HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 09:55 #340502

Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chcialbym Was poprosic o opinie na temat mojego skromnego zestawu... Moze zanczne od tego, ze nie dobieralem tego zestawu ze wzgledu na jakosc itp... poprostu kupilem bo mialem okazje (przynajmniej tak mi sie wydaje) A wiec tak:

Amlituner: Technics SA-EH750 (200zl)
Kolumny Front: Acustic Energy 109 (200zl)
Central: Accurate Sound CSIII (100zl)
Surround (tyl): technics (byly front w standartowym zestawie technics`a)

Chcialbym sie dowiedziec czy rzeczywiscie oplacalo sie kupic ten sprzet i co ewentualnie moglbym zmienic/dokupic.

PS. przepraszam za brak polskich znakow, jest too spowodowane tym, ze mam Windowsa x64 ktory jest po angielsku..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:10 #340504

Rastaman1991 napisał: Chcialbym sie dowiedziec czy rzeczywiscie oplacalo sie kupic ten sprzet i co ewentualnie moglbym zmienic/dokupic.


Masz fajne kolumny frontowe i tego sie trzymajmy, kiedys mozesz sie pokusic o wymiane centralnego i tylnich na AE zachowujac spojnosc brzmienia.
Reszta no coz, moze i okazja ale pomieszanie z poplataniem. Nie wiem czy Twoj amplituner ma kodeki do DD/DTS? Jezeli jestes zdecydowany zostac z tym sprzeciwem, to brakuje Tobie subwoofera.

Jah Rastafari ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:16 #340505

hmmm ciezko jest Mi odpowiedziec na pytanie czy ten amplituner posiada funkcje DD/DTS nie wiedzac co one oznaczaja :? ale jestem pewny tego, ze posiada on funkcje "prologic" i u gory jest napisane "dolby serround"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:33 #340507

Rastaman1991 napisał: hmmm ciezko jest Mi odpowiedziec na pytanie czy ten amplituner posiada funkcje DD/DTS nie wiedzac co one oznaczaja :? ale jestem pewny tego, ze posiada on funkcje "prologic" i u gory jest napisane "dolby serround"


To oznacza ze niestety nie posiadasz kodekow do obslugi dzwieku wielokanalowego. ProLogic jakby kopiuje pewne dzwieki z frontow. Dolby Digital i DTS to systemy kodowania dzwieku gdzie na plycie DVD kazdy kanal ma przypisany swoj wlasny dzwiek, a dzieki temu tworza sie doskonale efekty podczas ogladania.
Ten amplituner to taka jakby wieza, tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:41 #340508

Tak, tak dokladnie tylko ze, Ja mam tylko dwa klocki a oryginalnie byly 4... Ja mam tylko sam amlituner z equalizerem.
A jaki subwoofer bys polecil ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:46 #340509

Rastaman1991 napisał: Tak, tak dokladnie tylko ze, Ja mam tylko dwa klocki a oryginalnie byly 4...


Wiesz, nie chce Cie dolowac ale z tego zestawu mogles tylko kolumny frontowe kupic ;)

Rastaman1991 napisał: A jaki subwoofer bys polecil ??


Zalezy do jakiego metrazu, ile masz pieniedzy, a przede wszystkim czy ten zestaw ma wyjscie na niego? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 10:50 #340510

Hehe spoko wiec chyba czeka mnie wymiana wzmacniacza w pierwszej kolejnosci...a dopiero potem sub. Chociaz tem technic`s ma wyjscie na subwoofer aktywny, ale wydaje mi sie, ze lepiej bedzie kupic lepszy wzmacniacz a do niego dobierac sub`a ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 11:00 #340511

Rastaman1991 napisał: Hehe spoko wiec chyba czeka mnie wymiana wzmacniacza w pierwszej kolejnosci...a dopiero potem sub.


Troche przekombinowales, bo najpierw powinienes zapytac czy warto to kupic a tak to juz po ptakach. Czy modernizowanie tego ma sens? Nie wiem. Zostalilbym fronty, pchnal reszte, i systematycznie i pomalu dokupowac tyly, centralny. Ale to Twoj wybor i decyzja. Czemu chcesz cokolwiek zmieniac? Dzwiek nie taki jak potrzeba?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 14:05 #340522

Hmmm ciezkie to jest do wytlumaczenia. Poprostu czegos mi brakuje, niby dobrze ale nie jest to czego oczekiwalem... Czyli radzilbys sprzedac amplituner i reszte, a zostawic tylko te fronty...??

Jesli bym juz tak uczynil to jaki wzmacniacz Bys mogl polecic w granicach 1500zl?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 14:15 #340523

Rastaman1991 napisał: Hmmm ciezkie to jest do wytlumaczenia. Poprostu czegos mi brakuje, niby dobrze ale nie jest to czego oczekiwalem...


Zwykle tak jest po zakupie bez jakiegokolwiek odsluchania sprzetu.
Dolby ProLogic jest dobry jak chcesz rozszerzyc dzwiek z dwoch kanalow do pieciu. Ale kiedy masz chcesz uzyc sciezki DD/DTS na plycie DVD to amplituner powinien miec te kodeki zeby pokazac pelna game dzwieku podczas ogladania filmu.

Rastaman1991 napisał: Czyli radzilbys sprzedac amplituner i reszte, a zostawic tylko te fronty...??


Nie wiem. Jak uwazasz. Ja bym sie nie wpakowal w taki sprzet przede wszystkim, zapytalbym przed zakupem.

Rastaman1991 napisał: Jesli bym juz tak uczynil to jaki wzmacniacz Bys mogl polecic w granicach 1500zl?


Nawet najnizsze modele Yamahy, Onkyo zagraja lepiej. Jesli moze byc sprzet uzywany rozejrzyj sie za Onkyo 605. Ma nawet kodeki do bluray, wiec zostanie na przyszlosc ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 18:32 #340550

Kolumny Front: Acustic Energy 109 (200zl)


Nie ma błędu w cenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/18 22:22 #340569

Nie, nie ma bledu zaplacilem za nie 200zl.... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/22 06:49 #341095

allegro.pl/item1009142446_onkyo_tx_sr605.html

krakoviak.
Czy o Taki wzmacniacz Ci chodzi ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/22 12:57 #341132

Rastaman1991 napisał: krakoviak.
Czy o Taki wzmacniacz Ci chodzi ??


Tak.

Rastaman1991 napisał: Nie, nie ma bledu zaplacilem za nie 200zl.... :)


Uszkodzone czy sprawne? :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Prosba o opinie na temat mojego zestawu 2010/04/22 18:43 #341154

Sprawne w 100% stan wizualny: idealne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckibarthredakcjaModerator