HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

HARMAN KARDON BDS 570 problem 2016/09/29 23:46 #435453

Witam.
Mam od nowości amplituner Harmana model BDS 570. Od samego początku bardzo słabo wychwytuje sygnały z pilota. Zmiana baterii nie pomaga. Amplituner jest w otwartej szafce wiec nic nie przysłania. Sygnał z pilota nie odbija się od ścian i wyłapywany jest tylko gdy ustawie pilota w linii prostej na amplituner. Czy to przypadłość tego modelu? Wiem że producent przewidział możliwość dołożenia zewnętrznego czujnika podczerwieni symbol HE 1000 i wpięcia go minijackiem do amplitunera z tym że nigdzie nie jest on dostepny. Kupiłem jakiś czujnik Samsunga ale brak reakcji. Czy wie ktoś co mogę z tym zrobić, czy to działanie normalne i czy może ktoś zna zamiennik tego czujnika który będzie dzialał z BDS 570.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez pawel1313. Powód: tytul malo zrozumialy

HARMAN KARDON BDS 570 problem 2016/10/16 19:59 #435675

Niektóre piloty lub czujniki (w sumie to niem czego to bardziej wina) niestety tak mają i trzeba celować niczym Wilhelm Tell. Jedyne co można spróbować zrobić to w pilocie, o ile ma dwie diody, spróbować odchylić jedną tak żeby światło (podczerwone) z nich było bardziej rozproszone. Może to też być kwestia czułości odbiornika i tu trzeba by ingerencji elektronika, żeby albo podregulował (jeśli się da) albo wymienił fotoelement na bardziej czuły.

Pamiętam jak kiedyś miałem wielki 28" telewizor Telefunkena, stereo proszę ja Was. Pilot miał rozmiary niemal połówki cegły i baterię F22 czyli 9V. Działał nawet z sąsiedniego pomieszczenia, nawet jak celowałem w przeciwną stronę. Ech, wszystko parszywieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator