HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:47 #344203

Teraz to mi już gwoździa wbiłeś :mrgreen: To może podam o którego Pioneera mi chodzi allegro.pl/item1049543955_pionee ... ts_es.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:50 #344204

Z tego co widzę to on ma poboru 600W

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:57 #344206

Ja bym już wolał tego Denona 700 choć jak go słuchałem to brak mu kopa. Nie gra dynamicznie tak jak np Rotel albo NAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 19:23 #344208

Tyle że ten Rotel wygląda jak z lat 80tych, a te ładniejsze kosztują po 3tys złotych :|

Nie wiem już co robić :? Chyba zostanę jednak przy Technicsie.Byłbym skłonny kupić tego Denona PMA-700AE bądź 510, do tego DVD Denona , ale jak ma grać słabiej to bez sensu :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 19:37 #344209

Tribul napisał: Byłbym skłonny kupić tego Denona PMA-700AE bądź 510, do tego DVD Denona , ale jak ma grać słabiej to bez sensu :?


Jak przestaniesz patrzeć jak co wygląda a skupisz się na tym jak gra, to efekt będzie murowany. Jeśli chcesz słuchać płyt CD z DVD, to nie tędy też droga. Lepsze będzie 15-letni dedykowany odtwarzacz CD niż najnowsze DVD Denona ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 21:34 #344215

Tribul napisał: Tak mam więcej, w trybie stereo przy 6 Ohm mam 100W na kanał, a ten Denon PMA-510AE przy 4 Ohm ma 70W na kanał. Moc znamionowa moich kolumn to 180W, muzyczna 300W.

Trochę danych o moim Amplitunerze:

Tryb kina domowego: 6 X 100 W, (center - 100 W , rear 2x -100 W , front 2x - 100 W , SUB - 100 W )
Tryb stereofoniczny o dużej mocy 100 W na kanał (DIN 6 ohm), 0.05% THD.
Konstrukcja wielokanałowa ze zwielokrotnionym sterowaniem (Multi-Channel Multi Drive) zapewnia wysoką jakość dźwięku 2-kanałowego dzięki pracy amplitunera w trybie bi-amp,
Dolby Pro Logic Surround: tryb kanału środkowego (normalny, szerokopasmowy, phantom), wyłącznik funkcji, regulacja czasu opóźnienia (15-30 ms), poziomu sygnału surround, poziomu w kanale środkowym oraz tryb testowy,
Dolby 3 Stereo,
Stosunek sygnał-szum równy 110 dB, aby sprostać standartowi DVD Audio,
6 oddzielnych wejść dla dekoderów Dolby Digital (AC-3) oraz dts, · Audiofilskie kondensatory elektroniczne TA-KEH
Naturalne zrównoważenie niskich tonów dzięki funkcji Adaptive Subwoofer Control,
Optymalizacja odtwarzania basów dzięki regulacji częstotliwości odcięcia umożliwiającej dopasowanie do charakterystyk głośników przednich w zakresie tonów niskich,
Regulacja poziomu sygnału w kanale subwoofera mająca na celu kompensację skuteczności oraz lokalizacji subwoofera,
Duże zaciski głośnikowe umożliwiające zachowanie wysokiej jakości dźwięku,
Przełącznik obrotowy wejść ( 4 wideo, 5 audio),
Wejście sygnału audio/wideo na płycie czołowej, · Gniazdo S-video,
System RDS (PS, PTY, PTY Search, RT, EON),
System cyfrowego strojenia stabilizowany kwarcem,
Funkcja timera z trybem drzemki/budzika,
Wymiary (D x S x G) 430 x 158 x 378,4 mm,
waga 12kg





Tak z ciekawości, ile musi mieć wzmak aby nadawał się do Twoich kolumn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 21:41 #344216

Hehehe spodziewałem się takiej odpowiedzi. Wiem że z odtwarzacza CD będzie lepszy dźwięk niż z DVD, jedna ja nie chcę sobie tu zrobić studia odsłuchowego :-D Ja chce po prostu odświeżyć mój sprzęt, a bardzo często słucham MP3 a wiadomo że z tego dźwięku porządnego się nie uzyska, pomimo że mam dobrą kartę dźwiękową a wszystkie utwory w jakości 320kb/s bądź w formacie Flac. Idąc tą drogą to zamiast radia w samochodzie na MP3 za które płaciłem 2500zł powinienem mieć jakiegoś starego Nakamichi na płyty CD, ale nie o to tu chodzi. Chcę mieć coś nowszego, ładniejszego i żeby ładnie grało, nie gorzej niż mój Technics i podołało moim kolumną.

Więc jeszcze raz :-D Co będzie lepszym wyborem:
1.Mój Technics SA-AX6
2.Denon PMA-700AE bądź 510
3.PIONEER VSX-AX3-S
4.Denon AVR 1610

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 21:45 #344217

smykus napisał: Tak z ciekawości, ile musi mieć wzmak aby nadawał się do Twoich kolumn?


Szczerze to nie wiem za bardzo, ale zawsze słyszałem że wzmacniacz musi mieć moc minimalnie 3 razy mniejszą niż kolumna, nie wiem czy to brednie czy nie ale takie coś kiedyś usłyszałem. Kiedyś podłączyłem wzmacniacz kolegi na próbę pod moje kolumny, miał właśnie coś koło 50W na kanał i była padaka, zaraz pierdział/

Więc moim zdaniem najlepiej jak by miał przynajmniej połowę mocy znamionowej kolumn, czyli 90W na kanał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 22:12 #344220

Ten technics prawdopodobnie będzie słabszy od denona. To co jest w danych katalogowych to tylko pobożne życzenia producenta. Z tą mocą kolumn i wzmaka to też jakiś stereotyp

Gdybyś chciał się czegoś dowiedzieć, to polecam

audioton.republika.pl/oglosnikach.html

audio.com.pl/faq

Miłej lektury

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 22:35 #344228

Może i to stereotyp, ale jakoś sobie nie wyobrażam żeby wzmacniacz który ma 50W na kanał miał uciągnąć kolumnę która ma 2 głośniki niskotonowe 225mm, 2 głośniki średniotonowe i gwizdek. Te kolumny są robione chyba na tych samych głośnikach co Polarisy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 22:37 #344229

Pociągnie. Nie ma problemu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/25 16:40 #344247

Tribul napisał: Może i to stereotyp, ale jakoś sobie nie wyobrażam żeby wzmacniacz który ma 50W na kanał miał uciągnąć kolumnę która ma 2 głośniki niskotonowe 225mm, 2 głośniki średniotonowe i gwizdek. Te kolumny są robione chyba na tych samych głośnikach co Polarisy.


Ty chyba w życiu nigdy nie robiłeś żadnych doświadczeń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/25 17:42 #344251

Oj zdziwiłbyś się :wink: Były nawet czasy gdzie masowo reperowałem głośniki dla wszystkich znajomych, robiłem kolumny a sprzętu audio wszelakiego rodzaju miałem i podłączałem mnóstwo, łącznie z Car-Audio. Jak byłem łepkiem i nie miałem kasy to robiło się nawet głośniki z proszków do prania podłączonych do Walkmana, Zodiaka, potem do Unitry itd., a nie mam zamiaru robić doświadczenia typu: kupić wzmacniacz za 1200zł i zobaczyć czy zagra lepiej....dlatego właśnie założyłem temat na tym forum, żeby ktoś doradził kto miał styczność z tymi wzmacniaczami/amplitunerami. Mam ogromną chrapkę na ten wzmacniacz Denona PMA-700AE0 lub 710, jednak znalazłem temat gdzie gość miał przejść właśnie z Technicsa SA-AX6 na takiego Denona i po odsłuchu stwierdził że kupa, szału nie ma , a że moje kolumny są dość prądożerne to mam obawy czy takowy je pociągnie, przypominam, w sumie 10 głośników w dwóch kolumnach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/25 18:45 #344253

Mam ogromną chrapkę na ten wzmacniacz Denona PMA-700AE0 lub 710, jednak znalazłem temat gdzie gość miał przejść właśnie z Technicsa SA-AX6 na takiego Denona i po odsłuchu stwierdził że kupa, szału nie ma , a że moje kolumny są dość prądożerne to mam obawy czy takowy je pociągnie, przypominam, w sumie 10 głośników w dwóch kolumnach.


Ja podłączam SA-AX6 z kolumnami Paradigm'a Monitor 3, ten zestaw połyka na śniadanie Denona wraz z jakimiś tam kolumnami :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/25 20:17 #344259

Tribul napisał: Mam ogromną chrapkę na ten wzmacniacz Denona PMA-700AE0 lub 710, jednak znalazłem temat gdzie gość miał przejść właśnie z Technicsa SA-AX6 na takiego Denona i po odsłuchu stwierdził że kupa, szału nie ma , a że moje kolumny są dość prądożerne to mam obawy czy takowy je pociągnie, przypominam, w sumie 10 głośników w dwóch kolumnach.

Słuchaj, masz duże kolumny praktycznie w naszym świadku zwane ,,no name,, które mają z 300Watt tak? Robiłeś wiele doświadczeń i wiesz co z czym zjeść. Z drugiej strony dziwisz się i nie wiesz że amplituner nie może fizycznie oddać więcej energii niż pobiera , i nie wiesz również że amplituner do KD jest stworzony z myślą o filmach a nie o muzyce.

Coś mi się wydaje że nie odrabiasz lekcji jak należy.
Wiesz co ja bym ci zaproponował zanim w cokolwiek wtopisz kasę?
-przejedź się gdzieś i posłuchaj czegoś z nowych amplitunerów i ze wzmacniaczy stereo , porównaj wszystko na spokojnie i daj sobie więcej czasu. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą :idea:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator