HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu kina domowego 2017/09/12 11:16 #439232

Witam Serdecznie.

Jestem tu nowy i bardzo bym prosił o pomoc przy podłączeniu kina domowego tj. głośniki harman kardon hkts 635 i amplitunera sony str-dn860. Mam problem mianowicie jak widać nie jest to niestety zestaw głośników Harman BDS 635 czyli całego kina domowego głośników wraz z amplitunerem ( brakło mi trochę pieniędzy na taki interes stąd też zakup harmana i sonego gdyż czytałem, że Sony wszystko automatycznie konfiguruje i jest to proste. Mój problem pojawia się w miejscu podłączenia samych głośników do amplitunera. Przejdę do rzeczy w zestawie miałem kable do głośników ( 5 kabli z końcówkami zkończonymi włosiem mam nadzieje ze wiecie o co chodzi ja jestem w tym zielony są to te końcówki, które się zaciska w załączniku nr1 foto podobnych z obu stron włosie jak te koło kolorów na foto ) w załączniku nr 2 przesyłam samo zdjęcie tyłu amplitunera którego to jestem w posiadaniu i załącznik nr3 czyli amplituner, któy jest zestawem do głośników Harman czyli amplituner Harman BDS 635 ( sorry za małe foto zrobiłem własne ale zdjęcia mają zbyt dużą wagę nie mogę ich dodać ). Dlaczego dodałem oba? głośniki te łątwo podłączyć pod zestawowy amplituner gdyż kolory kabli odpowiadają kolorom na sprzęcie u Sonego jest jednak inaczej jedynie front surround itp. Podejrzewam iż tutaj kable nie mają związku tylko głośniki proszę o poprawę jeśli się mylę przednie to FRONT tylnie to SOURROUND a CENTER to głośnik centralny ale to z czym mam mega problem to SUBWOOFER kompletnie nie wiem ani gdzie ani jak go podłączyć muszę wstawić zdjęcie tu shostingowane na fotosik mam nadzieje, że regulamin tego nie zabrania niestety nie mam jak dodać w załączniku waga www.fotosik.pl/zdjecie/usun/r6SZcLOUeC3PZFRwN1T0fPd62kUvQh .
Ktoś ma może jakiś pomysł co z tym fantem? potrzebuję jakiegoś specjalnego kabla? czy należy to podłączyć w miejscu subwoofer out czy w innym? jak jest potrzebny kabel bardzo proszę o pełną nazwę takiego kablą badź link do zakupu np. allegro. Wielkie dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam Robert!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu kina domowego 2017/09/12 20:12 #439236

do sony tego suba nie podłączysz bo to jest sub pasywny do kompletu harmana ,dużo kołchoźników miało taki układ z subwoferem pasywnym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu kina domowego 2017/09/12 20:55 #439238

Dzieki za odpowiedź czyli nie ma żadnej możliwości tak? no trudno musze sobie jakoś radzić może uda się jeszcze oddać sprzęt. A głośniki chociaż same da się podłączyć jak pisałem bez suba?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo proszę o pomoc przy podłączeniu kina domowego 2017/09/12 22:23 #439239

Da się tylko nie wiem czy te idiotyczne wtyczki można jakoś ściągnąć, ostatecznie można też poobcinać tylko te druty jakieś takie mizernie cieniutkie są. Ja bym kupił zwykłe miedziane (miedziane oznaczone OFC) kable głośnikowe np. 2x1,5mm2 na przód i na tył, ewentualnie na tył daj tańsze 2x0,75mm2. Tylko zwróć uwagę na to, żeby to nie były aluminiowe (czyt. gówniane) druty które niby wyglądają jak miedziane ale to tylko cienka warstewka na wierzchu. Oznaczane są literami ACC albo CCA - nie pamiętam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator