HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 20:39 #437025

Nerwowo.

Ciężko się nie zgodzić, że trzeba chociaż jakąs ogólną decyzję podjąć. Wielokanałówki olej i amen. Kojarzę CD Onkyo 7050, który ma radio internetowe, ale brak WiFi, Spotify etc. Generalnie szału nie ma. Raczej albo stereo amplituner i czytnik albo 3 segmenty. Wspomniane 8150, 8270, Yamaha 602, HK 3770. Co do tych zestawów o które pytasz to jak już mówiłem nigdy mnie B&W nie zachwycały. Po asortymencie zgadywałbym, że odwiedzasz konkretnie jeden z salonów :P Te propozycje używek które znalazł Johny wyglądają bardzo ciekawie. O ile rozumiem obawy odnosnie sprzętu który nie jest fabrycznie nowy to kolumny nie tak łatwo zepsuć, a można uczciwie założyć, że ktos kto wydał na nie kilka tysiecy raczej traktował je rozsądnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 20:45 #437026

John 1.5 V napisał: Proponuję zamiast amplitunera, który szybko się zestarzeje, kupno odtwarzacza sieciowego z wbudowanym DAC-iem, jest ich już całkiem sporo, pierwszy z brzegu - DENON DNP-730, jest też bardzo fajny Marantz NA-6005, maja wszystkie te duperele, serwisy, DABy, FM i penis wie co jeszcze. Wzmocnienie właściwe zostawił bym normalnemu wzmacniaczowi stereo, a żeby nie tracić nie potrzebnie pieniędzy, rozejrzeć się podobnie jak w przypadku kolumn, za używką. Za tysiaka, tysiaka z hakiem, można mieć piec jak marzenie.

Johny, ale przecie Onkyo TX8150, czy Coctailaudio mają na pokładzie te wszystkie duperele co DNP730 czy NA6005, a w ich wypadku odpada dodatkowy koszt na łączówkę. Zostaje więcej na zestaw głośnikowy.
Taki X30 ma jeszcze odtwarzacz CD i możliwość ripowania na dysk, no przecie nowoczesne i ponadczasowe.
www.cocktailaudio.pl/X30.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 21:18 #437028

Arcam Solo Music
www.arcam.co.uk/products,Solo,Music-System,solomusic-cs.htm
www.hifix.co.uk/arcam-solo-music-system - £1299, wysyłają do Polski.

Do tego Tannoy Revolution i pozamiatane :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 21:40 #437029

Rob Roy napisał: Arcam Solo Music
www.arcam.co.uk/products,Solo,Music-System,solomusic-cs.htm
www.hifix.co.uk/arcam-solo-music-system - £1299, wysyłają do Polski.
Do tego Tannoy Revolution i pozamiatane :)


Arcam ma dystrybutora w Polsce więc może nie ma koniecznosci sprowadzania? Z Revolution Tannoya zestaw swietny, budżet napinamy, ale taki sprzet posłuży długo. A no i jesli Tannoy nowy z salonu to radzę kupić jeszcze w marcu. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 09:53 #437038

Roman Nawrat napisał:

Rob Roy napisał: Arcam Solo Music
www.arcam.co.uk/products,Solo,Music-System,solomusic-cs.htm
www.hifix.co.uk/arcam-solo-music-system - £1299, wysyłają do Polski.
Do tego Tannoy Revolution i pozamiatane :)

Arcam ma dystrybutora w Polsce więc może nie ma koniecznosci sprowadzania? Z Revolution Tannoya zestaw swietny, budżet napinamy, ale taki sprzet posłuży długo. A no i jesli Tannoy nowy z salonu to radzę kupić jeszcze w marcu. ;)

Tylko, czy taki zestaw nie przekroczy zakładanego przez bronozaura budżetu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 11:42 #437040

sir.jax napisał: Johny, ale przecie Onkyo TX8150, czy Coctailaudio mają na pokładzie te wszystkie duperele co DNP730 czy NA6005, a w ich wypadku odpada dodatkowy koszt na łączówkę. Zostaje więcej na zestaw głośnikowy.
Taki X30 ma jeszcze odtwarzacz CD i możliwość ripowania na dysk, no przecie nowoczesne i ponadczasowe.


Ja to wszystko wiem i jak ktoś chce ograniczyć ilość klocków i kabli to pewnie, że "koktajl" będzie wystarczający, w sam raz, a może nawet i na wyrost ale ... no nie przepadam za koncepcją "all in one", chyba że chodziło by o co najmniej T+A R1000E B) ale też nie jako główny zestaw do grania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 11:50 #437041

Sir.jax, no taki zestaw budżet napina bardzo mocno albo nawet przekracza, dlatego wcześniej poruszałem raczej temat 8150/8270 etc. A niedługo przekroczy jeszcze bardziej, bo kursy dolara i euro wariują, dużo sprzętu na polskim rynku zdrożeje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 11:57 #437042

Koncentrujemy sie tylko na stereo.
Będąc u jednego ze sprzedawców (znany Krakowski sklep) uslyszczlem ze onkyo to zestawy marketowe a oni sprzedają tylko prawdziwy sprzęt . Szczerze powiem ze to stwierdzenie na dziendobry zniechęciło mnie do tego sklepu.
Obecnie podoba mi sie koncepcja 8270 + używki ze sklepu nautilius. Cd mam yamahy a blueray jest w xboxie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 12:10 #437044

Top HiFi? Nie wiem czy wypowiadanie się na temat konkretnych sklepów nie narusza jakoś zasad forum.
8270 jest ciekawym modelem i nie kosztuje kupy pieniedzy, 2999 wyjdzie nówka w detalu. Kolumny używki to nie jest zły pomysł, ale nie ukrywam, że za krótko jestem w branży żeby uczciwie wypowiedzieć się na temat niektórych paroletnich modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Roman Nawrat.

Re:RE: Re:RE: Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 12:35 #437045

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Mam pytanie do osób, które muszą koniecznie w tym (i innych) wątku wrzucić, nie nazwę co, chyba jesteście wystarczająco inteligentni, żeby znaleźć własne okreslenie: jak byście sie czuli, gdybyście się zarejestrowali na fachowym (skądinąd) forum, poprosili mądrzejszych (tak myslicie na początku) uzytkowników o poradę. Pada kilka odpowiedzi i zaczyna sie rynsztok. Co myslicie o takim miejscu i czy chcecie tu wrócić? A może zależy Wam, żeby zostać w gronie kilku chłopców naparzających sie wiaderkami w piaskownicy? Mamy wyrzucać uzytkowników? Staramy sie tego nie robić, dawać ludziom swobodę wypowiedzi. Chcemy, zeby to miejsce było enklawa w internecie, gdzie nie ma cenzury i każdy może powiedziec, co mysli. Ale... W końcu przychodzi taki moment, że kropla przeleje czarę. I wtedy zaczyna sie karczowanie chwastów. Razem z całym ich "dorobkiem". A że wątki sie posypią? Niech tam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Re:RE: Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 13:58 #437046

Roman Nawrat napisał: Sir.jax, no taki zestaw budżet napina bardzo mocno albo nawet przekracza, dlatego wcześniej poruszałem raczej temat 8150/8270 etc. A niedługo przekroczy jeszcze bardziej, bo kursy dolara i euro wariują, dużo sprzętu na polskim rynku zdrożeje.

Funt szterling spada - kupujcie w UK :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 14:27 #437047

Maciej Stryjecki napisał: Mam pytanie do osób, które muszą koniecznie w tym (i innych) wątku wrzucić, nie nazwę co, chyba jesteście wystarczająco inteligentni, żeby znaleźć własne okreslenie: jak byście sie czuli, gdybyście się zarejestrowali na fachowym (skądinąd) forum, poprosili mądrzejszych (tak myslicie na początku) uzytkowników o poradę. Pada kilka odpowiedzi i zaczyna sie rynsztok. Co myslicie o takim miejscu i czy chcecie tu wrócić? A może zależy Wam, żeby zostać w gronie kilku chłopców naparzających sie wiaderkami w piaskownicy? Mamy wyrzucać uzytkowników? Staramy sie tego nie robić, dawać ludziom swobodę wypowiedzi. Chcemy, zeby to miejsce było enklawa w internecie, gdzie nie ma cenzury i każdy może powiedziec, co mysli. Ale... W końcu przychodzi taki moment, że kropla przeleje czarę. I wtedy zaczyna sie karczowanie chwastów. Razem z całym ich "dorobkiem". A że wątki sie posypią? Niech tam.


Dobrze piszesz kolego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 15:36 #437048

Rob Roy napisał:

Roman Nawrat napisał: Sir.jax, no taki zestaw budżet napina bardzo mocno albo nawet przekracza, dlatego wcześniej poruszałem raczej temat 8150/8270 etc. A niedługo przekroczy jeszcze bardziej, bo kursy dolara i euro wariują, dużo sprzętu na polskim rynku zdrożeje.

Funt szterling spada - kupujcie w UK :)


Z punktu widzenia dealera ciężko mi podzielić entuzjazm :P Pytanie co brontozaur na tą propozycję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 15:45 #437049

Budżet nie guma.
Jak pisałem powyżej 8270 + używki kolumn


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/08 16:03 #437050

Zestawisz z tym Tannoyem i masz za 9k super zestaw fabrycznie nowy. Jeśli używki to jak juz mówiłem, zostawiam pole do popisu innym, bo tak długo w branży nie jestem żeby kojarzyć starsze serie. Johny wcześniej dodawał linki z allegro były tam fajne zestawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator