HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobieranie kina domowego do pokoju 14,5m2 2016/10/05 20:45 #435535

Witam, po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków, przejrzeniu testów (które w większości ostatecznie okazały się komercyjnym stekiem bzdur), chciałbym poprosić o pomoc.
Staram się skompletować kino domowe, w którym na początku priorytetem są kolumny frontowe oraz amplituner (reszta z czasem).
Zestaw będzie używany w 50 % do filmów, gier i TV oraz w 50% do muzyki: rock, electro, dubstep, pop, metal, funk, jazz, amerykański rap (kolejność nie jest przypadkowa).
Chciałbym przeznaczyć na taki zestaw max 4000 zł (chociaż najbardziej liczy się dla mnie stosunek jakości do ceny).
Kolejnym wymogiem jest przedni bass reflex, gdyż kolumny staną dość blisko ściany (za którą będą sąsiedzi, którzy mają słyszeć jak najmniej).
Mogą to być używki, byleby w czarnym kolorze.
Co do ampli, to zależy mi na tym, żeby miał wifi oraz bluetooth (źródłem dźwięku bardzo często będzie laptop, więc ciągnący się za mną kabel raczej odpada).
Mieszkam w kamienicy (pomieszczenie jest pokazane na obrazku).

Znalazłem kilka ciekawych propozycji:
Ampli: Yamaha RX-A550 i Denon AVR-X2200W
Kolumny: Indiana line nota 555, Dali Zensor 5 lub 7, Tonsil Maestro II 180, i najbardziej interesujące Dali Lektor 6 (używane za 1600)

Stawiam piwo, a nawet zgrzewke pomocnym :d (w Poznaniu)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobieranie kina domowego do pokoju 14,5m2 2016/10/10 12:20 #435580

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz przeznaczony budżet, wybrałbym amplituner Onkyo TX-NR656 bądź Denon AVR-X1300W . To dwa nowoczesne i bardzo dobre brzmieniowo amplitunery, które powinny Cię w pełni usatysfakcjonować pod względem brzmienia i wyposażenia.
W kwestii kolumn wybierałbym pomiędzy trzema opcjami: dwie polskie konstrukcje Pylon Audio Pear 25 i STX Electrino 150 oraz Audio Pro Black Diamond v3 . Ostatnia propozycja to bardzo elegancka kolumna, która jest niestety droższa, jednak w pakiecie z amplitunerem cena zestawu będzie atrakcyjna.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dobieranie kina domowego do pokoju 14,5m2 2016/10/10 18:25 #435585

A co z kolumnami canton gle 490 lub ewentualnie gle 470 (ewentualnie nastepcy)? Po odsluchach bardzo mi sie spodobaly. Tylko tutaj pytanie, czy metraz pokoju nie sprawi ze beda sie dusily

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobieranie kina domowego do pokoju 14,5m2 2016/10/10 21:22 #435589

Na dalekim wschodzie (Taiwan, Singapur, Hong Kong) gdzie jest dużo bogatych ludzi panuje pewien rodzaj zwyczaju czy mody na wstawianie olbrzymich kolumn pokroju JBL Everest lub większych do dosyć małych pokoi i nikt nie ma żadnych dziwnych obaw, że kolumny będą się dusiły. Wszak w każdym z wymienionych państw z przestrzenią jest krucho więc i warunki mieszkaniowe są skromne, ale sprzęt, ooo sprzęt tam mają wręcz gargantuiczny.

Jeżeli podobały Ci się Cantony GLE (moim zdaniem całkiem przyzwoite) to masz jeden problem z głowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator