HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kino domowe / zestaw stereo do 4,5-5 tyś zł 2017/04/17 11:01 #437767

Witam
Mam do was prośbę o doradzenie mi w kilku kwestiach.
Jestem na etapie rozgladania sie za wszystkimi meblami + do tego zestaw audio do mojego niewielkiego salonu w mieszkaniu.
Metraż pokoju dość niewielki bo 15 m2 (ale moze za jakis czas bedzie gralo w wiekszym pokoju wiec jak bedzie troche "mocniejsze" to nic nie szkodzi ;)

1. Kwestia to wybór audio.
Jakie sa moge wymagania ?
Cena - max 4,5-5 tyś zł
Przeznaczenie: głównie będzie ono podłączone pod TV i pod intel compute stick (maly PC podlaczony do telewizora).
Co musi miec amplituner: mile widziane google cast, wi-fi, bluetooth, do tego port USB - najlepiej wejscie usb dostepne od frontu amplitunera, dodatkowo moze miec DAB+
Musi pasowac stylistyka do mebli ;) - meble biale pelen polysk lakierowane
przyklad stolika pod TV www.meble.pl/p1710593,vigo-glass-szafka-...ki-polysk-bialy.html
Wydaje mi sie ze czarne lub biale glosniki z obudowa w polysku beda ok

2. Montaż głośników.
Pytanie do was jak zmontować głośniki ? umieścić kable w listwach przypodlogowych a potem co ?
Jak np chcialbym zawiesic dwa tylne glosniki na scianie (jest to w ogole dobry pomysl ?) te kable daje sie w jakies korytka czy po prostu kabelki sobie wisza ?
Jestem zielony moze ktos podpowie ;)

3. Pytanie o radio cyfrowe DAB+ - czy trzeba miec podlaczona jakas specjalna antene ? czy bez niczego amplituner to lapie ?

wiem jestem wybredny i mam sporo wymagan ale z gory dzieki za odpowiedz i pomoc w temacie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Uniek.

Kino domowe do 4,5-5 tyś zł 2017/04/17 11:53 #437771

  • Fafniak
  • Fafniak Avatar
  • Wylogowany
  • Guru
  • Guru
  • Liczba postów nie świadczy o mojej wiedzy :)
  • Posty: 1804
jeżeli nie masz szans na tego typu pomieszczenie:
www.marka.com.pl/storage/prod/kino_pomieszczenie.jpg
to sobie odpuść pomysły kina domowego - wiele osób przez to przechodziło :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stary a co ty wiesz o fizyce na poziomie występującym w zaawansowanym audio? - dekoracja - forum AudioStereo
www.mojesmoje.pl - biżuteria taka trochę inna
www.marcin-krynicki.pl - moje foty

Re:Kino domowe do 4,5-5 tyś zł 2017/04/17 12:59 #437773

Nie ma szans ;)
Ja sie nie upieram. Moze byc jakis zestaw stereo amplituner/wzmacniacz + jakies 2 kolymny / glosniki
Nic na sile.
Powiem szczerze ze w pierwszej wersji bylem przekonany do takiego rozwiazania z uwagi na brak checi nazabawe z kablami itd.

Myslalem np. o takiej niepozornej konfiguracji

Monitor audio A100
www.monitoraudio.pl/produkty/airstream/a100

Do tego:
Monitor audio RADIUS R90
www.monitoraudio.pl/produkty/radius/radius-90
i
Monitor audio Radius 225
www.monitoraudio.pl/produkty/radius/radius-225

Co byscie powiedzieli na taka propozycje ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Uniek.

Kino domowe / zestaw stereo do 4,5-5 tyś zł 2017/04/18 15:29 #437793

Dzień dobry.
Zacząć musimy do wyboru rodzaju systemu. Jeśli w dużej części będą oglądane filmy i zależy nam na możliwie najlepszych efektach przestrzennych, to pozostaje zestaw kina domowego. Jeśli natomiast dużą część odsłuchów będzie stanowiła muzyka i jesteśmy w stanie zrezygnować z efektów przestrzennych, w danym budżecie kupimy system stereofoniczny lepszej klasy.
Wracając do konkretów - w przypadku systemu kina domowego zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera wielokanałowego Onkyo TX-NR656 lub wersji slim Onkyo TX-L50 . Jako kolumny przednie zastosowałbym centralny i tylne np. Monitor Audio serii Radius, natomiast na przód klasyczne dobre kolumny Pylon Audio Sapphire 23 tylko w kolorze białym piano, Q Acoustics 3050 lub jeśli monitory, to Q Acoustics QA 3020 .
Drugą opcją jest system stereofoniczny, który zbudowałbym na bazie amplitunera Onkyo TX-8270 lub wersji slim Onkyo TX-L20D oraz optymalnie dobranych kolumnach (tylko dwóch).
Kwestia wyboru opcji i dobrania odpowiedniej konfiguracji wymaga rozmowy, dlatego jeśli jest taka możliwość, podaj mi proszę na priv nr telefonu do siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator