HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/23 11:49 #344137

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o poradę. Posiadam:
- Amplituner Technics SA-AX6
- CD Technics SL-PS670D
- Kartę dźwiękową Audiotrak Prodigy 7.1 HIfi
- Kolumny Eass Empire 300
- Słuchawki Sennheiser HD555

Moje preferencje to 70% muzyka i 30 % film. Zastanawiam się nad zmianą Amplitunera, tylko nie wiem czy jest sens, czy w stereo PIONEER VSX-AX3-S bądź Denon AVR 1610 zagra lepiej od mojego Technicsa? Na 100% będę chciał za jakiś czas rozbudować mój zestaw o satelity, centralkę i subwoofer, na razie jednak w grę wchodzi tylko stereo ( takie pomieszczenie). Czy ktoś wie coś na temat tego PIONEER VSX-AX3-S ??? Bo ciężko mi cokolwiek znaleźć, a można go kupić w niezłej cenie.

Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/23 18:27 #344148

Tribul napisał: Czy ktoś wie coś na temat tego PIONEER VSX-AX3-S ??? Bo ciężko mi cokolwiek znaleźć, a można go kupić w niezłej cenie.


Tu coś piszą o nim...
forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=10284

Ja bym ci radził jednak nie pakować się w amplitunery , już jednego masz i chyba wiesz że to nie to.
Szczególnie jeśli 70% słuchania to muzyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/23 20:49 #344161

No to akurat znalazłem ale coś więcej na jego temat bym potrzebował zanim kupię :-D Wzmacniacz stereo nie bardzo chcę kupować bo jednak będę za jakiś czas potrzebował kina. Ten Technics gra całkiem przyjemnie, o niebo lepiej od Yamahy RX-V357 którą także posiadam, mimo że jest nowsza o jakieś 8 lat.

Ze wzmacniaczy stereo podobają mi się niektóre Denony, ale moc ich jest niezadowalająca bo to coś koło 50 Watt na kanał jak np. Denon PMA-510AE, a do moich kolumn to stanowczo za mało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/23 20:56 #344162

Amplituner KD z pre-out, oraz wzmacniacz stereo i pogodzisz jedno i drugie. Przy tej relacji procentowej kino a muzyka które podałeś, aż sie prosi o zastosowanie wzmaka stereo napędzającego kolumny frontowe ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/23 21:23 #344167

Tribul napisał: Ze wzmacniaczy stereo podobają mi się niektóre Denony, ale moc ich jest niezadowalająca bo to coś koło 50 Watt na kanał jak np. Denon PMA-510AE, a do moich kolumn to stanowczo za mało.



A Ty myślisz, że w tym technicsie masz więcej? :) I skąd pomysł, że 50 W to za mało?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 17:37 #344191

Tak mam więcej, w trybie stereo przy 6 Ohm mam 100W na kanał, a ten Denon PMA-510AE przy 4 Ohm ma 70W na kanał. Moc znamionowa moich kolumn to 180W, muzyczna 300W.

Trochę danych o moim Amplitunerze:

Tryb kina domowego: 6 X 100 W, (center - 100 W , rear 2x -100 W , front 2x - 100 W , SUB - 100 W )
Tryb stereofoniczny o dużej mocy 100 W na kanał (DIN 6 ohm), 0.05% THD.
Konstrukcja wielokanałowa ze zwielokrotnionym sterowaniem (Multi-Channel Multi Drive) zapewnia wysoką jakość dźwięku 2-kanałowego dzięki pracy amplitunera w trybie bi-amp,
Dolby Pro Logic Surround: tryb kanału środkowego (normalny, szerokopasmowy, phantom), wyłącznik funkcji, regulacja czasu opóźnienia (15-30 ms), poziomu sygnału surround, poziomu w kanale środkowym oraz tryb testowy,
Dolby 3 Stereo,
Stosunek sygnał-szum równy 110 dB, aby sprostać standartowi DVD Audio,
6 oddzielnych wejść dla dekoderów Dolby Digital (AC-3) oraz dts, · Audiofilskie kondensatory elektroniczne TA-KEH
Naturalne zrównoważenie niskich tonów dzięki funkcji Adaptive Subwoofer Control,
Optymalizacja odtwarzania basów dzięki regulacji częstotliwości odcięcia umożliwiającej dopasowanie do charakterystyk głośników przednich w zakresie tonów niskich,
Regulacja poziomu sygnału w kanale subwoofera mająca na celu kompensację skuteczności oraz lokalizacji subwoofera,
Duże zaciski głośnikowe umożliwiające zachowanie wysokiej jakości dźwięku,
Przełącznik obrotowy wejść ( 4 wideo, 5 audio),
Wejście sygnału audio/wideo na płycie czołowej, · Gniazdo S-video,
System RDS (PS, PTY, PTY Search, RT, EON),
System cyfrowego strojenia stabilizowany kwarcem,
Funkcja timera z trybem drzemki/budzika,
Wymiary (D x S x G) 430 x 158 x 378,4 mm,
waga 12kg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 17:44 #344192

krakoviak napisał: Amplituner KD z pre-out, oraz wzmacniacz stereo i pogodzisz jedno i drugie. Przy tej relacji procentowej kino a muzyka które podałeś, aż sie prosi o zastosowanie wzmaka stereo napędzającego kolumny frontowe ;)


To chyba troszkę koszty wyszły by duże jak bym chciał coś takiego wykombinować. Głownie chodzi mi o to czy ten PIONEER VSX-AX3-S bądź Denon AVR 1610 zagra lepiej od mojego Technicsa.

A z wzmacniaczy stereo to jaki Byście polecali? Tylko nie chciałbym zeby wyglądał jak z za czasów NRD :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 17:55 #344193

Tribul napisał: Głownie chodzi mi o to czy ten PIONEER VSX-AX3-S bądź Denon AVR 1610 zagra lepiej od mojego Technicsa.


Pioneera nie znam. W nowym numerze brytyjskiego "What Hi-Fi" jest artykuł poświecony brzmieniu muzyki z amplitunera KD kontra wzmacniacza stereo w kontekście Denona AVR-1610, no i chłopaki się nim niezdrowo podniecają. Szczerze powiedziawszy mam obiekcje bo mój amplituner KD Onkyo 875 (a to nie budżetówka jak 1610 tylko drugi od góry w ofercie z 2006 r. ważący 23kg, na dobrych przetwornikach Burr Brown) zostało pobite przez słabiutkiego 15 letniego Marantza ;)

No ale jak to mówią, nie mój cyrk, nie moje małpy.... ;)

Tribul napisał: Tryb kina domowego: 6 X 100 W, (center - 100 W , rear 2x -100 W , front 2x - 100 W , SUB - 100 W )


Przy poborze 300W? Zapomnij ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:05 #344194

No i co z tego że kolega pisze że ma 100 W na kanał (DIN 6 ohm), 0.05% THD i tego typu rzeczy skoro nie jest to żadną wartością jeśli chodzi o jakość i kulturę grania w muzyce.
Łupać można wszystkim nawet tamtamem :-D ale zagrać można tylko czymś do tego stworzonym od podstaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:10 #344195

sev napisał: No i co z tego że kolega pisze że ma 100 W na kanał (DIN 6 ohm), 0.05% THD i tego typu rzeczy skoro nie jest to żadną wartością jeśli chodzi o jakość i kulturę grania w muzyce.


Racja sev . Nawet sekcja zasilania daleko w lesie przy poborze 300W. Ja przynajmniej miałem pewność że 870W pożądnie zasili wszystkie moje paczki. Niestety nie przekładało się to już na jakość. Albo inaczej... raczej na walory dźwiękowe ;) Szczególnie że....

Tribul napisał: Tak mam więcej, w trybie stereo przy 6 Ohm mam 100W na kanał, a ten Denon PMA-510AE przy 4 Ohm ma 70W na kanał. Moc znamionowa moich kolumn to 180W, muzyczna 300W.


;)

Nie mogę się powstrzymać z pytaniem.
A cóż to za kolumny?

;)

Skoro mają tak wysoką moc, to nie wiem czy wiesz ale możesz je załatwić tak słabym amplitunerem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:16 #344196

No to więc jak i co bo już zgłupiałem :mrgreen: Nie chcę właśnie takiej sytuacji że kupię coś nowszego i będzie grało gorzej, mi odpowiada jak gra mój Technics, tylko myślę nad przejściem na coś nowszego, co by zagrało tak samo bądź lepiej, nie gorzej :roll: Bardzo wpadł mi w oko ten Pioneer, z tego co czytałem to jeden z najwyższych modeli, cena ponad 5tyś zł była w 2003 roku. I dlatego tak się zastanawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:20 #344197

Takie kolumny www.empire.com.pl/eass300.htm , kupowałem je jakieś 10 lat temu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:26 #344198

Tribul napisał: Bardzo wpadł mi w oko ten Pioneer, z tego co czytałem to jeden z najwyższych modeli, cena ponad 5tyś zł była w 2003 roku. I dlatego tak się zastanawiam.


Spalić głośniki możesz nie tylko podałączając wzmacniacz z wyższą mocą niż głośniki. Rownież można to zrobić podłączając wzmacniacz o wiele za słaby do głośników. I to dzieje się częściej, tymbardziej że nadwyżka mocy nie jest zła. Piszesz o swoich głośnikach że maja 300W, a wzmacniacz wygeneruje pewnie z 50W na kanał.

Koledzy słusznie radzą abyś postawił na wzmacniacz stereo. Obawiam się że skoro z tego amplitunera który posiadasz nie jesteś zadowolony, to inny też nie pomoże. Moja dobra rada: posłuchaj, bo dobrze mówią ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:35 #344201

Więc np taki Denon allegro.pl/item1044702847_wzmacn ... kazja.html bądź taki allegro.pl/item1036692559_denon_ ... szawa.html zagra lepiej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Technics SA-AX6 czy PIONEER VSX-AX3-S czy Denon AVR 1610??? 2010/05/24 18:42 #344202

Denon nigdy nie grzeszył sporą wydajnością mocową ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator