018/01/23 22:11 #441384

Cześć, właśnie przymierzam się do zestawu razem z tym amplitunerem i bardzo spodobał mi się Twój pierwotny wybór- Klipsch. Na co ostatecznie się zdecydowałeś i jak się sprawdza ten zestaw? Na pewno bardzo mi pomoże Twój wybór, bo parametry i potrzeby mam bardzo podobne. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha RX V683 pomoc w doborze zestawu 5.1 -> zdjęcie 2018/01/24 08:31 #441387

Yamaha z Klipsch to brzmienie otwarte, bardzo energiczne, potężne natomiast musimy liczyć się także z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli tego szukasz, to z mojej strony rekomenduję taką konfigurację.
Natomiast najlepiej zaufaj własnym odczuciom, zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, mamy ogromny wybór elektroniki i kolumn, wszystko można oczywiście w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha RX V683 pomoc w doborze zestawu 5.1 -> zdjęcie 2018/01/30 00:33 #441443

Cześć.
Kupiłem też jak Ty amplituner Yamaha RX-V683.
Do tego kupiłem zestaw głośników taki jak:
1) Dwa głośniki NS-777 kolumny podłogowe, dwa głośniki tylne NS-333 oraz jeden głośnik centralny NS-C444. Za taki zestaw pięciu głośników dałem 4000 zł, w kolorze czerni fortepianowej.
2) Oddzielnie dokupiłem subwoofer NS-SW700 za 2000 zł, w kolorze czerni fortepianowej.
3) Kupiłem 9 metrów kabla RealCable Bm 400T posrebrzanego 4mm(2) ( 3,5mX2 na NS-777 oraz 2m na NS-C444) , metr bieżący kabla 55 zł oraz 12 końcówek Realcable B6020 po 15 zł czyli 495 zł + 180 zł razem 675 zł.
4) Kupiłem kabel do subwoofera za 100 zł o długości 3m.
5) Kupiłem listwę ochraniającą CyberPower SB0801PRG-B-FR za 130 zł filtr przeciwzakłóceniowy EMI/RFI oraz z zabezpieczeniem warystorowym.
6) Do aplitunera mam podłączony komputer PC kablem światłowodowym, do drugiego wejścia optycznego mam podłączony telewizor kablem światłwodowym.
Telewizor LG 50LF652V jest także podłączony kablem HDMI z amplitunerem , kablem HDMI o standarzdzie HDMI v 2.0.
Karta grafiki z komputera PC jest podłączoana kablem HDMI do telewizora, kabel HDMI wersji 2.o
Konsola Xbox jest podłączona kablem HDMI do telewizora za pomocą kabla HDMI w wersji v2.0
7) Ładne mam efekty dźwiękowe komputerowe z gier pc, z gier z konsoli, z filmów odtwarzanych z komputera,
z filmów odtwarzanych z pendrive za pomocą telewizora.Ładnie gra mi muzyka odtwarzana z pc i z amplitunera.
8) Jeśli ma ktoś odtwarzacz z BlueRay to niech podłączy kablem HDMI do amplitunera w wersji HDMI v2.0
9) Na razie grają mi głośniki dwa NS-777 , oraz jeden centralny NS-C444 oraz subwoofer NS-Sw700,
bo muszę kupić kabel do głośników tylnych NS-333 od minimalnego przekroju 2,5mm(2),
a muszę kupić 26m kabla na obydwa głośniki.
Szukam w miarę dobrego kabla z czystej miedzi, w miarę taniego, bo dużo jest metrów długości.
Mariusz Bini. (bini.mariusz.zakupy@hotmail.com )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator