HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Onkyo TX-NR656 + no właśnie co ... ? 2017/03/17 20:46 #437209

Witam serdecznie forumowiczów.
Stawiam właśnie pierwsze kroki w temacie kina domowego i potrzebuję porady.
Szukam głośników do Onkyo TX-NR656. Budżet na cały zestaw kina to 4kPLN. Amplituner który planuję kupić kosztuje ok 2 kPLN wiec drugie tyle zostaje na głośniki. Nie mam za bardzo możliwości by tą kwotę nagiąć, wiec te 2 kPLN to kwota graniczna.
Zestaw ma za zadanie przede wszystkim zapewnić wrażenia podczas oglądania filmów, ale też od czasu do czasu pracować jako nagłośnienie podczas imprez domowych.
Proszę zatem o poradę na co za te pieniądze warto zwrócić uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-NR656 + no właśnie co ... ? 2017/03/20 14:03 #437259

Posłuchaj Quadral Quintas 6500, Magnat Monitor Supreme 1002 ewentualnie Jamo 626, Taga TAV606.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-NR656 + no właśnie co ... ? 2017/03/24 16:16 #437385

Dzień dobry.
Niestety zostaje niezbyt duży budżet na zakup kolumn. Nie znam także wielkości Twojego salonu.
Jeśli jest to pomieszczenie nie większe niż 20-25m2, spójrz proszę na zestaw Wilson Raptor 5 + Mini + Vocal , przy większym pomieszczeniu lepszą opcją będzie system, oparty na kolumnach większych Wilson Raptor 7 + Mini + Vocal . To uniwersalne kolumny, nadające się także do dobrych odsłuchów w trybie stereo.
Jeśli natomiast przede wszystkim zależy Ci na kinie domowym i masz duże pomieszczenie, spójrz na Jamo S 626 HCS .

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej na cały zestaw, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Onkyo TX-NR656 + no właśnie co ... ? 2017/03/25 02:29 #437401

Dziękuję za pomoc.
Sprzęt będzie stał w pomieszczeniu o kształcie prostokąta ok 45m2. https://zapodaj.net/2cccbe60b8040.jpg.html
Myślałem nad Jamo. Mój znajomy ma Onkyo z zestawem tej marki i fajnie sie słucha i ogląda filmy. Zestaw ma co prawda z 10 lat ale daje radę :)
Poczytałem to i owo i myślę nad lekką modyfikacją. Zamiast Onkyo TX-NR656 było by TX-NR555 ale z Jamo 628.
To chyba lepszy wybór?
Przy okazji mam kolejne pytanie. Chodzi o słuchawki bezprzewodowe do powyższego sprzetu. Budżet to max 500 zł.
Muszą działać z amplitunerem ale też z PC-tem
Czym warto się zainteresować ?
Nie wiem czy ma to znaczenie ale będę na nich słuchał muzy z Tidala lub innego podobnego serwisu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo TX-NR656 + no właśnie co ... ? 2017/04/05 08:00 #437571

Jesli zależy Ci na mocy, dynamice, wybór kolumn Jamo S 628 HCs jest jak najbardziej odpowiedni. Myśle że w zestawie poradzimy sobie z budżetem i amplitunerem Onkyo TX-NR656 . Będzie to bardzo dobre połączenie, duże lepsze brzmieniowo niż z TX-NR555.
Kwestia dobrych słuchawek - proponuję jeden z modeli Bluetooth, który także może pracować w opcji przewodowej. Zaproponowane modele słuchawek są troszeczkę droższe niż podany przez Ciebie budżet, jednak są to konstrukcje dopracowane w kwestii Bluetooth oraz najważniejsze - oferujące bardzo dobrą jakość dźwięku. Spójrz proszę na Sennheiser HD 4.40 BT Wireless oraz Audio-Technica ATH-SR5BT .

Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań oraz oferty cenowej na cały zestaw oczywiście służę pomocą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator