HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Canton Chrono 509.2 czy Dali Zensor 7 do H/K avr 347 2017/06/18 10:43 #438316

Cześć,
zastanawiam się nad zmianą kolumn w moim Hk avr 347. Do tej pory grał z Altus 140, ale mają już 20 lat i zaczynają się sypać. Zastanawiałem się nad dwoma modelami w cenie do 2000zl za sztukę. Co byście powiedzieli na Canton Chrono 509.2, albo Dali Zensor 7? Zaznaczę, że słucham różnej muzyki, od popu, rapu, po ciężki rock. Interesuje mnie czystość dźwięku, a ewentuale braki w bassie mogę podbić subem. Do kolumn stereo w przyszłym roku planuje też dokupić tyły i centralny. Pokój 30m2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Endrju202. Powód: Literówka

Canton Chrono 509.2 czy Dali Zensor 7 do H/K avr 347 2017/06/18 10:58 #438317

A zrobiłeś adaptację akustyczną pomieszczenia? Czy dopiero po zakupie kolumn będziesz robić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Canton Chrono 509.2 czy Dali Zensor 7 do H/K avr 347 2017/06/18 13:54 #438318

Raczej dopiero po zakupie. Bo i tak planowany mam remont.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Canton Chrono 509.2 czy Dali Zensor 7 do H/K avr 347 2017/06/29 09:23 #438459

Dzień dobry.
Obydwie konstrukcje są odpowiednie do Twojego systemu, natomiast oferują zupełnie innych charakter brzmienia. Dali Zensor 7 to kolumna o charakterze raczej ciepłym, dobrze wypełnionym, miękkim basie i równej górze. Canton to raczej jaśniejszy, dokładniejszy przekaz ze znacznie bardziej analitycznym dźwiękiem, technicznym, suchym. Do Cantona należałoby zastosować wzmacniacz o brzmieniu ciepłym, dobrze wypełnionym, dociążonym, tak więc raczej z podanych przez Ciebie konstrukcji wybrałbym [url= Q Acoustics QA 3050https ://www.q21.pl/manufacturer/dali]Dali[/url].
Z mojej strony natomiast zasugerowałbym jeszcze odsłuch przed zakupem świetnej polskiej konstrukcji Audio Academy Hyperion
IV
. To trochę droższa kolumna, jednak pod względem klasy dźwięku oferująca przynajmniej o klasę lepsze brzmienie. Bardzo dobrą opcją jest także Dynavoice DF-6 , wyposażony w świetny głośnik wstęgowy oraz brytyjski Q Acoustics QA 3050 .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej modelami, na miejscu będziesz miał do wyboru jeszcze wiele innych konstrukcji, które możesz w komfortowych warunkach posłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator