HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opinia 2017/08/29 03:58 #439135

Witam, posiadam amplituner sony STR-DE 475 plus fronty Diora 180. Chcę teraz dokupić Quadral Quintas 6500 centralny + tyły i tu pytanie. Czy ten amplituner poradzi sobie z tym? Chodzi mi właściwie o dźwięk przestrzenny w filmach, czasem włączam głośniej muzykę. Pokój ma około 18m2.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia 2017/08/29 09:53 #439137

Może być problem i to z dwóch stron.

Pierwsza - niska moc wzmacniacza, który w porywach przy wysterowanych 5 kanałach da ok. 20W na każdy z nich w połączeniu z informacją na tyle, żeby podłączać kolumny od 8-16 ohmów (nawiasem mówiąc ciekawe czy istnieje dziś jakakolwiek firma produkująca kolumny 16 ohmowe ?).

Druga to niska impedancja Quadrali, które co prawda producent opisuje jako 4-8ohm ale to w ich wypadku oznacza na 100% impedancję w okolicach 4 (taki niemiecki, choć nie tylko, zwyczaj) a w pewnych zakresach pewnie i mniej. Jeśli nie masz możliwości sprawdzenia ich z Twoim soniakiem to w ciemno absolutnie nie kupuj, nie tylko dla tego, że trudno przewidzieć jak będą brzmiały ale mogą po prostu w ogóle nie zagrać bo wzmacniacz jak "zobaczy" taką impedancję zwyczajnie się wyłączy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia 2017/08/29 14:34 #439140

I o taką informację właśnie mi chodziło! Dzięki wielkie, bo faktycznie chciałem je kupić w ciemno. W takim razie inwestycje lepiej zacząć od wymiany amplitunera, tak? Co byś polecil tak do 500pln, oczywiście używane. Tu są oferty z moich okolic, czy któryś coś sobą reprezentuje? Podoba mi się Harman kardon AVR 335...
Dzięki jeszcze raz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia 2017/08/29 14:54 #439141

www.olx.pl/i2/lebork/q-Amplituner/?searc..._at%3Adesc&view=list
Ewentualnie coś z allegro, tylko co??
Zastanawiam się nad Yamaha RX-V475

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Czahabkda.

Opinia 2017/08/30 09:04 #439156

Kilka propozycji:
allegro.pl/amplituner-6-1-marantz-sr4400...ice-i6935821532.html - dobry model, ma wszystko co potrzebne plus przetwornik C/A więc spokojnie można podpiąć cyfrowy sygnał np. z komputera. Dobry sprzedawca, można brać w ciemno.
allegro.pl/amplituner-5-1-arcam-diva-avr...ice-i6920776740.html - ten jest mocniejszy i radzi sobie już bez żadnych problemów z kolumnami o niskiej impedancji.
allegro.pl/amplituner-5-1-nad-t753-dts-k...ice-i6810250809.html -i na koniec jeszcze jeden świetny model ale trochę droższy.

Do Arcama i NADa możesz sobie podpiąć praktycznie dowolne kolumny jakie Ci się spodobają brzmieniowo. Do Marantza w sumie też ale jednak ma z tyłu adnotację (6-16 ohm) ale na pewno jest bardziej skory do współpracy i uniwersalny niż większość typowych japończyków (Denon, Yamaha, Sony, Onkyo, Pioneer itp.) których Ci nie polecam bo nie wiedzieć czemu zawsze są jakieś słabsze i nawet mają wyraźne zalecenie od producentów aby nie łączyć ich z kolumnami 4-ohmowymi, a takich jest na rynku ogromna większość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Opinia 2017/08/30 15:28 #439158

Przeglądając allegro widziałem te amplitunery ale nie zwróciłem na nie uwagi, bo nie wiedziałem co to jest. Zastanawiam się nad Divą i NADEM.
Pytanie, jeśli kolumny które mam, Polaris 180 są 8ohmowe, to reszta też powinna taka być, czy mogą być o niższej impedancji, bo będzie dobry amplituner?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia 2017/08/30 15:31 #439159

Przeglądając allegro widziałem te amplitunery ale nie zwróciłem na nie uwagi, bo nie wiedziałem co to jest. Zastanawiam się nad Divą i NADEM.
Pytanie, jeśli kolumny które mam, Polaris 180 są 8ohmowe, to reszta też powinna taka być, czy mogą być o niższej impedancji, bo będzie dobry amplituner?
A czy w podobnej cenie coś z usb? Czy to jednak zbytek?
Ewentualnie czy któryś działa w biampingu, skoro do czasu skompletowania reszty kolumn będzie to grało w stereo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Czahabkda.

Opinia 2017/08/30 20:53 #439162

Budżet mi się skurczył :/

Waham się teraz między onkyo TX-SR605, a YAMAHA RX-V730RDS

W onkyo mam bi-amping, a będę teraz używał wlasnie stereo. Reszte średnio potrafię porównać. Jak myślicie szanowni państwo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinia 2017/08/31 10:07 #439163

Amplitunery nie maja bi-ampingu, zwłaszcza te wymienione, to tylko zdublowane gniazda podłączone równolegle do tej samej końcówki mocy.

Gniazdo USB to tylko w znacznie nowszych modelach ale ceny bliżej tysiąca. Bardzo pomocne jak się chce podpiąć komputer bez pośrednictwa karty dźwiękowej co ma swoje liczne zalety, ... ale można bez tego żyć.

To, że kolumny mają nominalnie 8 ohm (bo nie cały czas, to tylko coś w rodzaju wartości średniej) nie oznacza, że wzmacniacz też musi tyle mieć bo ... nie ma. Wzmacniacz nie jest iluś ohmowy, on tylko potrafi sobie radzić z kolumnami o takiej czy innej impedancji, która, warto wiedzieć, jest zmienna w całym paśmie i to dosyć mocno. Ogólnie wzmacniacz nie lubi niskich impedancji bo musi w tedy wykrzesać z zasilacza znacznie więcej mocy, a nie zawsze ma z czego, stąd problemy wielu amplitunerów. Pooglądaj sobie testy kolumn i wzmacniaczy na audio.com.pl - po przeczytaniu kilkunastu zacznie Ci się klarować co jest istotne, a co nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator