HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki amplituner do kolumn Yamaha NS-690 II?? 2017/07/24 20:51 #438765

  • dawidm789
  • dawidm789 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam. Kupiłem kolumny Yamaha NS-690 II i chciałbym zakupić do tego jakiś amplituner który będzie pasował do tych kolumn. Od razu zaznaczam że nie znam się za bardzo na tych sprawach. Na tym sprzęcie chciałbym mieć podłączony telewizje, laptopa do muzyki i filmów i ps4( potrzebuję przynajmniej 4 wejścia HDMI). Pomóżcie dobrać mi jakiś właściwy sprzęt do tych kolumn w cenie max do 2.5 tyś

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dawidm789.

Jaki amplituner do kolumn Yamaha NS-690 II?? 2017/07/24 22:05 #438768

Wybacz ale nie widzę sensu kupowania dwukrotnie pełnoletnich kolumn i ultra nowoczesnego pędzidła grającego z TV i konsoli do zabijania czasu.

Powinieneś obrać kurs na wyszukiwarkę Ceneo lub Skąpiec, odfiltrować amplitunery do kina domowego lub lepiej stereo, odhaczyć wymagany górny limit cenowy i ... wybrać sobie ładniejszy. Yamahy pochodzą z czasów kiedy impedancja 8ohm była normą, więc dowolny nowoczesny amplitunerek nie będzie miał żadnych problemów z dostarczeniem jej wymaganej mocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do kolumn Yamaha NS-690 II?? 2017/07/24 22:21 #438769

John serca nie masz upolowane hajendowe skarby chcesz poganiać ładniejszym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do kolumn Yamaha NS-690 II?? 2017/07/24 22:41 #438771

  • dawidm789
  • dawidm789 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
czyli nie będzie róźnicy w graniu kolumn na dwóch różnych ampitunerach?? czy jak podłącze tylko 2 kolumny do zestawu 5.1 to wszystko będzie dobrze grało(np. w filamch)?? bardziej polecacie amplituner stereo czy wielokanałowy??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do kolumn Yamaha NS-690 II?? 2017/07/25 13:00 #438775

Urządzenia z podobnej półki cenowej i pochodzące od głównie japońskich producentów (Denon, Yamaha, Onkyo) różnią się w bardzo niewielkim stopniu. Wszystkie mają po kilka HDMI i furę innych rzeczy ułatwiających podłączenie wszystkiego prócz ... może tostera (przynajmniej na razie). To naprawdę nie ma wielkiego znaczenia którą z wymienionych marek w tym segmencie wybierzesz, do wyboru masz jeszcze Harmana, Marantza, Pioneera, a jeśli masz ochotę poużerać się z obsługą gwarancyjną to i nawet Sony może być.

Wybór pomiędzy amplitunerem stereo, a takim do kina domowego to kwestia tego czy chcesz, stać cię i masz na to miejsce aby złożyć pełny zestaw 5.1 czy 7.1 i mieć w domu "siurałnd" albo i nawet dźwięk z sufitu czyli Atmosa czy może nie zamierzasz zaśmiecać pokoju dodatkowymi głośnikami, kablami i masz te wszystkie DeTeeSy i inne "dolbydydżitale" w rzyci. Kupowanie w takim wypadku amplitunera do kina domowego z ilomaś tam końcówkami i dekoderami nie ma sensu i możesz wybrać wersję stereo (wchyba wszystkie powyższe marki mają nawet po kilka modeli w ofercie) ale tego którą ścieżkę wybrać nie doradzimy bo to zależy od tego co chcesz mieć.

Do tych modeli kolumn pasowało by kupić wzmacniacz z podobnej epoki (np. Rotel RA-1312) i mieć fajny zestaw Vintage ale ... problem tkwi w tym, że ludziska notorycznie chcą mieć wszystko w jednym i jeszcze jakby kawę robiło ... i do tego faktycznie nie mam serca. Może dlatego, że nie mam telewizora ani nowoczesnego telefonu z muzyką w mp3, więc te "dylematy świata pierwszego" są mi zupełni obce i takimi pozostaną bo nie wyobrażam sobie po jaką cholerę podpinać TV do sprzętu skoro TV nie jest żadnym źródłem muzyki w akceptowalnym formacie i jakości. Kupuję unikalne kolumny i słucham na nich kaszanki z youtuba ??? Wybaczcie ale nie jestem masochistą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator