HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/25 22:23 #344270

Masz rację, pośpiech to nic dobrego :) Tyle że przymierzam się już od dosyć dawna :-D Nie tyle że nie wiem że wzmacniacz nie może oddać więcej mocy niż pobiera, tylko szczerze mówiąc nigdy nie patrzyłem na tabliczkę u mnie z tyłu :oops: Co do kolumn, to są to kolumny które produkowane były w Dzierżoniowie, kupiłem je normalnie w sklepie, nie na Allegro. Grają bardzo przyjemnie, mocno, z miękkim schodzącym dość nisko basem, mnie się podoba, w porównaniu z wieloma nowymi kolumnami które słyszałem w sklepach bądź u znajomych wręcz rewelacja, sztuka waży 22 kg. Co do porównania Amplitunera KD a stereo to zawsze wiedziałem że ten drugi zagra ładniej, wystarczy przeliczyć ilość kanałów do ceny, nie mówiąc już o różnych durnych efektach w KD które też się cenią. Ten Technics na moje ucho gra często o wiele ładniej od nowych wzmacniaczy KD za kwotę około 2tyś, i to nie tylko moja opinia bo wiele takich rzeczy wyczytałem też w sieci.

To może teraz troszkę jeszcze inaczej :-D Czy Denon PMA-700AE lub 710AE zagra ładniej,lepiej, mocniej od DENON AVR 3805 ? Ewentualnie model AVR-2308 tylko nie wiem czy on ma PreAmp. Zaciekawił mnie pomysł krakoviaka, żeby kupić wzmacniacz stereo i potem podłączyć jakiś KD przez PreAmp, i tak pomyślałem żeby to zgrać ze sobą, tylko czy to ma w takim przypadku sens. Bo jak grają tak samo to bez sensu :mrgreen:

Jeszcze co do kolumn, to mają one 300W mocy ale muzycznej, nominalnej natomiast 180W, chodzi oczywiście o sztukę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/26 12:20 #344284

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
jesli chodzi Ci o pre-out, to seria 2xxx denona posiada takie wyjscia, wyjatki nie sa mi znane, modele 23xx co najmniej od roku 2006 posiadaja takie wyjscie (przynajmniej dla dwoch frontowych kanalow).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/26 17:29 #344292

Dokładnie, chodziło mi o Pre-out, nie wiem skąd wzięło mi się to Amp :wink: Więc jak, podpowie ktoś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/26 17:39 #344294

To weź coś innego niż Denon i zagra inaczej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/06/19 13:20 #347037

Przekonałem się już w 100% że teraz kupię wzmacniacz stereo, tylko teraz prosiłbym o radę, który z tych wzmacniaczy będzie lepszy: Denon PMA 700 bądź 710 www.allegro.pl/item1088017869_de ... a_223.html
Onkyo A-9377 www.allegro.pl/item1071967714_on ... a_244.html
czy Harman Kardon HK- 980 bądź 970 www.allegro.pl/item1087199231_ha ... _wawa.html . W grę wchodzą tylko te wzmacniacze, nie chcę niczego z lat 90 bądź czegoś co wygląda jak piec kaflowy na pilota bądź i bez. Muzyka jakiej słucham to Uplifting Trance, muzyka elektorniczna, czasem ostre a czasem spokojne klimaty, nawet klasyka momentami się przewinie. Bardzo proszę o pomoc, bo już mam mętlik straszny, jedyne co udało mi się posłuchać to Denon PMA-510 z kolumnami Dali takimi małymi, grało to pięknie, dynamicznie, ale to było w Media Markt a tam raczej warunków nie ma. Potrzebuje czegoś co gra z wykopem, dynamicznie a zarazem czysto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/06/19 13:30 #347039

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
z wykopem, dynamicznie a zarazem czysto? jak moze byc dosc sucho, to mialbym cos na bazie kenwooda. Tylko ze z lat 80tych ;)

Ale skoro rotela odrzuciles (zreszta szkoda), to i z tym stanie sie tak samo.

a nie mozesz wypozyczyc do domu tego denka plus dali? podobno w mm nie mozna zwracac... moze dopytaj? w niemczech ostatnio bralem nowe YPC do domu posluchac i nie bylo prolemu, zeby oddac po 3 dniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/06/19 13:52 #347040

Z wypożyczeniem to średnio trochę pewnie by było, a w moim mieście nie ma kompletnie żadnego konkretnego sklepu audio, są tylko same AGD/RTV gdzie stoją 3 mini-wieże i miliard pralek.... Naczytałem się mnustwo na temat tych Denonów i każdy prawie pisze że są kiepskie, tylko w porównaniu z czym... :?: Myślałem już nawet o używanym Denonie pma 1500 ale nawet na jego temat znalazłem kiepskie opinie, nie wiem kto to pisze, czy audiofile czy kto, i odpuściłem go sobie też ze względu na cenę. Prawie wszędzie padają pytania o jakiś wzmacniacz to zamiast pisać o nim to proponują setki innych typu NAD i CA i żadnych konkretnych odpowiedzi. Chciałbym się właśnie dowiedzieć jak wygląda sprawa tych trzech wzmacniaczy o które zapytałem, czyli Denon, Onkyo i Harman Kardon, gdzie podobno ten ostatni gra bardzo dynamicznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/06/19 20:33 #347056

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
niewazne o jakim sprzecie - negatywne opinie znajdziesz zawsze. A kolejna przypadlosc to taka, ze kazdy zaproponuje cos innego, bo kazdy ma inny sluch inne doswiadczenia inne preferencje. Z tych trzech - dla mnie zaden.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator