HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw All-in-one czy stereo - jaki zestaw za 2000zł? 2017/05/09 15:10 #438003

  • Ernest
  • Ernest Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam wszystkich.

Chciałbym kupić sprzęt na którym będę mógł odtwarzać filmy, muzykę, posłuchać radia oraz podłączyć dekoder TV i komputer. Do tej pory muzyki słuchałem na głośnikach komputerowych 2.1, w samochodzie i na przeciętnych słuchawkach, więc nie oczekuje skoku o kilka klas w górę. Salon ma około 20m2 + aneks kuchenny 7m2 i otwarty korytarz na który ucieknie dźwięk.

Cokolwiek kupię, to nie będzie głośno grać, bo nie lubię i mam małe dzieci.

Po dwóch tygodniach poszukiwań znalazłem takie opcje: lub zestaw z kolumnami
  • Harman Kardon AVR 151 S (ew. Yamaha RX-V481, ale jest droższy)
  • 2 x Wharfedale Diamond 220 (ew. Monitor Audio MR1 lub MR2)
  • jakiś odtwarzacz blu ray

Do zestawu z aplitunerem jeszcze się zastanawiałem nad głośnikami 5.1 Yamaha NS-P40
europe.yamaha.com/en/products/audio_visu...ex.html#product-tabs
Ale ciężko to dostać w Polsce w dobrej cenie. W UK w zestawie z Yamaha HTR-2067 za 249 GBP.

Na forum czytałem, że nie warto brać amplitunera KD jeśli się kupuje dwa głośniki, lepiej wzmacniacz stereo, ale nie wiem jak bym miał podłączyć do tego dekoder TV i komputer. Niestety nie mogę podłączyć urządzeń do TV i z TV wyjść audio do wzmacniacza.

Mojej żonie zdecydowanie bardziej podoba się Panasonic. Ja bym wziął zestaw z kolumnami, ale obawiam się, że będzie za mało basu. Nie mam miejsca na większe kolumny.

Rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to zamówić obie rzeczy w sklepie internetowym, odsłuchać w domu i zwrócić to co mi się mniej spodoba, ale jestem ciekaw Waszej opinii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw All-in-one czy stereo - jaki zestaw za 2000zł? 2017/05/09 15:42 #438004

Zerknij sobie na nowiutkie Onkyo TX-L20D www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/w...a/3130-onkyo-tx-l20d
Ma wszystko co potrzeba i raczej niewiele zbędnych rzeczy. Wzmacniacz akurat na dwie kolumny, które polecam kupić używane, rozejrzę się w wolnej chwili co by pasowało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zestaw All-in-one czy stereo - jaki zestaw za 2000zł? 2017/05/09 16:45 #438005

  • Ernest
  • Ernest Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dzięki! Rzeczywiście ma chyba wszystko czego potrzebuję. Jedynie cena dosyć wysoka. Najtaniej znalazłem powystawowy za 1749. Z głośnikami jest problem taki, że mojej żonie się nie podobają te o tradycyjnym wyglądzie, a jeśli już, to koniecznie z maskownicami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw All-in-one czy stereo - jaki zestaw za 2000zł? 2017/05/09 23:07 #438007

Dziś jest spora oferta kolumn które i brzmią dobrze i ciekawie wyglądają. Omijaj tylko kolumny wąskie takie poniżej 15 cm szerokości, to najczęściej zupełne badziewie dodawane w komplecie do tanich zestawów KD. Niestety ale właśnie takie panasoniki, samsungi, LG itp. to chłam. Rozejrzyj się w okolicy za sklepami ze sprzętem ( lista ), niech poogląda i sama wybierze kilka modeli, a my tu już przesiejemy ;) Supermarkety raczej omijajcie, nie ma tam ani warunków do zakupów (brak sali do odsłuchów) ani personelu który fachowo doradzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator