HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór bazy do głośników 2017/09/03 12:06 #439191

Witam

Jestem kompletnym żółtodziobem w sprawach elektroniki, tym bardziej sprzętu Hi-Fi, stąd prośba o pomoc.
Dostałem w prezencie od znajomego zestaw głośników kina domowego - Samsung HT-BD 1250, bez amplitunera ani kabli.
Jak widać, nie jest to jakiś górnolotny zestaw, jednakże darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, a biorąc pod uwagę wielkość mojego pokoju (3,5 x 6,5 m) myślę że zestaw ten będzie na chwilę obecną wystarczający.
Co dokupić do tych głośników? Polować na oryginalny amplituner z zestawu? Jak nie, co może być zamiast tego?
Nie chciałbym przy okazji wydawać ogromu pieniędzy, rynek wtórny jak najbardziej wchodzi z grę.
Dodam, że lubię posłuchać muzyki w troszkę lepszej jakości - na co dzień używam głośników Edifier R2600 z których jestem bardzo zadowolony.
Z góry dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór bazy do głośników 2017/09/05 08:48 #439216

Najpierw sprawdź jedną rzecz - rozkręć dowolną z kolumn i sprawdź czy jest tam zwrotnica (kawałek płytki z elementami elektronicznymi). Jeśli jest to wszystko w porządku i możesz kupić praktycznie dowolny wzmacniacz/amplituner do kina domowego tylko musisz obciąć te idiotyczne wtyczki bo inaczej nie podłączysz kolumn, jeśli nie ma to niestety musisz szukać tego samsunga do kompletu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór bazy do głośników 2017/09/05 22:26 #439218

Ok, jutro to sprawdzę, dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator