HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Denon AVR-X2300W i co dalej? 2017/06/15 17:34 #438289

Witam wszystkich serdecznie.

Na wstępie zaznaczam, że jestem zielony w temacie i potrzebuje pomocy/podpowiedzi ze strony osób znających się na rzeczy za co z góry dziękuje.

Więc.

Zakupiłem Denon AVR-X2300W z myślą o grach (PS4, XBOX ONE S) oraz filmach ale co dalej?

Mam zamiar kupić kolumny/głośniki z możliwością rozbudowy, na chwilę obecną zastanawiam się nad Dali Zensor 1. Zaznaczam, że w tej chwili dysponuje budżetem około 1500 zł, oraz dość małym pokojem około 10 m2 (w przyszłości będzie to około 20 - 25 m2), więc kupując Dali Zensor 1 2.0 wydaje się być dla mnie rozsądne ponieważ, jestem w stanie powiększyć ten właśnie zestaw nawet do systemu 7.2 w późniejszym czasie.

Proszę o radę, czy Dali Zesor 1 będzie współgrało z Denon AVR-X2300W?
Może jakieś podpowiedzi na przykład "nie kupuj DZ 1 kup coś lepszego jak........"

Za każdą radę będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon AVR-X2300W i co dalej? 2017/06/17 12:42 #438305

Dzień dobry.
Kolumny Dali Zensor 1 to bardzo dobra opcja do zestawu kina domowego jako kolumny tylne/efektowe. Natomiast jako zestaw główny na przód jest to moim zdaniem średni pomysł. Na pewno będzie brakowało Ci dynamiki, dociążenia, ogólnie basu.
Moim zdaniem jeśli chcesz pozostać przy serii kolumn Dali Zensor, pomyśl o trochę droższych, ale znacznie lepszych Dali Zensor 3 , które zaoferują nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku i zapewnią bardzo dobre nagłośnienie Twojego obecnego pomieszczenia. A w przyszłości zawsze możesz sobie dokupić na przód Dali Zensor 7 i Zensor 3 zastosować jako kolumny efektowe.

Przemyśl temat, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Denon AVR-X2300W i co dalej? 2017/06/17 18:17 #438307

Witam i dziękuje za odpowiedź.

Zastanawiałem się nad Dali Zensor 3, ale z tego co wyczytałem w specyfikacji DZ 3 posiada RMS 20W(?), natomiast Denon ma RMS 95W, więc nasunął mi się od razu DZ 1 z RMS 100W, oraz jak Pan nadmienił możliwość późniejszego dokupienia przednich kolumn DZ 5 albo nawet DZ 7.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon AVR-X2300W i co dalej? 2017/06/17 19:28 #438308

To musi być jakiś błąd. Dziś pierwsza lepsza kolumna spokojnie wytrzyma dawkę rzędu 60-80 W mocy ciągłej. Inna sprawa ile z tego zamieni na dźwięk (kłania się skuteczność - 85dB/1W nie powala ale wstydu również nie ma) ale martwić się nie ma o co, nawet jeśli wzmacniacz będzie trochę mocniejszy. Nic się nie powinno stać oczywiście przy założeniu, że sprzęt będzie używany z rozwagą. Jednak trójek nie rozważał bym jako kolumn na przód, tu raczej powinny od razu stanąć 5-ki albo jak funduszy starczy to 7-ki. Lepiej odłożyć zakup kolumn efektowych (albo w ogóle z nich zrezygnować), niż męczyć się z małym dźwiękiem z niewielkich monitorków. Dobre kolumny na przodzie to podstawa, reszta nie jest taka niezbędna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator