HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/05 21:56 #436958

Posłuchałem sobie dzisiaj jakiegoś Marantza stereo i jakiego Onkyo (cena ok 4999) z kolumnami dali 6. Faktycznie słuchać różnicę.
Dochodzę do wniosku że kina w domu i tak nie zrobię a na stereo wszystko pięknie słychać . Dodatkowo nie mam instalacji w ścianach do kina a kable biegające po salonie nie podobają mi się.
Czy są jakieś amplituner lub inne zestawy do których można podłączyć tv oraz inne bajery jak Spotify czy radio?
Możecie polecić jakieś konfiguracje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 00:34 #436964

Takie coś sobie zobacz, pomijając opis brzmienia, funkcjonalność jest chyba zadowalająca.
TV podepniesz po toslinku (optyk), ma spotify conect, bluetooth, WiFi, tuner DAB i kabelek od lampki nocnej :)
Kurde tu masz specyfikację i wszystko napisane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 08:45 #436965

brontozaur napisał: Co do rynku wtórnego to mam obawy że kupię jakieś zajechane. Jakieś sugestie?

Nie obawiaj się. Po prostu trzeba uważnie czytać głoszenie, przyjrzeć się zdjęciom, zerknąć na historię danego sprzedawcy a i warto też podjechać i obejrzeć na żywo bo skoro mamy do wydania kilka tysięcy to koszt biletu czy nawet benzyny jest tu znikomy. Umawiamy się na sobotę i jazda, a jeśli sprzedający bije się w pierś, że kolumny są spoko, cud miód i "wogle" ale coś kręci nosem na wizytę to ... odpuszczamy i szukamy dalej. Na aukcjach jest też wielu sprzedawców którzy mają już wyrobioną, nazwijmy to, renomę i nie sprzedają złomu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 09:17 #436967

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 11:50 #436971

Onkyo TX-8150 będzie miał zadowalające wyposażenie, a obecnie nówkę kupisz za 2000 zł. Ew za 2999 pojawił się jego następca z aluminiowym panelem przednim, wejściami i wyjściem HDMI, a dodatkowo Tidalem, Play-Fi etc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 12:50 #436975

Co sądzicie o zestawie
Bowers & Wilkins S2 + Yamaha MusicCast RX-V781


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 14:01 #436977

781 to kinówka i to niezbyt dobra, myslałem, że już porzuciłeś ten temat. 8150 czy 8270 będą dużo lepsze w stereo, a ten pierwszy również wyraźnie tańszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 14:16 #436979

Roman Nawrat napisał: 781 to kinówka i to niezbyt dobra, myslałem, że już porzuciłeś ten temat. 8150 czy 8270 będą dużo lepsze w stereo, a ten pierwszy również wyraźnie tańszy.


Nie mówię nie do momentu zakupu. A polecisz jakiegoś wielokanałowca w tej cenie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/06 15:09 #436982

Jeśli wielokanałowca to dołożyłbym do tego Onkyo RZ 800, którego wcześniej wspominałem. Naprawdę znacznie lepszy ampltuner.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Roman Nawrat.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 19:09 #437018

Kolejna przymiarka co wy na to?
B&W 683 + NAD C368+Bluesound Node 2(odtw strumieniowy)

Czy istnieją odtwarzacze cd lub dvd które będą miały tuner, może dab+, jakieś spotify i inne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 19:29 #437019

Brontozaur nie obraź się, ale mam wrażenie, że sam nie wiesz czego chcesz i liczysz, aż ktoś zdecyduje za Ciebie.
TAK SIĘ NIE DA!!!
Określ się w końcu, bo zaczynasz kręcić się w kółko.
Pytasz o coraz to nowe i różne rzeczy, nie możesz sam poszukać w GOOGLE?
Zawęź poszukiwania, już coś tam słuchałeś, a może weź żonę, coś czuję że prędzej Ona postawi kropkę nad i niż Ty chłopie.
:cheer:

Pisałem już, a ktoś inny potwierdził wielokonałówka to zły kierunek, ale jak zwykle w takich przypadkach jakim Ty jesteś życie pokaże, że zrobisz po swojemu, czyli od dupy strony i tylko szkoda czasu i zaśmiecania wątku.
Chłopie pokaż, że masz jaja i sam zdecyduj, to Tobie ma się podobać nie nam-naprawdę spytaj żony, a zobaczysz jak szybko rozwiążesz swoje problemy z wyborem sprzętu :D
Poirytowałeś mnie nie dałem rady tego przemilczeć.
Powodzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 19:39 #437021

Nie obrażam się bo nie mam na co. Skoro ty zawsze wiesz czego chcesz, wchodzisz do sklepu i kupujesz to nic tylko gratuluje sprzedawcą takiego klienta. U mnie to trochę trwa, wywalenie większej kasy nie przychodzi mi z łatwością i bez rozeznania nie podejmuję decyzji. Odnoszę wrażenie że to całe zamieszanie wokół Hi Fi Hiend to takie jak rozmowa o wyższości Bożego narodzenia nad Wielkanocą.

A CO DO ŻONY TO WEŹ SIE ODWAL.

Jak nie chcesz odpowiadać na postawione pytanie to Nie Zaśmiecaj posta.
Jest to mój pierwszy i ostatni wpis na tym forum w takim duchu. Przepraszam innych bardziej zainteresowanych za to że są świadkami takiego szczekania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 19:53 #437022

brontozaur napisał: Nie obrażam się bo nie mam na co. Skoro ty zawsze wiesz czego chcesz, wchodzisz do sklepu i kupujesz to nic tylko gratuluje sprzedawcą takiego klienta.

Po pierwsze nigdy nie słucham w sklepie, zawsze u siebie w swoich warunkach akustycznych i w towarzystwie elektroniki, którą już posiadam nie wspomnę o okablowaniu, daleko ci do tego naprawdę z czasem pojmiesz o czym mówię.
Po drugie o jakim ty chłopie rozeznaniu mówisz, no chyba nie swoim skoro wciąż zadajesz pytania innym, co o tym myślą podając nowe zestawy? Proszę nie osłabiaj mnie.
Jak ktoś Ci powie skocz z 10piętra, skoczysz?
Nie słuchasz co się do Ciebie mówi i tyle, czekasz na gotową papkę, Johny nawet znalazł czas, żeby jakieś kolumny tobie poszukać, chłopie szanuj to i czas innych, bo zaczynasz jak rozwydrzony bachor, sorry ale takie mam wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 20:04 #437023

Cyt.
"Jest to mój pierwszy i ostatni wpis na tym forum w takim duchu. Przepraszam innych bardziej zainteresowanych za to że są świadkami takiego szczekania."
To wyszczekaj w końcu, czego tak naprawdę chcesz, bo jak na razie skaczesz jak Filip z konopi z jednego kwiatka na drugi I NIC Z TEGO NIE WYNIKA.
Naprawdę, myślisz że wszyscy tutaj tylko czekają na takie wątki bez końca, bo gość nie może się zdecydować?
JESZCZE RAZ POWTÓRZĘ ZAWĘŹ POSZUKIWANIA DO MAX 3 ZESTAWÓW I WEŹ JE DO SIEBIE POSŁUCHAJ DOPYTAJ ŻONY I BIERZ, TO CO TOBIE PRZYPADNIE BRZMIENIOWO DO GUSTU, A ŻONIE DO WYSTROJU WNĘTRZA I TYLE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"RACJA JEST JAK DUPA, KAŻDY MA SWOJĄ"
"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta."-Lem
Ostatnia edycja: przez sir.jax.

Re:Zakup - potrzebna pomoc w doborze 2017/03/07 20:34 #437024

Proponuję zamiast amplitunera, który szybko się zestarzeje, kupno odtwarzacza sieciowego z wbudowanym DAC-iem, jest ich już całkiem sporo, pierwszy z brzegu - DENON DNP-730, jest też bardzo fajny Marantz NA-6005, maja wszystkie te duperele, serwisy, DABy, FM i penis wie co jeszcze. Wzmocnienie właściwe zostawił bym normalnemu wzmacniaczowi stereo, a żeby nie tracić nie potrzebnie pieniędzy, rozejrzeć się podobnie jak w przypadku kolumn, za używką. Za tysiaka, tysiaka z hakiem, można mieć piec jak marzenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator