HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dynaudio (czy coś innego ?) + amplituner 2017/03/07 22:31 #437030

Szanowni Państwo,

Potrzebuję pomocy w dopasowaniu sprzętu.
kino + ps4 = 30%
muzyka = 70%

Czy moglibyście zaproponować mi na podstawie układu pokoju i braku możliwości zmiany mebli jakieś zacne używane monitory i sprzęt do nich ?
Pytam o monitory (przód + tył) ponieważ suba i centralny odpowiednio dobiorę względem podstawek

szerokość szafki rtv to 212 cm. Kominek nie jest ruszalny i do zburzenia ;]
odległość od głośników przednich do słuchacza/widza 2,5m

chciałem połasić się na używane Dynaudio (przód x16 lub 18) na tyle x12 lub 14, jednak mam wrażenie że zjedzą mnie koszty amplitunera (z tego co czytałem dynaudio są niesamowicie wymagające pod tym względem, a kupno wzmacniacza, amplitunera, i jeszcze jakichś gadżetów chyba zje mnie finansowo).
Widziałem że monitor audio rx1 i rx2 chodzą w dobrych cenach.

Nie proszę o oferty aktualne tego co jest na alledrogo, ale ogólne sugestie. Mam czas i mogę cierpliwie sprzęt dobierać.
Budżet, 5000zł na monitory (czyli para przednia para tylnia) - to jest oczywiście maksymalna kwota, jeśli uważacie że za 50% tej kwoty znajdą się fajne modele tym lepiej. Nie jestem audiofilem, ale nie chcę też marnować pieniędzy na tanie kolumny i zgrzytać zębami
2500zł na amplituner

Czego słucham z muzyki ? OST (batman, superman), Papa Roach, Children of Nova, ale generalnie bardzo zależy mi na możliwie uniwersalnych kolumnach jako że chcę żeby mój dzieciaczek osłuchiwał się z muzyką. Czego na pewno nie słucham - trance, house, hip hop, r&b

Będę bardzo wdzięczny za sugestie.




Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator